Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Asus Strix 1050 2GB - Wentylatory działają na 100%

27 Gru 2017 17:17 633 14
  • Poziom 7  
    Mam problem z nową kartą graficzną Asus Strix Gtx 1050 2GB. Otóż po włączeniu komputera wentylatory karty stoją w miejscu jednak w trakcie grania rozpędzają się do 100% i tak już zostają nawet gdy temperatura spadnie. Po prostu gdy coś je pobudzi to chodzą na 100%. Instalowałem nowe sterowniki ale to samo. Próbowałem za pomocą programu ASUS GPU Tweak II ale gdy tylko manualnie zwiększę obroty od razu wskakują na 100% a program tego nie pokazuje (jest 0 rpm) i nic się nie da zrobić (chyba że uruchomię system ponownie). Dodam, że po zdjęciu obudowy i lekkim trąceniu karty czasami wszystko wraca do normy. Wtedy karta chodzi normalnie tzn. wentylatory pracują zależnie od temp. czyli tak jak powinno być. Również przekładałem kartę do innego slotu i to samo. Czy ktoś miał podobny przypadek?? Karta ma wyjście Fan Connect ale nie wiem jak podłączyć
    Proszę o odpowiedź jaka może być tego przyczyna, gdyż jest to irytujące gdy wentylatory chodzą na maksa.
    Mój Komputer:
    Płata główna GIGABYTE B-250 HD3P
    Intel Pentium G4560
    Goodram Play DDR4 2400Mhz 4GB
    Karta Graficzna ASUS Strix Geforce GTX 1050 Gaming 2GB
    Zasilacz SilentiumPc Vero L1 600W
    Obudowa Zalman Z1 Neo
    Windows 7 Home Premium 64bit
  • Pomocny post

Poziom 43  
  • Poziom 7  
    Na karcie około 30 stopni na procku 35 w spoczynku. Podczas grania około 55 na karcie na procku 45
    Kartę kupiłem miesiąc temu i od początku tak się działo
    Konserwacja robiona systematycznie
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    manio_sq napisał:
    Dodam, że po zdjęciu obudowy i lekkim trąceniu karty czasami wszystko wraca do normy.

"Zimny lut" na którymś z elementów. Skorzystaj z gwarancji.
  • Poziom 7  
    Zimny lut co oznacza?? Że coś nie łączy bo gdy trące kartę to czasami jest dobrze
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    manio_sq napisał:
    Że coś nie łączy

Dokładnie.
  • Poziom 7  
    Karta już od tygodnia w serwisie. Jak wróci to napiszę. Może komuś się to przyda.
  • Poziom 7  
    Witam. Dzisiaj otrzymałem wiadomość odnośnie tej karty graficznej.
    Cytuje:
    "Rezultat zlecenia: nieuwzględnione, usterka niewykryta
    Uzasadnienie:
    Autoryzowany serwis producenta nie stwierdził występowania zgłaszanej usterki. Urządzenie jest w pełni zgodne ze specyfikacją producenta. Sprzęt zostanie odesłany w stanie niezmienionym."

Dziwne dla mnie jest to że sprzęt został wysłany do producenta wczoraj o 13.00 a wrócił dzisiaj do serwisu dystrybutora o 12.00. Co o tym myślicie??
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    manio_sq napisał:
    Dziwne dla mnie jest to że sprzęt został wysłany do producenta wczoraj o 13.00 a wrócił dzisiaj do serwisu dystrybutora o 12.00. Co o tym myślicie??

Podejrzana sprawa.
  • Poziom 7  
    Dodam że kartę wysłałem do serwisu X-komu 6 lutego, więc 3 tygodnie u nich była i dopiero potem wysłali dalej??
  • Poziom 7  
    Dzisiaj zamontowałem kartę i jest jeszcze gorzej jak było. Po włączeniu komputera jeden z wentylatorów rozkręca się na 100% a 2 stoi w miejscu. Dopiero gdy manualnie w Asus Tweak zwiększę prędkość 2 startuje ale już nic nie mogę zmienić a temperatury karty 31 stopni. Również zauważyłem nierówną pracę(zwalnianie i przyspieszanie). Czy mogę coś zrobić samemu, gdyż nie chcę wysyłać na gwarancję i czekać miesiąc i znowu nic nie znajdą. Może spróbować podłączyć z PWM płyty głównej gdyż na karcie mam wejście Asus fan connect?? Proszę o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Weź tą kartę do innego komputera, gdzieś do kolegi i napisz, czy w innym PC jest ten sam problem.
  • Poziom 7  
    Kartę oddałem do serwisu komputerowego na sprawdzenie. Okazało się, że jest to samo czyli tak jak u mnie. Oddaję z powrotem na reklamację i nie odpuszczę dopóki nie naprawią albo wymienią.
  • Poziom 7  
    Po około miesiącu karta wróciła wreszcie naprawiona. Temat zamykam
  • Poziom 7  
    Po około miesiącu karta wróciła wreszcie naprawiona. Temat zamykam

Dodano po 48 [sekundy]:

Karta została naprawiona