Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Daewoo Tico - Stuki przy hamowaniu.

Tomciowoj1971 25 Gru 2017 12:25 300 6
  • Daewoo Tico - Stuki przy hamowaniu.

Poziom 4  

Witam. Samochód jak w opisie. Problem dotyczy tylnego, lewego koła. Podczas cofania i naciśnięcia hamulca, słyszalne jest wyraźne stuknięcie. Następnie podczas jazdy do przodu i przyhamowania, stuknie tylko raz i się uspokaja, dopóki nie zacznę znowu cofać. Luzów w zawieszeniu nie ma, koło trzyma się idealnie. Dodatkowo zauważyłem, że tylne koła hamują znacznie lepiej od przednich. Teraz pytania ;)
    1. Czy orientuje się ktoś co to m,niej więcej może stukać?
    2. Czemu tył hamuje dużo lepiej od przodu mimo odpowietrzania?
    3. Czy wie ktoś może jak ścisnąć wężyk hamulcowy, żeby nie wyleciał płyn, ponieważ chciałbym wymontować zaciski. Pozdrawia.

0 6
    Poziom 19  

Jak chcesz wymontować zaciski to po prostu odkręć wężyki i spuść płyn do słoiczków. Płyn pewno nie wymieniany od nowości, więc warto na nowy płyn. A że tył zbyt mocno hamuje to może być wina korektora hamowania. Lub przód hamuje zbyt słabo.

0
    Poziom 4  

Tak dokładnie. Przód hamuje zbyt słabo.

0
    Poziom 19  

No to trzeba wymontować zaciski i zweryfikować. Mogą być zapieczone czy zardzewiałe tłoczki. Warto wymienić przewody elastyczne.

0
    Poziom 22  

W innym samochodzie słabiej niż powinien hamował mi tył.Okazało się, że uszczelka sekcji tłoczacej pompy hamulcowej była skaleczona.Po wymianie wszystko wróciło do normy.

0
    Poziom 12  

Mój kolega męczył się bardzo długo z identyfikacją źródła takich stuków, odwiedził kilku mechaników aż trafił.
    Problemem były "zmęczone" takie blaszki podtrzymujące klocki w zacisku po 5 zł sztuka.
    Też na początku myślał, że to stukało z tyłu :) a poza tym stukało niezależnie od kierunku jazdy.

0
    Poziom 4  

Z tyłu w Tico są bębny. Może szczęka jest luźna albo coś. Spróbuję to rozebrac

Dodano po 9 [godziny] 14 [minuty]:

Mimo, że są święta to zdemontowalem przednie zaciski i wyjąłem tłoczki. Tłoczki były mocno pordzewiałe i w tłoczysku była brązowa maz z rdza. Spróbuję złożyć je na nowych częściach i zobaczymy. Możliwe że przez to tak by tył mocno hamował?

0