Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z monitorem hivision

cool_t1985 11 Sie 2005 17:32 653 6
  • #1 11 Sie 2005 17:32
    cool_t1985
    Poziom 11  

Mam pytanie. Monitor jak powyżej ma jakieś dziwne objawy. obraz który wyświtla jest odchylony jakby do wewnątrz tworzy się tak jakby trapez. Po pewnym czasie jak się już nagrzeje czy coś obraz wskakuje na swoje miejsce. Co to jest i jak to napraweić?? :?:

0 6
  • #2 11 Sie 2005 18:21
    lisek
    Spec od monitorów

jaki Hivisin -co masz napisane z tyłu lub na płycie ?

1. PRZELUTUJ płytę - patzr na "zimne'luty zwłaszcza ok.trafa.Fbt

0
  • #3 11 Sie 2005 19:22
    cool_t1985
    Poziom 11  

nie wiem co jest napisane na tylnych naklejkach ponieważ są one zerwane. Jeśli ma to znaczenie to ma on cyfrowe sterowanie parametrami

Dodano po 8 [minuty]:

gdzie się mieści albo chociaż jak wygląda to trafo:?: Aha jak byłem w serwisie elektronicznym z innym problemem i spytałem się tylko o tą usterkę to facet z serwisu mówił coś o jakiejś ramce czy cóś Co to może być

0
  • #4 11 Sie 2005 20:11
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam!
    Trafo FBT, czyli inaczej trafopowielacz to ta duża ciemna puszka, z której idzie gruby czerwony kabel do boku kineskopu.

Ramka, to inaczej odchylanie pionowe (układ odchylania ramki - układ odchylania pionowego).

cool_t1985 napisał:
    obraz który wyświtla jest odchylony jakby do wewnątrz tworzy się tak jakby trapez

Czy chciałeś powiedzieć, że obraz wygląda jakby był zawinięty w pionie? Jeśli tak, to możesz sprawdzić luty w ramce.

Opisz dokładniej, jak wygląda ekran.

Pozdrawiam.

0
  • #5 11 Sie 2005 20:26
    cool_t1985
    Poziom 11  

otóż obraz wygląda tak jakby był skierowany do wewnątrz monitora. jak się go przechyli, nachyli albo mocno go (kopnie :D ) albo działa dłużej to obraz wskoczy na miejsce

0
  • #6 11 Sie 2005 20:35
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Widać, że jesteś początkujący, skoro uderzeniami naprawiasz monitor. Może powinieneś przenieść post do działu dla początkujących?

cool_t1985 napisał:
    jak się go przechyli, nachyli albo mocno go (kopnie ) albo działa dłużej to obraz wskoczy na miejsce

Zimne luty - do zrobienia to co pisał kol. lisek

0
  • #7 11 Sie 2005 20:37
    cool_t1985
    Poziom 11  

z tymi uderzeniami żartowałem. Jak się go trochę nagnie to obraz wraca do normalnego poziomu :D

0