Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino Domowe - Nie moge skonfigurować kina z TV i dekoderem

Maciek12054 25 Gru 2017 16:07 360 10
  • #1 25 Gru 2017 16:07
    Maciek12054
    Poziom 3  

Witam.
    Zakupiłem kino domowe i mam problem ze skonfigurowaniem go żeby łączył się z telewizorem (jeśli ma to znaczenie TV jest podpięty do dekodera cyfrowego polsatu)
    do zestawu kupiłem najpierw sam kabel HDMI bo mam wejscie ARC ale nie działało więc dokupiłem kabel optyczny, dalej nic. Moze jakieś ustawienia, prosze o pomoc.
    Samo kino gdy łącze z telefonem przez chociażby bluetooth działa jak zloto

Model amplitunera: Pioneer VSX 531
    Model TV: LG 49UF695V
    Model Dekodera: HD 5000 (Cyfrowy Polsat)

0 10
  • #2 25 Gru 2017 22:43
    Maciek12054
    Poziom 3  

Tak mam wszystko podpięte i gdy na telewizorze przełączam dźwięk z głośników TV na zewnętrzny dźwięk (hdmi arc/optyczny) jest brak jakiegokolwiek dźwięku

0
  • #3 26 Gru 2017 05:04
    Polon_us
    Poziom 40  

Tak a propos połączenia ARC ...

- w telewizorze SimpLInik jest włączone, niezależnie od ustawienia głośników zewnętrznych?
    - w amplitunerze, funkcja ARC jest włączona (HDMI set-up menu)?

W instrukcji wzmacniacza proszę przejrzeć akapit dotyczący uaktywniania ARC - jest to dość istotna nota.

Również proszę pamiętać, że o ile ARC ma być wykorzystanie pomiędzy TV a amplitunerem,
    to wszelkie urządzenia zewnętrzne powinny być podłączone do telewizora.
    Unika się w ten sposób chaosu komunikacyjnego.

0
  • #4 26 Gru 2017 11:40
    gradek83
    Poziom 34  

gradek83 napisał:
    Kabel cyfrowy Podepnij pod TV i wejście DIGITAL IN (OPTICAL) w Pioneer VSX 531

Źle ci napisałem tuner w TV jest nie używany jeśli korzystasz z tego HD 5000 (Cyfrowy Polsat)
    Zamiast TV podepnij kabel światłowód do S/PDIF w HD 5000 (Cyfrowy Polsat) To on daje sygnał Audio po HDMI i S/PDIF
    Oczywiście filmy po LAN czy z Pendrive lub innego nośnika danych podpinaj pod HD 5000 (Cyfrowy Polsat) I opcje audio tam ustawiaj.

0
  • #5 26 Gru 2017 12:29
    Maciek12054
    Poziom 3  

Polon_us napisał:
    Tak a propos połączenia ARC ...

- w telewizorze SimpLInik jest włączone, niezależnie od ustawienia głośników zewnętrznych?
    - w amplitunerze, funkcja ARC jest włączona (HDMI set-up menu)?

W instrukcji wzmacniacza proszę przejrzeć akapit dotyczący uaktywniania ARC - jest to dość istotna nota.

Również proszę pamiętać, że o ile ARC ma być wykorzystanie pomiędzy TV a amplitunerem,
    to wszelkie urządzenia zewnętrzne powinny być podłączone do telewizora.
    Unika się w ten sposób chaosu komunikacyjnego.

Szczerze to nie jestem pewny czy mój telewizor ma simplink nie widze żadnego logo.
    ARC w amplitunerze jest włączone

Dodano po 1 [minuty]:

gradek83 napisał:
    gradek83 napisał:
    Kabel cyfrowy Podepnij pod TV i wejście DIGITAL IN (OPTICAL) w Pioneer VSX 531

Źle ci napisałem tuner w TV jest nie używany jeśli korzystasz z tego HD 5000 (Cyfrowy Polsat)
    Zamiast TV podepnij kabel światłowód do S/PDIF w HD 5000 (Cyfrowy Polsat) To on daje sygnał Audio po HDMI i S/PDIF
    Oczywiście filmy po LAN czy z Pendrive lub innego nośnika danych podpinaj pod HD 5000 (Cyfrowy Polsat) I opcje audio tam ustawiaj.

Dalej nic, przepinałem włączałem ARC wyłączałem i nic.

0
  • #6 26 Gru 2017 13:44
    Polon_us
    Poziom 40  

Maciek12054 napisał:
    Szczerze to nie jestem pewny czy mój telewizor ma simplink nie widze żadnego logo.

Heh, to najwyższy czas zajrzeć w instrukcję.
    W specyfikacji tego telewizora jest owa funkcja wykazana.

A tak na uboczu, bez SimpLink ARC nie może działać. Tak to jest zaprojektowane.

0
  • #7 26 Gru 2017 13:46
    Maciek12054
    Poziom 3  

Czyli mając wejście HDMI/ARC posiadam Simplink czy to nie ma
    Zasady ?

0
  • Pomocny post
    #8 26 Gru 2017 13:58
    Polon_us
    Poziom 40  

Maciek12054 napisał:
    Czyli mając wejście HDMI/ARC posiadam Simplink

Tak to działa w telewizorach LG.

Ale można mieć Simplink, a nie mieć ARC. Takie telewizory LG też się zdarzają

0
  • Pomocny post
    #10 26 Gru 2017 16:58
    Polon_us
    Poziom 40  

Telewizor nie ma wbudowanej funkcji "Pomoc"?

0
  • #11 26 Gru 2017 16:59
    Maciek12054
    Poziom 3  

Dzięki bardzo panowie! Po wielkich trudach udało mi się to połączyć i wszystko ładnie działa ;) i tak właśnie ma tą fukcje pomoc i tam znalazłem jak uruchomić simplink ;) Wesołych Świąt ! Dzięki raz jeszcze ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo