Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikacja głośnika zasilanie sieciowe oraz bateryjne

27 Gru 2017 12:51 408 3
  • Poziom 6  
    Zacznę od tego, że jestem amatorem. Zestaw który zbudowałem, widoczny na zdjęciu, składa się ze wzmacniacza 2 x 15 W oraz głosnków 20 W. Jak widać na zdjęciu docelowo jest zasilany z gniazdka sieciowego.

W ostatnim czasie dużo podróżuje i nie zawsze mi po drodze aby ten głośnik był zasilany za każdym razem tylko z gniazdka sieciowego.

Zastanawiam się nad możliwością zmiany układ ładowania z baterii 3x18650, a w chwili gdy mam możliwość wpięcia się do sieci był zasilany z ładowarki sieciowej.

Pomyślałem sobie, że można było by przeciąć kabel od ładowarki sieciowej, i połączyć oba końce do. przełącznika w taki sposób, aby móc przełączać źródła zasilania bateria / ładowarka sieciowa.

Proszę mi powiedzieć czy jest taka możliwość zrobić, i jakie materiały powinienem zastosować, by tak przebudować głośnik.Prosiłbym o podpowiedz, schemat, co z czym i jak to zrobić ??
  • Poziom 6  
    Jeżeli mowa o ogniwach li ion, potrzebna jest specjalną ładowarka i BMS. To nie tak, że sobie podepniesz do zasilacza 12V. BMS często mają wbudowaną funkcję ładowarki. Tylko trzeba doprowadzić zasilanie, dla li-ion 3S będzie to 12.6V. Albo możesz kupić gotową ładowarkę i BMS.
  • Poziom 38  
    Zasilacz ,to nie ładowarka.
    Ładowarka ma odpowiedni układ nadzorujący parametry ładowania , w szczególności przy ogniwach litowo-jonowych. O ile zasilacz temu podoła możesz go wykorzystać do ładowania pakietu poprzez dokupiony układ płytki ładowarki oraz zasilania stacjonarnego ( płytka ładowarki sama w tym czasie według potrzeby doładuje pakiet).