Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączanie głośników po wciśnięciu wtyczki do końca która łączy radio z głosnika

BartekMaProblem 27 Gru 2017 13:53 303 5
  • #1 27 Gru 2017 13:53
    BartekMaProblem
    Poziom 3  

Witam tak jak w temacie mam problem z radiem pionner MVH-180UB które wyłącza mi samo głośniki mimo że na wyświetlaczu radia widać upływające sekundy utworu jednak z żadnego głośnika nie wydobywa się dźwięk. Po odłączeniu zasilania radia muzyka znów leci sekundę a później pyk i koniec. Audio w tym samochodzie było przerabiane nie przeze mnie gdy już je kupiłem w aucie były już zwrotnice po jednej na każdy głośnik oraz pociągnięte kable od tuby do bagażnika i zostały też zmienione kable które łączą radio z głośnikami zaraz za wtyczką wszystko będzie widoczne na załączonych zdjęciach. Myślałem że to wina radia które ma moc 50W a głośniki mam 90W jednak przez przypadek odkryłem co tak naprawdę jest winą wyłączania muzyki lecącej z głośników, problem leży we wtyczce łączącej radio z głośnikami zauważyłem że gdy nie połączę obu wtyczek ze sobą do końca tylko lekko złącze je ze sobą głośniki grają cały czas bez przerwy. We wtyczce która jest od strony samochodu w dwóch wejściach były złączone złączone końcówki w środku wtyczki nie wiem za bardzo jak to wytłumaczyć po prostu wtyczka która powinna wchodzić pomiędzy nie nie mogła tego zrobić bo we wtyczce samochodowej wejścia były zagięte do środka. Małym płaskim śrubokrętem ,,rozdzielić" je i udało mi się. Niestety nadal po połączeniu wtyczek ze sobą do końca głośniki przestają po chwili grać. Co mogę jeszcze zrobić proszę o pomoc. :cry: Dołączam zdjęcia do pytania.

0 5
  • #2 27 Gru 2017 13:58
    pepe150
    Poziom 33  

Sprawdź czy nie są zabrudzone konektory.
    Miałem nie raz w innych złączach, że łączą w konkretnym miejscu i słaby styk nadpala konektory.
    Jak jest przesunięcie o te 1-2mm wszystko łączy.

0
  • #3 27 Gru 2017 15:32
    BartekMaProblem
    Poziom 3  

Dzięki zaraz pójdę i je przetre:) i napiszę czy coś pomogło:D

Dodano po 23 [minuty]:

Niestety nic to nie dało:(

0
  • #4 27 Gru 2017 15:42
    pepe150
    Poziom 33  

Może kup nową kostkę ISO i połącz na nowo przewody.
    Bo pod taśmą może być też źle polutowane.

0
  • #5 03 Sty 2018 19:41
    BartekMaProblem
    Poziom 3  

Z jednego zdjąłem izolacje i przewody są połączone na ,,skrętke " 😂

0
  • #6 03 Sty 2018 20:17
    Jarosx9
    Poziom 35  

Stawiam na to że coś przeciąża wzmacniacz i włącza się zabezpieczenie przeciwzwarciowe.
    1. Zobacz czy jest tam jakiś pasywny filtr dolnoprzepustowy do tej "tuby" - jak jest pomiń i sprawdź, no i co to za głośnik lub głośniki niskotonowe tam są, może impendacja za mała.
    2. Odłączaj po kolei głośniki (obcinaj jak zalutowane - najwyżej dobrze skręcisz później i zaizolujesz - wystarczy, a jeszcze lepiej to sobie takie łączniki na dwie śrubki kup za pare groszy - cała listwa w markecie na dziale elektrycznym ze 3 zł kosztuje) - zacznij od tej "tuby" - i sprawdzaj.

Jak to dalej nie pomoże to:
    3. Prześledź dokładnie co to za zwrotnice są (schemat rozrysuj) i wstaw. Oczywiście fotki też możesz wstawić z obu stron płytki (jeśli występuje).

0