Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Geovision GV-BL-110d - Połączenie z rejestratorem HikVision

26 Gru 2017 21:52 552 2
 • Poziom 1  
  Witam,

  Mam problem z kamerą Geovision GV-BL-110d, Otóż nie mogę jej w żaden sposób połączyć z rejestratorem HikVision. Probowałem różnych protokołów w tym ONFIV, na którym z tego co wyczytałem powinna ona działać bez problemu. Przywracałem jej ustawienia fabryczne. Ip ma statyczne. Rejestrator nie odnajduje jej w ogole, trzeba wpisywać wszystko ręcznie, drugą kamere odnajduje automatycznie. Wyrzuca najczęściej "błąd parametru", "nieprawidłowa praca sieci", albo "wyjątek kamery ip". Kamera jest na pewno sprawna, bo w programie geovision ip device utility jest obraz z niej normalnie.

  Pozdrawiam.
 • OptexOptex
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Jaki masz firmware w rejestratorze?
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Niestety z kamerami Geovisiona zawsze był problem z działaniem pod ONVIF. Dodatkowo to stara kamera gdzie ten ONVIF był totalnie nie działający. Jak to się mówiło - Geovision działa tylko z softem Geovision.
  Moja rada - spróbuj ściągnąć najnowszy firmware do tej kamery z oficjalnej strony GeoVision'a tajwańskiej.
  Jak firmware pomoże i kamera odpali pod ONVIF - udało się.
  Jak nie odpali - to ja bym zaczął szukać ONVIF Managerem na jakim porcie wystawia się ONVIF - i po tym porcie dodawał do hika.
  Jak dalej nic nie pomoże - to zostaje dodawanie kamery op ścieżkach RTSP - ale to żmudna praca i dodatkowo trzeba zapomnieć o detekcji ruchu.