Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 x64 - pusty menedżer urząd

nowaxe 25 Gru 2017 13:09 207 9
  • #1 25 Gru 2017 13:09
    nowaxe
    Poziom 5  

Witam
    Mam windows 7 64bit, na którym wszystko na moim laptopie do dziś działało bez problemu. Chciałem połączyć bezprzewodowy głośnik poprzez bluetooth ale niestety komputer go w żadne sposób nie wykrywał. Postanowiłem wejść w menedżer urządzeń i okazało się, że nie ma tam nic. Nie mam pojęcia czemu tak się stało, z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc jak sobie z tym poradzić.

0 9
  • Pomocny post
    #2 25 Gru 2017 13:11
    safbot1st
    Poziom 43  

Zamieść SMART dysku z Crystal Disk Info.
    Jakieś inne objawy oprócz pustego managera urządzeń?

0
  • Pomocny post
    #4 25 Gru 2017 13:26
    safbot1st
    Poziom 43  

Za @Matuzalem ja zakładałem, że nie, ale jeśli tak, kolega @nowaxe się przyzna, czy dłubał coś przy usługach w OS itp. ;P

Dodano po 3 [minuty]:

nowaxe napisał:
    Chciałem połączyć bezprzewodowy głośnik poprzez bluetooth

Zapewne zdanie kluczowe. Jeśli, na to wygląda, problem leży w rejestrze systemowym, zadziała również przywrócenie systemu za pomocą punktu przywracania z przed okresu prób zainstalowania głośnika.

0
  • #5 25 Gru 2017 13:35
    nowaxe
    Poziom 5  

http://i65.tinypic.com/29ord03.jpg
    Przesyłam screen, mam nadzieję, że to o to chodziło.
    Nie ma innych objawów, wszystko działa poprawnie, tak jak zawsze, wszystkie gry, programy, filmy, urządzenia podłączone poprzez kabel jak słuchawki, myszka, głośniki działają tylko bluetooth nie wykrywa żadnych urządzeń.]Link[/url]

Dodano po 6 [minuty]:

Przy niczym nie dłubałem, moje korzystanie z komputera ogranicza się do prostych czynności jak przeglądanie internetu itd. :) usługa plug and play jest włączona, ustawiona na automatyczny. Podłączanie głośnika przez bluetooth polegało na tym że włączyłem głośnik, wszedłem w ikone bluetooth na pasku zadań i podjąłem próbę znalezienia nowych urządzeń. Komputer nic tam nie znalazł, żadnego telefonu, głośnika czy zegarka więc zacząłem szukać rozwiązania w internecie. Znalazłem gdzieś informacje o sprawdzeniu sterowników w menedżerze więc dlatego tam wszedłem i dowiedziałem się, że jest pusty.

0
  • Pomocny post
    #6 25 Gru 2017 13:36
    safbot1st
    Poziom 43  

Dysk masz uszkodzony, do utylizacji. Ratuj dane!

Jeśli problem pojawił się nie z winy dysku wykonaj procedurę z linka z posta #3.

0
  • #7 25 Gru 2017 13:50
    nowaxe
    Poziom 5  

Zastosowałem się do metody pierwszej lecz trafilem na problem w metodzie 2. W punkcie " Click the Add button and type in Everyone and click OK. Check the Allow box next to Read for Everyone. Now click Add again and type in System. Check the Allow box next to Read and Full Control for System. ". Po zaznaczeniu "ptaszka" czy pozycji odczyt dla everyone i kliknięciu ok pojawia się okno z komunikatem "Nie można zapisać zmiany uprawnienia na Enum. Odmowa dostępu"

0
  • #8 25 Gru 2017 13:57
    safbot1st
    Poziom 43  

Regedit jako Administrator włączyłeś?

0
  • #9 25 Gru 2017 14:02
    nowaxe
    Poziom 5  

Tak, jako administrator. Może to jest kolejny objaw: zdarza mi się uruchamiac różne aplikacje jako administrator a i tak bardzo często pojawia się tego typu problem, odmowy dostępu i braki uprawnień.

Dysku na razie utylizował nie będę. Nie mam na nim nic czego bałbym się stracić a dopóki nie działa tylko bluetooth to chciałbym go używać. Myślę, że jest on w takim stanie od dłuższego czasu i mam nadzieje, że jeszcze trochę pociągnie aż zdecyduje się na nowego laptopa. A jeśli któregoś dnia padnie całkiem to trudno. Mam pytanie czy korzystanie z takiego dysku może negatywnie wpłynąć na inne podzespoły laptopa? Czy może warto go wymienić od razu żeby zaoszczędzić potem na wymianie innych części? I inne pytanie, czy da się jakoś połączyć głośnik bez sprawnego bluetootha, może adapter bluetooth by tu pomógł?

0
  • #10 25 Gru 2017 14:09
    safbot1st
    Poziom 43  

nowaxe napisał:
    Mam pytanie czy korzystanie z takiego dysku może negatywnie wpłynąć na inne podzespoły laptopa?

Nie.
    Nie zmienia faktu, że dysk może paść w każdej chwili, a i problemy z managerem, głośnikiem mogą wynikać z jego uszkodzenia - programowe nie sprzętowe.

nowaxe napisał:
    czy da się jakoś połączyć głośnik bez sprawnego bluetootha, może adapter bluetooth by tu pomógł?

Nie mam wielkiego pojęcia o bluetooth, ale z posiadanej wiedzy wiem, że możesz na pewno podłączyć głośnik przewodem dwużyłowym ;)
    Z adapterem może być ten sam problem co bez. W końcu manager urządzeń ciągle masz uszkodzony ... jakby.
    Punktu przywracania brak?

0
  Szukaj w 5mln produktów