Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocno zniekształcony dzwięk w MAC AUDIO MP 2000

ziomxdds3 25 Gru 2017 18:33 207 3
  • #1 25 Gru 2017 18:33
    ziomxdds3
    Poziom 3  

Witam,
    mam sprawę do kolegów, którzy są lepsi ode mnie w sprawie naprawy wzmacniaczy. Zacznę od początku mojej historii z tym wzmacniaczem ;)
    Rok temu kupiłem zestaw MAC AUDIO MP 2000 i subwoofer Pioneer TS-W1200C za 300zł i pewnego ładnego dnia, gdy chciałem posłuchać muzyki w domu podłączyłem odwrotnie zasilanie... Po przepięciu kabli tak jak powinny być one podpięte wzmacniacz grał tak, jakby akumulator był max rozładowany. Zawiozłem go do "specjalisty" i on uświadomił mnie, że końcówki mocy poszły... Po tygodniu sprzęt był do odbioru z wymienionymi końcówkami na zamienniki (Toshiba A1941 i Toshiba C5198), po tej wymianie mój biedny Pioneer nie gra tak jak powinien. Gdy gra sobie cichutko jest bardzo dobrze, wspaniale, a po podgłoszeniu jest bardzo zniekształcony dźwięk, basu prawie nie ma, a ten co jest to nie można go słuchać. Po zwiększeniu basu potencjometrem bas jest ciągły, w rytm basu mruga dioda Power. Wspomnę jeszcze, że akumulator był ładowany całą noc i myślałem, że już mi się wysłużył, ale po wyjęciu akumulatora ze samochodu jest dokładnie to samo, wywala zasilacz komputerowy przerobiony na zasilanie wzmacniacza.
    I w tym moje pytania:
    - czy to od wymiany tych tranzystorów?
    - czy poszło coś jeszcze?
    Chcę dodać jeszcze, że te tranzystory co były wymieniane mocowo się nie różnią niczym, ale różnią się strasznie częstotliwością i trochę napięciem, czy to od tego?
    Początkowo były:
    2SA1695
    2SC4468
    I zostały zamienione na:
    2SA1941
    2SC5198

Proszę o sprawną pomoc.

0 3
  • #2 27 Gru 2017 13:04
    ziomxdds3
    Poziom 3  

ziomxdds3 napisał:
    Witam,
    mam sprawę do kolegów, którzy są lepsi ode mnie w sprawie naprawy wzmacniaczy.

Widać albo jestem najlepszy w naprawie wzmacniaczy(jestem laikiem) albo nikt nie jest zainteresowany pomocą

0
  • #3 27 Gru 2017 15:11
    Freddy
    Poziom 43  

ziomxdds3 napisał:
    Widać albo jestem najlepszy w naprawie wzmacniaczy(jestem laikiem) albo nikt nie jest zainteresowany pomocą
    ... albo jesteś zarozumiały :)
    Nie pomyślałeś o tym, że nie każdy jest w stanie udzielić pomocy, albo nie ma na to czasu, albo nie wie co zrobić zdalnie? Wróżki maja wolne więc miernik w łapki i pomierzyć proszę.

0
  • #4 28 Gru 2017 13:02
    ziomxdds3
    Poziom 3  

Tak jak napisałem JESTEM LAIKIEM nawet nie wiem jakim miernikiem to pomierzyć ;)
    I tu mógłbyś mi dać małe info o tym i za ile ;)
    Dzięki, że w ogóle napisałeś

0