Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz kamer firmy ATTE- opinie

dida406 25 Dec 2017 22:12 924 11
Optex
    dida406
    Level 14  
    Witam
    Jak w temacie , czy ktoś montował zasilacze atte https://www2.atte.pl/AN-8-ISO-E , słyszałem że dobrze działa i nadaje się na długie odcinki kamer od rejestratora , wykorzystuje skrętkę 5e i posiada separację obrazu od zasilania , ponoć fajne rozwiazanie . Czy ktoś to montował ? Może napisać coś więcej ?
  • Optex
    michualex

Level 24  
    Atte na prawdę dobre rzeczy. Jedyny minus tych produktów to cena ;)
  • Optex
    dida406
    Level 14  
    Nie chodzi o cene, tylko o opinie jak to się sprawuje w rzeczywistości i na jakich odcinkach przewodu
    Mam do zamontowania 15 kamer ok 100-170 m od rejestratora i teraz zastanawiam się jakim kablem i w jaki sposób to zrobić, a urządzenie z linku od atte idealnieby mi pasowalo ale szukam opinii na ten temat
    suworow
    Admin of Property security
    Cudu nie czyni, praw fizyki nie łamie. Po prostu taki zestaw ( raczej porządny) pozwalający na podłączenie kamer analogowych w nieco uporządkowany/ usystematyzowany sposób. Odległości kolega podał, napięcie wyjściowe podane jest w karcie ( regulowane) sposób zasilania też znamy ( pasywne POE- czyli dwie pary). Pozostaje sprawdzić/ zmierzyć jaki maksymalny pobór mają kamery i policzyć. Co do sygnału trudno się wypowiadać, skoro nie podał kolega żadnych danych dot.kamer, czy standardu w jakim ma następować przesył obrazu.
    pozdrawiam
    suworow
    dida406 wrote:
    Kamery będą albo tvi albo cvi 2mpx

I co dalej....
    dida406
    Level 14  
    Wszystko będzie zrobione albo na cvi Dahua lub Bcs albo na hikvision
    W sumie będą 2 rejestratory 16 kanałowe i 28 kamer tubowych z Urzędu minimum 50m
    13 kamer będzie w odległości do 50m od rejestratora , pozostałe 15 kamer będzie od 130 do 180m , nie wiem tylko jaki dać kabel do kamer bo odcinki są duże i jedni radzą skrętkę a inni koncentryk , nie wiem jak to okablowanie żeby było dobrze
    dida406
    Level 14  
    suworow wrote:
    dida406 wrote:
    Kamery będą albo tvi albo cvi 2mpx

I co dalej....

Odpisalem jaki pójdzie sprzęt , masz jakąś koncepcje ?
    michualex

Level 24  
    dida406 wrote:
    pozostałe 15 kamer będzie od 130 do 180m , nie wiem tylko jaki dać kabel do kamer bo odcinki są duże i jedni radzą skrętkę a inni koncentryk , nie wiem jak to okablowanie żeby było dobrze

ja bym dał koncentryk. 99% że sygnał bedzię bezproblemowy. Przy skrętce na pewno sygnały się nałożą i spadnie jakość obrazu.

A z drugiej strony przy tylu kamerach zastanowił bym się nad systemem IP.
    dida406
    Level 14  
    Ale na całości IP o wiele drożej wyjdzie , chociaż kablowanie będzie prostsze i mniej kabla pojdzie
    suworow
    dida406 wrote:
    Ale na całości IP o wiele drożej wyjdzie , chociaż kablowanie będzie prostsze i mniej kabla pojdzie

To kolega zna obiekt, wie czy można puścić "pyty" okablowania czy nie ma na to miejsca, wie gdzie można stworzyć "węzły". Skrętka to też łatwiejsze/ tańsze przejście w przyszłości na kamery IP. Przy tych odległościach w grę wchodzi zarówno skrętka jak i koncentryk, przy czym ta pierwsza może wymagać od instalatora nieco więcej pojęcia, wiedzy , doświadczenia. Jeżeli system analogowy to przede wszystkim należy rozwiązać sprawę zasilania, zastanowić się czy chce kolega zasilać to z jednego miejsca, czy z kilku, sprawdzić jaki pobór mają mieć zakładane kamery i to wszystko policzyć. Pytał kolega o zasilacz, a nie podał mocy urządzeń, więc o czym tu gadać.
    pozdrawiam
    dida406
    Level 14  
    Podłączyłem jeden zestaw od atte do 4 kamer i powiem że działa :) generalnie miałem 3 kamery Evermaxa pobór prądu max 1A. i 1 Hivision max pobor 0,5A . Wnioski są takie podłączając kamerę z zasilaniem na 170 m bo tyle miałem utp w kawałku hik działa w dzień i w nocy , kamery evermaxa potrzebują więcej prądu i raz ruszały a raz nie przy tej odległości. Potem podłączyłem 4 kamery patchcordami 1 m do modułu zasilającego i od niego dałem utp 170 do rejestatora i w ablu szły 4 kamery i obraz był git na takim odcinkuZasilacz kamer firmy ATTE- opinieZasilacz kamer firmy ATTE- opinieZasilacz kamer firmy ATTE- opinieZasilacz kamer firmy ATTE- opinie