Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 7 - iPhone 7 szybko pada bateria

26 Gru 2017 02:29 8895 18
  • Poziom 4  
    Witam. W sierpniu zakupiłem iphone 7 działał ok do początku grudnia później zaczęło nagle bardzo szybko coś zjadać baterię. Od pełnego naładowania baterii do rozładowania telefonu mija zaledwie 8 - 9 godzin nic nie robiąc na telefonie gdzie wcześniej korzystając z telefonu trzymała bateria 2 dni. Zgłosiłem ten fakt dla sprzedawcy telefonu i odesłałem go do serwisu. Trzymali tam telefon dwa tygodnie i odesłałi spowrotem i dalej jest to samo nic nie zrobili. Czy może ktoś z was wie co to może być za problem, że baterię tak szybko zjada? I czy po serwisie mogą mi wymienić model?
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Wchodzisz w ustawienia, zakładka bateria i tam pokazuje, co zużywa najwięcej energii.

Lub zerowanie (przywracanie ustawień fabrycznych), a następnie zainstalowanie wszystkiego na nowo. W żadnym wypadku nie przywracaj z archiwum iCloud, bo przywrócisz też błąd, który powoduje "zjadanie" baterii.
  • Poziom 4  
    To mam założyć nowe konto Ipple?
  • Poziom 15  
    Wiadomo ze po wprowadzeniu najnowszego iOS 11 zaczął ten problem występować z szybkim użyciem baterii . Teraz Apple przyznało sie tez do tego cytat:

Tim Cook twierdzi, że w ten sposób zapewnia płynność działania iPhone’ów. Problem polega na tym, że przy bardzo zasobożernych zadaniach pobór mocy przez procesor rośnie chwilowo do dużych wartości. Starsze akumulatory nie są w stanie podołać takim gwałtownym wzrostom zapotrzebowania na energię, co może skutkować tym, że iPhone będzie się wyłączał szybciej.

Wraz z systemem iOS 11.2 to rozwiązanie trafiło też do iPhone’a 7. W przyszłości ma trafić również do nowszych urządzeń.

Apple zataił cały proces. Teraz przyznano się oficjalnie do tego.

Jaka masz wersje softu u siebie ?
  • Poziom 4  
    Mam ios 11.2.1 tylko po aktualizacji działał ok ze dwa dni bateria trzymała. Tylko ostatnio coś się stało że trzyma mniej. Poczytałem trochę i ktoś pisał ze może być uszkodzone układ A2.

Dodano po 41 [minuty]:

Pomyłka U2
  • Poziom 4  
    No właśnie 4 dni temu wrócił z reklamacji i dalej problem jest ten sam nic z tym nie zrobili.
  • Poziom 15  
    Jeśli wrócił z reklamacji to pewnie wyeliminowali problem zasilania , wgraj czysty soft niższy od iOS 11 i zobacz czy problem będzie dalej występował . Kuzyn Miał ten sam problem po wgraniu wersji iOS11 i musiał zejść do niższej wersji , zrób sobie wcześniej kopie .Problem znikł ale jak pisałem nie unikniesz go w najnowszych wersjach co samo Apple potwierdziło i już w US szykuje się pozew zbiorowy użytkowników przeciw Apple bo producent spowolnił działanie starszych wersji iPhone ze względu na szybkie zużycie baterii .
    Poczytaj o tym w internecie jest głośno o tym.
    Możliwe że masz tez wgrany jakiś program który ci ciągnie mocno baterie - miejmy nadzieje ze jest ona w dobrym stanie - bo były tez przykłady użytkowników w US ze po wymianie na nową telefon Iphone 7 znacznie poprawiał swoje funkcjonowanie .

Jaki masz teraz obecnie soft wgrany po reklamacji - powinien być niestety najnowszy ? I czy reklamacja była u producenta czy reklamowałeś w jakimś zwykłym serwisie ?
  • Poziom 38  
    matrix5 napisał:
    Wiadomo ze po wprowadzeniu najnowszego iOS 11 zaczął ten problem występować z szybkim użyciem baterii . Teraz Apple przyznało sie tez do tego cytat:

Tim Cook twierdzi, że w ten sposób zapewnia płynność działania iPhone’ów. Problem polega na tym, że przy bardzo zasobożernych zadaniach pobór mocy przez procesor rośnie chwilowo do dużych wartości. Starsze akumulatory nie są w stanie podołać takim gwałtownym wzrostom zapotrzebowania na energię, co może skutkować tym, że iPhone będzie się wyłączał szybciej.

Wraz z systemem iOS 11.2 to rozwiązanie trafiło też do iPhone’a 7. W przyszłości ma trafić również do nowszych urządzeń.

Apple zataił cały proces. Teraz przyznano się oficjalnie do tego.

Jaka masz wersje softu u siebie ?

Kolega wie, że gdzieś dzwoni, ale nie wie gdzie.
    Tu chodzi o obniżanie taktowania procesora w przypadku baterii, która już swoje przeszła.

Autor dalej nie zajrzał do menu „BATERIA” i nie napisał co mu pobiera najwiecej energii.
  • Poziom 4  
    Odświeżę temat.
    Autor niezależnie od wyniku powinien napisać jak się sprawa skończyła/rozwiązała.. Strasznie denerwujący są ludzie co nie potrafią zakończyć tematu.
    Obecnie mam ten sam problem, problem wystąpił o tym jak telefon kilka godzin leżał w zimnie po czym bateria z 30% spadła do 1% i tak wytrzymała następne pare godzin aż nie dojechałem do domu i podłączyłem. Od tego czasu (2 dni) bateria rozładowuje się bardzo szybko, oraz bardzo szybko się ładujebo z 1% wskakuje na 60% w ciągu 20 min.
    Po wskazaniach aplikacji "bateria" jedna zainstalowana apka ma wysokie zużycie, sprawdzę co będzie się działo i dam znać.
  • Poziom 25  
    dziki-dzik napisał:
    jak telefon kilka godzin leżał w zimnie

Kolega się pochwali w jakim "zimnie". Mówimy o temperaturach ujemnych? W twoim przypadku wygląda na uszkodzenie baterii i żadna apka już problemu nie rozwiąże. Jeśli bateria ładuje 60% w ciągu 20 minut to jest zdecydowanie do wymiany.
  • Poziom 4  
    Masz rację, przepraszam za nie pełne informację.
    Temperatura na poziomie 3 stopni, czas leżenie w takiej temperaturze około 4 godziny.
    Przeprowadzone zostały następujące czynności;
    - wyłączenie czasu przed ekranem
    - wyłączenie - włączenie urządzenia
    - odinstalowanie aplikacji zainstalowanej po przyjeździe, która w; ustawienia -> bateria, wskazywała najwyższe zużycie

Obecnie po tych zabiegach spadek mocy jest trochę mniejszy, ale wiedzieć będę dopiero za pare godzin czy problem się zmniejszył.
    Faktycznie baterię mam na poziomie 80% zużycia

Dopytam tylko jeszcze, czy tak nagle mogła się objawić potrzeba wymiany baterii? Wcześniej telefon działał bez zarzutu.
  • Poziom 25  
    Po zostawieniu telefonu w tak niskiej temperaturze na tak długi okres jest to możliwe. Najpierw jednak bym go rozebrał i sprawdził czy nie został zawilgocony (kondensacja). Może być tak że po prostu woda się skropliła i jest więcej niż tylko bateria do wymiany. Jeśli nie ma żadnych śladów (co nie oznacza że można wykluczyć "zalanie"), wymineń baterię.
  • Poziom 38  
    dziki-dzik napisał:
    Temperatura na poziomie 3 stopni, czas leżenie w takiej temperaturze około 4 godziny.

To nie jest żadna ekstremalna temperatura. W kieszeni kurtki, w plecaku czy torebce zimą temperatura jest jeszcze niższa. A ile razy został mi się telefon na noc w samochodzie i jakoś bateria przeżyła.

gathor10 napisał:
    Może być tak że po prostu woda się skropliła i jest więcej niż tylko bateria do wymiany

Kolega dziki-dzik nie podał modelu, ale 7-ka jest wodoszczelna.
  • Poziom 25  
    sanfran napisał:
    7-ka jest wodoszczelna.
    Co ma wodoszczelność do kondensacji?

Dodano po 3 [minuty]:

sanfran napisał:
    A ile razy został mi się telefon na noc w samochodzie i jakoś bateria przeżyła.
    Po prostu miałeś szczęście. Kwestia jeszcze taka, że jak napisał @dzik-dzik
    dziki-dzik napisał:
    Faktycznie baterię mam na poziomie 80% zużycia
  • Poziom 4  
    Tak Panowie jest to iPhone 7
    Wstępnie wymienię baterię jak dojdą mi paski klejące pod baterię, będę miał z rozbitka od znajomego oryginalna 90%, (do czasu jak mi spadła moc do 80% sprzęt działał wyśmienicie) i jakoś do ori mam większe zaufanie niż do zamienników. Po wymianie będę sprawdzał dalej.
    Od razu prosze o info na temat sprawdzenia zawilgocenia, o którym wspominał @gathor10 , po za papierkiem zawilgocenia, jestem w stanie jakoś to sprawdzić?
    A jeszcze tak zapytam, jak potem usunąć "serwis" z baterii po wymianie? Znajomy kiedyś wymieniał i w; ustawienia-> bateria-> kondycja baterii, pojawiła mu się informacją (mimo stanu 95%) "serwis"
  • Użytkownik obserwowany
    Apple wymienia baterie z polroczna gwarancja. Wymienialem w swoich i7 i i7+. 25£ Za sztuke w salonie Apple. Godzina czekania.

Dodano po 1 [minuty]:

Wodoszczelność do kondensacji ma dużo. Jak coś jest wodoszczelne to w środku nie ma się co kondensować.
  • Poziom 25  
    bumble napisał:
    Jak coś jest wodoszczelne to w środku nie ma się co kondensować.
    Szło by polemizować, ale trzeba by było napisać bardzo obszerny reportaż na ten temat.
    dziki-dzik napisał:
    po za papierkiem zawilgocenia, jestem w stanie jakoś to sprawdzić?
    Jak masz mikroskop to najłatwiej pod nim sprawdzić czy nie ma śniedzi na komponentach itp. Jeśli nie to tylko "papierki"
  • Poziom 4  
    ok, jeśli to rzeczywiście będzie bateria to nie duży problem i w ostateczności udam się do serwisu, W PL chyba coś koło 150zł kosztuje wymiana,
    mikroskopu nie mam, a papierek pod tacką wskazuje kolor biały

edit.
    bateria wymieniona na ori 96% i póki co wskazanie jest prawidłowe, ale najlepsze jest to że mimo spadku do teoretycznych 1% to w rzeczywistości miała więcej i spadek mocy był normalny. Po naladowaniu telefon używałem aż wskoczyło znowu 1% i po tym zostawiłem telefon nieużywany, zaglądałem do niego co dłuższa chwilę i tak dwa dni czuwał a po przełożeniu baterii do innego urządzenia okazało się że było jeszcze 21% zanim telefon by się wyłączył.