Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Perfecta - priorytet timerów

cooler_boss 27 Gru 2017 12:20 528 4
  • #1 27 Gru 2017 12:20
    cooler_boss
    Poziom 2  

Witam.

Posiadam centralę Satel Perfecta 16. Jest ona zaprogramowana w taki sposób:
    Czuwanie dzienne - ignoruje wejście z czujki ruchu, nie podaje zasilania na wyjście wysokoprądowe zasilające kamerę IP.
    Czuwanie nocne - ignoruje wejście czujki ruchu, podaje zasilanie na wyjście wysokoprądowe do kamery IP.
    Czuwanie pełne - kontroluje wejście czujki ruchu, podaje zasilanie na wyjście wysokoprądowe do kamery IP.

Tryby czuwania sterowane są za pomocą timerów: 23-6 czuwanie nocne; 6-23 czuwanie dzienne.

Powyższe działa bez problemu. Problem pojawia się jak np. planuję dłuższą nieobecność. Okazuje się że timer ma wyższy priorytet na moim ręcznym załączeniem trybu czuwania pełnego i (gdy nastąpi określona godzina) załączane jest czuwanie ustawione zgodnie z timerami (wyłączając oczywiście czuwanie pełne).

Wiem, że bodajże w Integra można ustawić "Priorytet timera"(domyślnie wyłączony) aby osiągnąć w/w. Wygląda na to że Perfecta ma niejako na sztywno zakodowany wyższy priorytet timera niż ręczne ustawienie.

W timerach można ustawić wyjątki, jednak moim zdaniem jest to problematyczne, bo za każdym razem przed dłuższą nieobecnością trzeba pamiętać aby to ustawić.

Czy ma ktoś doświadczenia w tym zakresie? Może jest jakieś ustawienie, aby ręczne załączenie określonego trybu miało wyższy priorytet nad tym z timerów?

0 4
  • #2 29 Gru 2017 23:46
    zuzek
    Poziom 12  

Ustaw wyjscie jako 12. zasilanie w czuwaniu lub 18. wskaznik czuwania a typ czuwania ustaw na czuwanie pelne oraz czuwanie nocne dla danej strefy. Nie mam pod reka centrali, ale z programu wynika, ze powinno dzialac tak jak chcesz. Bardziej zaawansowanej logiki w tej centrali nie ma, wiec mozna by to jeszcze zrealizowac na dwoch wyjsciach, ale wtedy lepiej byloby puscic to przez przekazniki.

0
  • #3 04 Sty 2018 20:56
    damibyd
    Poziom 9  

Witam czy udało ci się z tymi timerami (priorytet timera)? Mam taki sam problem. U mnie za pomocą timera włączam na noc kilka czujek (piwnica). Na szczęście użytkownik jest w miarę ogarnięty i wytłumaczyłem mu jak ma wyłączać sobie timer na czas dłuższej nieobecności. Uważam że jest to problemowe a nawet może w niektórych przypadkach eliminować stosowanie tej centrali.

0
  • #4 05 Sty 2018 10:00
    cooler_boss
    Poziom 2  

damibyd napisał:
    Witam czy udało ci się z tymi timerami (priorytet timera)? Mam taki sam problem. U mnie za pomocą timera włączam na noc kilka czujek (piwnica). Na szczęście użytkownik jest w miarę ogarnięty i wytłumaczyłem mu jak ma wyłączać sobie timer na czas dłuższej nieobecności. Uważam że jest to problemowe a nawet może w niektórych przypadkach eliminować stosowanie tej centrali.

Niestety nie udało mi się. Obecnie jestem zmuszony robić dokładnie tak, jak Ty piszesz. Wyłączam timery przed planowaną nieobecnością. Problem w tym, że czasem muszę nieoczekiwanie opuścić mieszkanie na dłuższy czas i kilkukrotnie zdarzyło mi się zapomnieć wyłączyć timery. Wtedy po powrocie mam tryb np. dzienny, czyli wyłączona kamera + ignorowanie czujki.
    Wg. mnie to jakiś "bug" w sofcie, bo jak ręcznie załączam tryb czuwania pełnego, to oznacza że oczekuję że taki stan pozostanie dopóki sam ręcznie nie zmienię tego.

0