Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola GP340/GP360/GP380 - jak odróżnić podróbę od oryginału?

27 Dec 2017 17:36 1098 5
  • Level 7  
    Witam.
    Zastanawiam się nad zakupem radiotelefonu Motorola GP340/GP360/GP380. Macie jakieś rady jak odróżnić oryginalny produkt od chińskiej podróby? Czytałem gdzieś, że telefony można odróżnić po śrubkach jakimi są skręcone. A jak to wygląda w tym przypadku?
    Pozdrawiam m4tteo;]

• Level 43  
    Kupić u autoryzowanego dystrybutora. Będzie drożej ale nie będzie wątpliwości.
  • Level 7  
    Nie takiej odpowiedzi oczekiwałem, gdyż chodzi mi bardziej o kupno używanego sprzętu. Pewnie lepszej odpowiedzi nie dostanę, poczekam jeszcze parę dni z zakupem. Jeżeli nie będę liczył na uczciwość sprzedawcy.
  • Helpful post

Level 43  
    m4tteo wrote:
    gdyż chodzi mi bardziej o kupno używanego sprzętu.

Poproś o paragon zakupu, podbitą kartę gwarancyjną ( nie ważne że sprzęt po gwarancji ), coś co potwierdzi pochodzenie sprzętu - wizualnie nikt Ci gwarancji nie da.
  • Helpful post
    Level 20  
    Te radia pojawiły się gdzieś w latach 90tych i nie są produkowane już od dobrych paru lat. Nie spotkałem się z podróbą, ale... jeśli ktoś oferowałby "nówkę z pudełka", to wzbudziłoby to u mnie podejrzenia. Mogą być odnawiane - wymieniona obudowa, antena, bateria - ale po metalowym chassis będzie widać wiek. Natomiast jeśli to radio będzie wizualnie wstanie opłakanym, przejechane wozem strażackim, utopione w cemencie i ze złamaną anteną - to na stówę jest oryginał :) Po 20tu latach nikt nie będzie miał paragonu/gwarancji, a te pojawiające się na all.. itp. to głównie szroty po utylizacji z firm, które wymieniły radia na nowsze. Czasem trafi się niezłe, ale to loteria, i IMHO ceny są za wysokie jak na stare, ryzykowne sprzęty.
  • Level 7  
    Zaryzykowałem kupiłem, opłacało się;] Tak jak wspomniał @ElekTrick widać ślady użytkowania nie jest ono nowe ale oryginalne. Dziękuję za pomoc moim zdaniem temat do zamknięcia.