Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook M5EX - Piekarnik działa po odłączeniu/podłączeniu do zasilania

misiek_89 26 Gru 2017 16:47 567 2
  • #1 26 Gru 2017 16:47
    misiek_89
    Poziom 15  

Witam.
    Okres świąteczny, mama chciała coś upiec a piekarnik odmówił posłuszeństwa. Problem polega na tym, że piekarnik nie włączał się pomimo przekręcenia pokręteł temperatury i trybu pracy. Zegar wyświetla cyfry, blokada rodzicielska działa itp. Postanowiłem odłączyć piekarnik od prądu i zajrzeć co tam się mogło stać. Na pierwszy rzut oka nic nie jest upalone, grzałki są sprawne. Zdjąłem każdą z wsuwek, oczyściłem styki, poskładałem wszystko w całość podłączyłem do gniazda i piekarnik zaczął działać. Na następny dzień ta sama sytuacja, czyli piekarnik nie reaguje, a po odłączeniu od prądu i ponownym podłączeniu wszystko jest ok i można piec.

Czy możecie doradzić jak zreanimować ten piekarnik? Wygląda jakby coś się resetowało po odłączeniu napięcia. Obstawiam jakiś problem w programatorze. Nie wiem czy to może mieć jakiś związek ale już od dawna w piekarniku czas na zegarze leci zdecydowanie za szybko. Czytałem o problemach z kondensatorami, ale w tamtych przypadkach piekarnika nie da się uruchomić, a u mnie po odłączeniu od prądu piekarnik działa.
    Mastercook M5EX - Piekarnik działa po odłączeniu/podłączeniu do zasilania

0 2
  • #3 27 Gru 2017 08:10
    misiek_89
    Poziom 15  

PITERRR napisał:
    Czy zegar jest ustawiony na wyświetlaczu?
    Tak zegar jest ustawiony. Aczkolwiek jak pisałem wyżej, zegar chodzi zdecydowanie za szybko powiedzmy 1min na piekarniku = 10s czasu w rzeczywistości. Czy to może mieć wpływ na uruchamianie piekarnika?

Ma ktoś jakiś pomysł co mogę sprawdzić/wymienić we własnym zakresie?

0