Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Xsara Picassa 1.8 , brak wspomagania

keseszel 26 Gru 2017 20:28 327 5
  • #1 26 Gru 2017 20:28
    keseszel
    Poziom 26  

Witam.
    Auto jak w temacie.
    Cofa貫m autem i przy skr璚onych ko豉ch us造sza貫m lekkie "逝p".
    My郵a貫m, 瞠 uderzy貫m w p這t, blisko by這.
    Ale chyba nie. Nie wida 瘸dnych strat na zderzaku.
    Od tamtego momentu nie mam praktycznie wspomagania w uk豉dzie kierowniczym.
    Autem jedzie si paskudnie. Zakr皻y - trzeba mocno ci庵n望 kierownic. Jest bardzo du篡 op鏎. Czuj jakbym kierowa jak捷 wielk kolubryn. Przy bardzo powolnej je寮zie i niedu篡ch skr皻ach si豉 potrzebna do kr璚enia kierownic jest w miar akceptowalna.

Co zrobi貫m:
    - ucieszy貫m si, 瞠 p造n uciek : no niestety, p造nu jest dosy.
    - pasek zerwany? nie, pasek jest ok, kr璚i jak szalony.
    - wycieki? nie ma
    -ma貫 ci郾ienie w oponach? by這 1,6 nabi貫m do 2,8 ( du穎, ale musia貫m sprawdzi czy pomo瞠 )
    - zaw鏎 bezpiecze雟twa? brak wyciek闚, odchodz od niego dwa przewody. Kontrolka 瘸dna si nie pali, mo磧iwe, 瞠 ok, ale sprawdz.
    Pompa mo瞠 troch piszczy, ale bez tragedii. Nie 鄉ierdzi. Nie dymi.. Nie b帳elkuje.

Pewnie mechanik mnie czeka, ale chcia豚ym wiedzie jakie s Wasze podejrzenia.

0 5
  • #2 27 Gru 2017 13:54
    pepe150
    Poziom 33  

Moje typy s dwa:
    - pompa wspomagania
    - maglownica.

疾by przew鏚 p瘯, to by oleju nie by這. Zgnieciony - by przelewa這 przez zbiorniczek.

0
  • #3 27 Gru 2017 15:24
    keseszel
    Poziom 26  

Wg mechanika - uszkodzony wa貫k pompy. K馧ko si kr璚i, ale nie daje ci郾ienia.

0
  • #4 28 Gru 2017 00:41
    maniekzlotaraczkaxD
    Ucze

A op鏎 masz taki sam jak skr璚asz w lewo jak i w prawo?

0
  • #5 28 Gru 2017 08:21
    keseszel
    Poziom 26  

Czytaj co napisa貫m.
    Obstawiam, 瞠 kolega podejrzewa jakie 這篡sko.
    S康z, 瞠 這篡ska s w porz康ku.Kr璚i ci篹kawo w obie strony. Mo積a je寮zi jak czo貪iem ;-( W najbli窺zym czasie postaram si kupi jak捷 u篡wk i podmieni. Tamt rozbior i zobacz co si sta這.
    Mam jeszcze podejrzenie co do czujnika, mo瞠 jest uszkodzony i przez to tak dzia豉.
    Najpierw jednak odessam p造n ze zbiorniczka i sprawdz zachowanie pompy.

Kupi貫m u篡wan pomp. Jest w niej stara rurka metalowa. Czy ma lewy gwint, czy normalny, bo 3ma mocno i nie mog jej odkr璚i.
    Xsara Picassa 1.8 , brak wspomagania

Czerwone strza趾i - WD 40 , ropa. Mo瞠 pu軼i. 草速a strza趾a - klucz 17 + m這tek ( nie za du篡 ). Obstawiam, 瞠 jest tam normalny gwint, nie lewy.
    Mam do usuni璚ia obci皻 metalow rurk. Obci皻a gumowa te jest do usuni璚ia.
    Nakr皻ka ani drgnie ( ta od 17 tki ). Wszystkie poradniki m闚i - odkr璚i, 瘸den nie wspomina o w軼iek貫j walce, by odkr璚i.

Jako, 瞠 rurka by豉 odci皻a i by do niej dost瘼 wsadzi貫m klucz 17 oczkowy. Nie chcia za bardzo i嗆 na wsp馧prac wi璚 pomog貫m mu z leksza m這tkiem. Potem par razy m這tkiem w klucz i 鈔uba pu軼i豉. Niestety rurka ani drgnie. Klucza nie mog貫m wyci庵n望. K徠闚k ( chwilunia ) obci掖em rurk. Zostawi貫m kawa貫k. Jako, ze klucz nie chcia zej嗆 z nakr皻ki przeci掖em go. Wtedy wyszed z nakr皻ki. Dalej rurk odkr璚i貫m lekko. Zabezpieczy貫m otwory by nie na豉pa syfu ( r璚znik papierowy ). Zdemontowa貫m zbiorniczek, potrzebne by造 鈔ubokr皻y by podwa篡 zabezpieczenia. Pomp i zbiorniczek przemy貫m rop ( kupi貫m litr ), doczy軼i貫m benzyn ekstrakcyjn. Zmontowa貫m ( uszczelka smarowana p造nem by nie uszkodzi ) . Pompa ma luz wzd逝積y - ok 1mm.
    Wzi掖em si za auto. P造n ze zbiorniczka wyci庵n掖em strzykawk z ryjkiem ( ryjek z koszulki t-k, bo tylko taki mia貫m ).Odci掖em opask na rurce ( rurka fi 20, taka opask trzeba szuka ). Metalow rurk odkr璚i貫m, ale znowu si historia powtarza- kr璚i si. Musze popu軼i jeszcze napinacz paska- k..miejsca tam tyle co nic, rzekomo klucz 13.

Czy ma kto pomys na napinacz i rurk? Kana逝 nie mam , wszystko na parkingu.

Nieoczekiwane "rozwi您anie" problemu.. Uruchomi貫m auto, by pojecha do mechanika w sprawie wymontowania rurki od pompy wspomagania. Oczywi軼ie nie oby這 si bez problem闚- auto po miesi帷u stania parkingu mia這 nowe aku w stanie agonalnym. Ledwie odpali這.. ale..wspomaganie wr鏂i這.. Niesamowite.. Zobacz na jak d逝go wr鏂i這.. Mo瞠 by這 za du穎 p造nu w zbiorniku wspomagania? Nie wiem. Rurka dokr璚ona ( serce na ramieniu, czy nie p瘯nie - rurka, nie serce ) . Mechanik powiedzia, 瞠 m鏬 si zawiesi czujnik od wspomagania. Nie wiem.. Wa積e, 瞠 je寮zi. Zakupiona i oczyszczona pompa czeka na czarn godzin, poszukam rurki od wspomagania, tak na wszelki wypadek.. Aku posz這 do 豉dowania. Podsumowuj帷- samo przysz這, samo posz這. To tyle z moich batali z t francusk !@#$%..
    Tematu nie zamyka貫m i s逝sznie. Auto jest odstawione, bo spada pasek osprz皻u. Auto normalnie je寮zi, ale prawdopodobnie przy parkowaniu spada pasek. W najbli窺zym czasie postaram si sprawdzi napinacz, bo tylko on przychodzi mi do g這wy.

0
  • #6 27 Kwi 2018 07:32
    keseszel
    Poziom 26  

Wymieni貫m pasek. Musz dogi望 ruruki bo dotykaj ch這dnicy. Na razie je盥輳.

0