Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szarpanie obrotów silnika Audi - Audi A4 B5 1.9 TDI 115KM 2000r. Falowanie obro

MarcinRJA 26 Dec 2017 14:10 1770 5
    MarcinRJA
    Level 5  
    Witam. Tak jak w temacie. Faluja mi obroty silnika od 900-1200 co około 3-6 sek. Odpale go rano i nic mu się nie dzieje przez około 2-4 min po tym czasie zaczyna się jazda ( i to jest tylko na postoju ) . Czasem robi tak że prawie gaśnie. Po przejechaniu około 50 km robi tak ale tylko czasami na postoju ale to bardzo rzadko. Ale zaczyna się drugi problem, gdy włączę nawiew to wtedy to już całkiem faluja obroty od 500-1500 co 1-3 sek. Tak jakby mocy nie miał. Chciałbym się dowiedzieć co to może być, gdzie szukać problemu. Jestem aktualnie za granicą i nie mam opcji podłączenia go pod komputer.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    rafal35
    Level 17  
    Bez komputera ciężko ale wygląda na problem ze stabilizacją biegu jałowego .Możemy zgadywać np.silniczek krokowy.

Moderated By ociz:

Zgaduj dalej gdzie indziej.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Ostrzeżenie.

MarcinRJA
    Level 5  
    Hmm aż tak? A nie będzie to filtr paliwa?

Dodano po 3 [minuty]:

Wcześniej zanim tak się działo miałem wymieniany napinacz paska i dzień później na austradzie szarpnał silnikiem i tak już ma z tymi obrotami do teraz.
    Alfred_92
    Level 33  
    rafal35 wrote:
    Bez komputera ciężko ale wygląda na problem ze stabilizacją biegu jałowego .Możemy zgadywać np.silniczek krokowy.

Wiesz ty o czym piszesz, czy piszesz bo piszesz?
    MarcinRJA
    Level 5  
    Piszę ponieważ mam z tym problem i chciałbym się dowiedzieć co to by mogło być. A nie znam się na mechanice auta dlatego pytam.
    Alfred_92
    Level 33  
    Jeżeli nie masz o tym pojęcia, nie masz sprzętu do diagnostyki to nie będziemy w stanie Ci prawdopodobnie pomóc.
    Jedyne co możesz zrobić to zerknąć pod maskę i poszukać czegokolwiek co budzi Twoje wątpliwości.