Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG L Fino - Nie chce się włączyć po "leżakowaniu"

26 Gru 2017 20:04 1848 8
  • Poziom 3  
    Cześć, potrzebuję pomocy. Przez święta zwykle robię backupy i wczoraj przypomniałem sobie o moim starym telefonie - LG L Fino. Leżał nieużywany od września 2016 roku. Chciałem go tylko podłączyć i zgrać pliki z pamięci wewnętrznej.

Najpierw podłączyłem go do ładowania i pokazał się symbol baterii i 0%. Odczekałem z godzinę, podłączyłem go do laptopa i... nic. Czarny ekran. Zero reakcji, komp oczywiście go nie widzi. Znów podłączyłem go do ładowania i lekko zawibrował, jak to miał w zwyczaju. Po nocy, próbowałem go włączyć i dalej nic. Co ciekawe, jak zdjąłem mu obudowę, aby sprawdzić, czy bateria jest dobrze włożona, znowu wibrował - tak, jakby chciał się włączyć.

I co teraz począć? Możliwe, że bateria zrobiła absolutny kaput i nawet nie da się jej naładować? A czy w przypadku padu baterii po podłączeniu przez USB do laptopa byłoby tak, jak to opisałem?

Nawiasem - czy w jakimś serwisie mogliby mi przekopiować te dane? Wszystkie zdjęcia miałem na karcie pamięci, ale w folderach zlokalizowanych w pamięci wewnętrznej też bankowo coś jest i zależy mi na odzyskaniu tego :(

Pozdrawiam.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Na potrzebę chwili możesz naładować baterię poza telefonem z zasilacza serwisowego.
    Naładowanie w telefonie się nie powiedzie z powodu ograniczenia prądowego.
    Docelowo akumulatorek do wymiany.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi! Przyznam szczerze, że... kamień z serca, o ile to bateria ;) Zastanawia mnie więc jedno... Hobbistycznie mam także swoje starsze telefony. Dziś uruchamiałem także Samsunga Galaxy Ace II, żeby sprawdzić, jak się ma. Leży nieużywany od 2014 (przez ten czas może ze dwa razy go włączyłem i podładowałem) i działa normalnie. Poczytałem stare SMS-y, naładowałem go do 100% i w swoim kartonie leżakuje dalej. Wobec tego wydaje mi się dziwne, aby telefon młodszy i krócej leżący umarł całkowicie - to znaczy, jego bateria. Już sprawdzałem w sieci, i za 30 zł można takową zakupić, także to nie problem.

A czysto teoretycznie - może to być coś innego niż bateria? Wedle mojego rozumowania, przy podłączeniu do USB telefon dostaje prąd = powinien się włączyć.
  • Poziom 3  
    W porządku, rozumiem ;) Jeszcze nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją, więc dopytuję.

Ostatnia rzecz: aby uchronić baterię przed upływem czasu lepiej wyjąć ją z telefonu? Na szczęście dysponuję oryginalnymi opakowaniami po swoich "zabawkach", więc to nie problem jakby co ;)
  • Poziom 3  
    W porządku ;)

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 3  
    Powracam, gdyż problem niestety nie został rozwiązany :( W tygodniu zakupiłem nową baterię, włożyłem ją do telefonu, podłączyłem ładowarkę i... dalej to samo. Początkowo pokazał się symbol baterii i 0%, potem brak jakiejkolwiek reakcji poza wibrowaniem przy podłączeniu kabla. Co zatem mogło się jeszcze popsuć? :/