Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz laboratoryjny KD3005D czy TRK-325D?

27 Gru 2017 18:53 2037 7
  • Poziom 14  
    Chciałbym zakupić zasilacz laboratoryjny do ok. 300 zł.
    Będzie on wykorzystywany przy naprawach laptopów i innej drobnej elektroniki, totalnie amatorsko.
    Byłem już dosłownie o krok od zakupu KD3005D, ale znalazłem jeszcze inny, nie omawiamy raczej na forum, Zhaoxin TRK-325D
    http://www.gotronik.pl/trk325d-zasilacz-laboratoryjny-03200v-05000a-p-4255.html
    Jest to zasilacz impulsowy, więc nie wiem czy będzie lepszy czy gorszy od KD3005D.
    Może ktoś coś więcej na jego temat i poradzi co wybrać.
    Wybrałem 2 zasilacze, ale może zaproponujecie w tej cenie coś lepszego?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    Witam.
    Jeśli chodzi o ten Zhaoxin TRK-325D, to nurtuje mnie jedna kwestia z jego opisu:
    Cytat:
    zabezpieczenie przeciwzwarciowe (przy zwarciu automatycznie wyłącza się)

Nie wiadomo jak będzie to wyglądać przy wykonywaniu prób zwarciowych - jeśli ktoś z Forumowiczów używa tego zasilacza, niech da znać w temacie jak to wygląda. Ciekawie wyglądają profile prądu i napięcia.
    Osobiście do wszelakich działań z elektroniką używam KD3005D i jestem z niego zadowolony. Ciężko mi znaleźć jego wady zauważalne w codziennym użytkowaniu. Niektórym może przeszkadzać wentylator startujący przy wyższych wartościach, ale mi to akurat nie przeszkadza.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Na filmie pokazującym obsługę TRK-325D (12:46) widać zadziałanie Over Current Protection, co prawda przy ustawionym zaledwie 1A.
    Powinien więc raczej zadziałać przy zwarciu ale może ktoś widział to w akcji i potwierdzi przypuszczenia.
    Mi osobiście w KD3005D brakuje do szczęścia włącznika na wyjście po ustawieniu parametrów.
    W KA3005D jest włącznik, ale zasilacz jest o 100 zł droższy.
  • Poziom 25  
    Mi Korad służył około 3 lata i nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń. Teraz firma sie rozwineła to przeszedł do przysłowiowego lamusa:)
  • Poziom 20  
    Na filmie widać, że zasilacz TRK-325D się wyłącza i włącza po osiągnięciu ograniczenia prądowego, co jak dla mnie skreśla ten zasilacz.
    Do prób zwarciowych się nie nadaje.
  • Poziom 10  
    Aress124 napisał:
    Na filmie widać, że zasilacz TRK-325D się wyłącza i włącza po osiągnięciu ograniczenia prądowego, co jak dla mnie skreśla ten zasilacz.
    Do prób zwarciowych się nie nadaje.

Jak byk widać że zaskoczyło OCP czyli Over Current Protection - jakby było wyłączone to zadziałała by funkcja Constant Current.
    Niestety tak to bywa kiedy osoba prezentująca nie ma pojęcia o tym co przestawia i do instrukcji nawet nie zajrzy :/
  • Poziom 18  
    Do tego co chcesz robić koło tych pieniędzy pozostaje Korad z seri KA. Jak podejmiesz decyzję daj na prv

• Poziom 29  
    Wiem, że jest to stary temat ale nie padła w nim odpowiedź.
    Jeżeli jest ustawione 5A to zasilacz daje 5A i w tym zakresie można się bawić próbami zwarciowymi
    oczywiście OVP musi być wyłączone - służy do blokowania zasilacza przy zwarciu a nie o to nam chodzi w próbie obciążeniowej.
    Używam zasilacza od ponad roku.
    Pomijając, że egzemplarz kupiony w GOTRONIK ma wadę i pokazuje prąd rzędu 19 - 30 mA gdy napięcie jest ustawione 30V i nic nie jest podpięte ... ALe to tylko moja leniwość nie pozwoliłą mi go wysłąć do serwisu na gwarancji (może by zrobili).... Ten problem ujawnia się gdy napięcie wyjściowe jest wyższe ... przy 4V czy 5 ciu prąd jest 0 bez obciżenia a im wyższe napięcie pojawia się jakaś upływność bądź błąd pomiaru i rośnie prąd pomimo , że nic nie jest podpiete ... Ale jak się uwzględni offset :D to idzie się przyzwyczaić.
    Zasilacz u mnie działa non stop w zakładzie. Zarówno zasilam komórki jak i laptopy i cały inny sprzęt który naprawiam.
    Zakładając, że ten model nie ma fabrycznie tej wady o której wspomniałem to polecam każdemu. Jest tani a daje radę.
    Nie raz nie dwa ładował całą noc akumulatory :D

Pozdrawiam
    Marek