Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logika Samsung podłączanie prawej strony pod lewą stronę matrycy?

Mariusz079 25 Gru 2017 18:51 363 3
  • #1 25 Gru 2017 18:51
    Mariusz079
    Poziom 12  

Witam! Mam nietypowe pytanie - czy na prawej i lewej taśmie t-con BN41_01678A w Samsungu UE32D5000 powinny być takie same napięcia? Mam problem z wyświetlaniem obrazu, jak odłączę prawą taśmę to lewa strona jest wyświetlana poprawnie, jak odłączę lewą no to jest błękit z jakąś plamą. Chciałem podłączyć prawą stronę t-con pod lewą stronę płytki matrycy, żeby zobaczyć czy lewa strona matrycy jest sprawna. Chciałbym wykluczyć uszkodzenie matrycy, bo coś mi się zdaje, że uszkodzona jest logika.
    Mam drugi taki sam telewizor, ale tam jest inna logika AUO T315HW04 VB i nie wiem czy mogę ją przełożyć, wolę nie ryzykować.
    Logika Samsung podłączanie prawej strony pod lewą stronę matrycy? Logika Samsung podłączanie prawej strony pod lewą stronę matrycy?
    Z moich pomiarów wynika, że wyjście lewej i prawej strony się różnią napięciami, lecz nie wiem czy to nie jest spowodowane uszkodzeniem lewej strony, nigdzie nie mogłem znaleźć takiej informacji?

0 3
  • #2 25 Gru 2017 19:27
    GanCegall
    Poziom 30  

boczny flex, jak zwykle.

0
  • #3 25 Gru 2017 20:02
    babawbabie
    Poziom 2  

Mariusz079 napisał:
    Mam drugi taki sam telewizor, ale tam jest inna logika AUO T315HW04 VB i nie wiem czy mogę ją przełożyć, wolę nie ryzykować.
    Mariusz079 napisał:
    Chciałem podłączyć prawą stronę t-con pod lewą stronę płytki matrycy, żeby zobaczyć czy lewa strona matrycy jest sprawna.

Nie, nie można ot tak po prostu takich sztuczek robić.

0
  • #4 26 Gru 2017 06:49
    geco
    Poziom 24  

A jaka jest matryca w uszkodzonym tv.Jeśli jest LTJ320HN01-J to mam taką na sprzedaż.Sobótka więc masz nie daleko.

0