Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat b5 wycieki płynu wymiana króćca

ondrei 26 Gru 2017 13:09 1236 10
  • #1 26 Gru 2017 13:09
    ondrei
    Poziom 8  

Witam serdecznie posiadam vw passata 1,8 benzyna, gaz z 2000r kod silnika ADR. Od pewnego czasu ubywa mi płynu chłodzącego. Nie są to znaczne ubytki. Zobaczyłem że jest wyciek z tyłu silnika, nakapane na skrzyni biegów. Domyślam się że to króciec. Zakupiłem już https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty...P108_196-O5725-krociec-ukladu-chlodzenia.html taki element. I tu zaczynają sie schody. Jak to wymienić.... na yt nie ma żadnego filmu ( luba nie potrafię znaleźć ). Myślę że wymiana nie jest zbyt skomplikowana ale jednak bez instruktarzu się nie podejmę. Nie wiem czy dokupić jeszcze jakieś część w stylu jakiś czujnik itd. Potrzebował bym jakiś schemat blokowy przedstawiający kolejność prac ( co zdemontować aby mieć lepsze podejście itd.) Proszę o pomoc

0 10
  • #3 26 Gru 2017 16:51
    ondrei
    Poziom 8  

Niestety już od pewnego czasu wątpię w ,, stodolanych" mechaników a na asao mnie nie stać. Nadal czekam na pomoc..

0
  • #5 26 Gru 2017 17:14
    ondrei
    Poziom 8  

nie no opony wymieniam w wulkanizacji... przeglądy na stacji a oc u agenta... Pomoże ktoś ?

Dodano po 3 [minuty]:

PITERRR napisał:
    Witam. Proponuje odstawić samochód do mechanika zrobi to w ciągu paru godzin. Jeśli nie masz wiedzy w tym temacie radzę się nie brać za robotę. I dokładnie stwierdzi skąd jest wyciek.

właśnie po wiedzę zgłosiłem się na to forum ;)

0
  • #7 26 Gru 2017 17:24
    ondrei
    Poziom 8  

tak jak pisałem, wyciek płynu i ten króciec jest mokry

0
  • #8 26 Gru 2017 20:49
    Alfred_92
    Poziom 32  

Tu prawie sami "stodolani specjaliści"
    Ale za to wiemy że potrzebny jest do tego klucz 10mm

0
  • #9 26 Gru 2017 21:50
    ondrei
    Poziom 8  

Alfred_92 napisał:
    Tu prawie sami "stodolani specjaliści"
    Ale za to wiemy że potrzebny jest do tego klucz 10mm

dobry początek dawaj dalej

0
  • #10 26 Gru 2017 21:56
    Alfred_92
    Poziom 32  

Podaruję sobie, a znalezienie w internecie instrukcji wymiany krućca zajmuje mniej niz 10 sekund.
    Na youtube internet się nie kończy.

1
  • Pomocny post
    #11 26 Gru 2017 22:12
    tomekmazepa

Poziom 15  

Witaj,
    Z góry przepraszam za brak pl liter ale ich nie posiadam angielski windows.
    Tak naprawdę, to nie ma w tym nic trudnego:
    Odkręcasz elementy, które będą utrudniały dostęp do króćca, czyli przewód filtra powietrza, pisze to z głowy ostatnio wymieniałem taki króciec w 2.0, następnie podstawiasz pod spod auta coś, do czego złapiesz płyn chłodniczy, gdyż będzie wyciekać.
    Odsuwasz metalowa spinkę od dolnego węza, plastikowa spinkę od czujnika odpinasz przewód od czujnika, odkręcasz śruby mocujące po czym wyciągasz króciec.
    Przed montażem przemywasz miejsca montażu (ja stosuje aceton), zaopatrujesz się w nowe o ringi, o ile nie będzie ich w zestawie chodzi mi o o ring do głowicy oraz do czujnika i składasz.
    Pozdrawiam Tomek

0