Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik bluetooth nie gra

26 Gru 2017 17:26 2625 6
  • Poziom 3  
    Jakies 3 lata mam glosnik My Music Angel. Wszystko było ok póki nie zmienialm telefonu na LG-X Power (mam go już 9 miesiecy). Od samego początku nie działał w sensie takim, że łączy ale nie gra, pomimo iż muzyka na telefonie jest włączona, głośność na tel i głośniku na maxa. Głośnik My Music Angel działa połączony do innego telefonu. Próbując połączyć swój telefon z innym głośnikiem bluetooth też nie działa, ale np. Jak łączę się z radiem w Volkswagenie(też przez bluetooth) wszystko ok, tak samo jak połączę się kablem z jakimś głośniczkiem. Chyba coś nie tak jest z moim telefonem, tylko co? Proszę o pomoc
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    Z telefonem wszystko jest tak. :)
    Ostatnimi czasy Bluetooth to jak HDMI - pododawano różne nowe funkcjonalności do urządzeń i efekt jest taki, że nie zawsze jedno z drugim jest w 100% kompatybilne. Telefon ma Bluetooth 4.2, więc "bardzo nowy" i na pewno obsługuje standardowy na dzień dzisiejszy profil A2DP, jaka wersja Bluetooth jest w głośniku i co obsługuje - nie wiadomo.
    To, że nie podałeś modelu głośnika to jedna sprawa, ale nawet jakby wejść na stronę producenta i znaleźć modele obsługujące bluetooth to i tak niewiele można się z tego dowiedzieć.

Tak, czy siak na pewno problem leży we wzajemnej niekompatybilności wersji bluetooth zastosowanych w obu urządzeniach.
  • Poziom 3  
    To jest My Music Angel JH-MD06BT. Można coś na to poradzić? Bo szczerze mówiąc ja się nie bardzo na tym znam
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    Tego modelu nie widzę na stronie producenta, widzę MA06BT i o nim napisano tak:
    Cytat:
    MA06BT można połączyć bezprzewodowo z każdym urządzeniem, posiadającym moduł BLUETOOTH (Handsfree Calling Function).

co mogłoby sugerować, że te urządzenia wykorzystują profil zestawu głośnomówiącego. Wiele urządzeń nie chce przekazywać muzyki do czegoś co zgłasza się jako zestaw głośnomówiący.
    Możesz łatwo sprawdzić czy tak jest - połącz telefon z głośnikiem i zadzwoń np. na infolinię operatora sieci - zobaczysz czy będziesz słyszał w głośniku gadanie automatu. Jeśli podczas połączenia wszystko działa, a muzyki nie chce odtwarzać, to obawiam się że nic z tym nie zrobisz.
    Jeśli podczas połączenia też nic nie będziesz słyszał to jest szansa, że wystarczy "pogrzebać" w ustawieniach telefonu ale nie mam pomysłu co konkretnie należałoby sprawdzić.

Ogólnie tego typu problemy nie są niczym niezwykłym - niektóre urządzenia tak mają, że ze sobą działać nie chcą i ich nie zmusisz.
  • Poziom 3  
    Ten głośnik wsm dostałam od Plusa z LG F60 i nazwa jest poprawna, a więc nw, ale mniejsza o to. Sprawdziłam tak mi radziłeś i nic. Przypomniało mi się też, że z siostry głośnikiem TRACER TRAGLO45109 telefon też nie współpracował... Nie wiem... Kupić jakiś inny głośnik? Tylko jaki? Czy będzie działał? Może coś do polecenia?
  • Admin grupy audio
    Mortal violin napisał:
    Ten głośnik wsm dostałam od Plusa z LG F60 i nazwa jest poprawna, a więc nw, ale mniejsza o to.

Nazwa zapewne jest poprawna, tylko głośnik już stary i wycofany z oferty - pewnie dlatego nie ma go na stronie producenta. Ot cała tajemnica. :)

Mortal violin napisał:
    Przypomniało mi się też, że z siostry głośnikiem TRACER TRAGLO45109 telefon też nie współpracował

Zatem po prostu oba głośniki nie są kompatybilne z telefonem. Widocznie ten model telefonu jest dla nich po prostu za nowy - używa jakiegoś trybu, którego te głośniki nie mają.

Mortal violin napisał:
    Nie wiem... Kupić jakiś inny głośnik? Tylko jaki? Czy będzie działał? Może coś do polecenia?

Tu niestety nie pomogę. Ja nie jestem fanem tego typu urządzeń i unikam ich na wszelki możliwy sposób, między innymi dlatego że zdarzają się właśnie takie sytuacje jak Twoja - oba urządzenia sprawne, a razem nie działają i tak naprawdę nie do końca wiadomo o co chodzi.

Co kabel to kabel, a nie tam jakieś bezprzewodowe wynalazki. ;)
  • Poziom 3  
    Dziękuję bardzo za pomoc!