Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inwerter sieciowy ON Grid MPPT, Grid Tie inverter

star721 10 Sty 2018 21:03 4605 40
 • #31
  prose
  Poziom 33  
  Regulatory MPPT i PWM dawno temu instalowałem u siebie i wiem jak pracują. A z panela 170 W 22 V na MPPT nie wyciągniesz 21 A max 16 i to mysi być bardzo dobra pogoda.
 • Zasilacze UPS
 • #32
  Wlodek22
  Poziom 28  
  "Na wiosnę chcę zdjąć ten panel i rozbudować system do dwóch paneli ale polikrystalicznych o mocy 270w i napięciu 28-37v każdy."
 • #33
  tomekm684
  Poziom 6  
  Szczęście że moje inwertery nie czytają tych opinii. Mam trzy podobne inwertery o mocy 1000W każdy. Działają poprawnie od kwietnia 2016r.
  Z ZE nie było problemów, dokumentacja jaką otrzymałem od sprzedawcy zupełnie wystarczyła. Z pewnością nie mają możliwości pracy po zaniku napięcia z sieci ZE. Mało tego, jak sąsiad przywali spawarą to się wyłączają od gwałtownego spadku napięcia i ponownie startują.
  Nie opłaca się jednak kupować tak małej mocy jak 500W. To rzeczywiście maleństwo. Gdyby mi weszło na dach więcej paneli to pewnie kupiłbym takie inwertery ale o mocy 2000W (2kW ).
  Wadą tych inwerterów jest niskie napięcie wejściowe bo dla wyższych mocy trzeba stosować grube przewody. Z drugiej strony panele nie ulegają podobno uszkodzeniom z powodów utleniania spowodowanego wysokim napięciem systemu i związanymi z tym prądami upływu.
  Oczywiście panele czołowych producentów są na takie zjawisko odporne, tak twierdzą niektórzy instalatorzy.
  I jeszcze jedna uwaga: wszyscy którzy piszą że fotowoltaika wciąga mają sto procent racji. Ja zaczynałem od 460Wp w instalacji off grid a skończyłem na 4kWp w układzie akumulatorowo sieciowym. I jeszcze myślę o rozbudowie systemu o kolejne kWp bo jeszcze dach na blaszaku mam wolny.

  Pozdrawiam
 • Zasilacze UPS
 • #34
  batot
  Poziom 11  
  Pochwal się jaki inverter stosujesz ten 4kW i jakie aku?
 • #36
  tomekm684
  Poziom 6  
  Witam.

  Ja bym nie szedł w jeden inwerter dużej mocy. W razie jego awarii miałbym unieruchomiony cały system.
  W lutym dokupiłem czwarty inwerter typu smart mikro o mocy 1000W.
  Są takie na ,,alledrogo,, po ok 650 zeta. link https://allegro.pl/oferta/solarny-inwerter-sieciowy-1kw-1000w-ongrid-230v-pv-7121558534.
  Można do niego podłączyć cztery panele po 250W każdy. Co najważniejsze ,to banalnie prosty sposób przyłączenia do domowej sieci 230V.
 • #37
  batot
  Poziom 11  
  Ten link kolego to nie inwerter Grid Tie a zwykła przetwornica producenta krzak sklepana w stodole. To oczywiście tak na marginesie bo wiem co miałeś na myśli.

  Ok mały GRID a co jak po miesiącu okaże się, że jednak 1kW to za mało bo jak żona włączy czajnik to przetwornica się wyłączy z przeciążenia?
 • #38
  Wlodek22
  Poziom 28  
  batot napisał:
  Ten link kolego to nie inwerter Grid Tie a zwykła przetwornica producenta krzak sklepana w stodole. To oczywiście tak na marginesie bo wiem co miałeś na myśli.

  Ok mały GRID a co jak po miesiącu okaże się, że jednak 1kW to za mało bo jak żona włączy czajnik to przetwornica się wyłączy z przeciążenia?


  Można to rozwiązać dwojako, albo żonie zabronić włączać czajnik, albo zasugerować ci poszukać więcej informacji o tym czym jest i jak działa chiński Grid Tie.
 • #39
  batot
  Poziom 11  
  Masz rację jednak to jest Grid Tie, zasugerowałem się tym wejściem DC nieopisanym że pod PV a wygląda jak pod akumulator.

  @noja102:
  Inwertery hybrydowe Fronius się nie nadają bo pracują tylko z baterią dedykowaną która kosztuje kosmiczne pieniądze.
  Poza tym pytałem co masz a nie co można na rynku kupić - to duża różnica.
 • #40
  noja102
  Poziom 14  
  Barierą dla tego co można mieć są pieniądze, ważne aby po wydaniu ich nie żałować. Kupisz co zechcesz i mnie nic do tego byle Byś był w pełni szczęśliwy z zakupu i wydanych pieniędzy :-)
 • #41
  tomekm684
  Poziom 6  
  Bo to nie jest wejście tylko pod PV. Możesz podłączyć pod zaciski oznaczone DC każde źródło napięcia prądu stałego.
  Może to być panel PV ale też może być turbina wiatrowa, turbina wodna a nawet możesz sobie podłączyć taki inwerter do instalacji 24V np w ciężarówce i po podłączeniu inwertera do gniazdka zaczniesz oddawać energię do sieci ZE.
  Co do sagana o mocy 2kW włączonego do sieci ,to tego problemu Ci już nie muszę wyjaśniać.
  Jeśli chodzi o to że omawiany inwerter to czysta chińszczyzna ,to teraz wszystko jest produkowane w Chinach.
  Nawet inwertery Orvaldi typu OFF GRID też są tam składane. Wszystko zależy od tego jaką jakość wykonania wymaga zamawiający.
  Przy najbliższej okazji postaram się wrzucić foty w jaki sposób są u mnie podłączone wspomniane inwertery.