Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik SAMSUNG BF1C6G080 - błąd na wyświetlaczu

Piotrhb 27 Gru 2017 11:39 1476 2
 • #1 27 Gru 2017 11:39
  Piotrhb
  Poziom 3  

  Szanowni koledzy mam taki oto problem: Żona przetarła szmatką piekarnik, kilka raz "zapikał" bo uaktywniły się przyciski dotykowe. Dwa dni później zaczął sam sobie "popykiwać" i same się wciskały przyciski dotykowe. Najpierw rzadziej, dzień później częściej a dwa dni później non stop. Odłączyłem go od prądu. Dzień później podłączyłem go i to samo - "pikanie" non stop. Odłączyłem i ponownie podłączyłem po dwóch dniach. Pikania brak, ale nagle, po mniej więcej 30-60 sekundach, na wyświetlaczu pojawił się błąd " -SE- " i cykliczne pikanie - bodajże co 10 sekund. Teraz za każdym razem gdy go podłącze do prądu po jakichś 30-60 sekundach zaczyna pikać i pojawia się to -SE-. Dodam, że zanim włączy się -SE- to mogę włączyć piekarnik - światło działa, termoobieg chodzi, wszystko ok. Tyle, że jak mija te pół minuty to wszystko staje i zaczyna pikać i pojawia się -SE-.
  Moje pytanie jest takie: skończyła mi się gwarancja, czy warto coś takiego naprawiać? Nie wiem czy nie wyszło by lepiej gdybym kupił nowy bo koszt naprawy byłby relatywnie wysoki. A może jest to jakaś drobna rzecz, którą nawet sam bym sobie naprawił?
  Bardzo proszę o pomoc.
  Pozdrawiam, Piotr.

  0 2
 • Pomocny post
  #2 27 Gru 2017 12:37
  MARCIN.SLASK
  Specjalista AGD

  Błąd wskazuje, że jakiś mikroswitch jest przyciśnięty dłużej niż 10s. Możliwe, że dostała się wilgoć na moduł wyświetlacza i tak się teraz zachowuje. Pozostaje naprawić moduł / zakupić inny taki sam piekarnik z innym uszkodzeniem lub całkiem nowy. Sam moduł nowy niedostępny, a zakup całego szkła z modułem mija się z celem, bo cena ok. 900zł.

  3
 • #3 27 Gru 2017 13:14
  Piotrhb
  Poziom 3  

  Dziękuję za szybką odpowiedź. Wilgoć na pewno się tam nie dostała. Pozostaje mi tylko sprzedać ten piekarnik za parę groszy i kupić nowy... No cóż. Dziękuję za poradę

  0