Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyciskarka ELDOM PJ600 vs sokowirówka Zelmer zje1200w

Demoneo 27 Dec 2017 16:28 1383 4
 • #1
  Demoneo
  Level 11  
  Jeden znajomy poleciał mi wyciskarkę ELDOM PJ600 (cena około 550 zł), a drugi sokowirówkę Zelmer zje1200w (cena około 180 zł). Obydwaj wychwalają pod niebiosa :)

  Sprzęt jest mi potrzebnie głównie do soków z buraka, jabłka, marchwi, itp.

  Poszukałem trochę w necie i wyszło, że wyciskarka ma dużo więcej zalet (głównie, że daje soki lepszej jakości w porównaniu do sokowirówek), tyle że większość to były artykuły sponsorowane linkujące to jakichś modeli wyciskarek. Dlatego chciałbym zapytać Was :), czy rzeczywiście tak jest, że wyciskarki dają soki lepszej jakości, z większą liczbą składników odżywczych w porównaniu do sokowirówek i czy ta różnica jest duża? Jeżeli tak, to nie będę się wahał wydać kilkaset złotych więcej na wyciskarkę.
 • #2
  Freddy
  Level 43  
  Powiem tak z własnego podwórka.
  Do owoców i warzyw twardych wystarczy sokowirówka i według mnie jak na razie wyciskarki są za bardzo rozreklamowane i za nowe.
 • #3
  gimak
  Level 39  
  Mam wyciskarkę (nie pamiętam marki, żona się na nią uparła, kosztowała ok. 1600 zł) i mam sokowirówkę Malinę (chyba Zelmera z końca lat 70) i mam porównanie. Malina ma większą wydajność - tą sama ilość przerobi ze trzy razy szybciej niż wyciskarka. Do wyciskarki większe warzywa czy owoce trzeba pokroić na mniejsze kawałki, a do sokowirówki marchwi czy pietruszki nie trzeba. Sok z sokowirówki jest klarowniejszy, niż z wyciskarki, smakowo nie zauważyłem znaczącej różnicy, poza tym, że sok z wyciskarki ma więcej miąszu. Odwirowana masa z sokowirówki w porównaniu z wytłokami z wyciskarki jest o wiele bardziej sucha i w zasadzie nie nadaję już do wykorzystania, a wytłoki z wyciskarki można jeszcze na upartego wykorzystać. Sokowirówka nie za bardzo nadaję się do odwirowywania soku z owoców z dużą zawartością pektyn (np agrest), ale nie sprawdzałem jak by to wyglądało na wyciskarce.
  Wyciskarka po paru użyciach, stoi na półce, a tyra Malina.
  Żeby była całkowita jasność - w Malinie po odwirowaniu określonej ilości materiału, należy ją okresowo opróżniać z odwirowanego materiału. Są natomiast wirówki, które na bieżąco usuwają odwirowany materiał (też mam taka wirówkę w robocie) i produkty wirowania z nich otrzymywane, podobne są do tych z wyciskarki.
 • #4
  Demoneo
  Level 11  
  W takim razie, czy taką sokowirówkę Zelmer zje1200w warto Waszym zdaniem kupić? Można znaleźć coś lepszego w przedziale do 200 zł?
 • #5
  Freddy
  Level 43  
  Ja wybrałbym Zelmera.