Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki odkurzacz, Dirt Devil czy Hoover?

ja548 27 Dec 2017 19:22 1710 6
    ja548
    Level 17  
    Witam
    Zastanawiam się na kupnem odkurzacza i zastanawiam się nad tymi modelami:
    HOOVER XP81_XP15011
    HOOVER XP81_XP25011
    DIRT DEVIL DD2650-0
    DIRT DEVIL DD2650-1

Nie wiem, który markowo będzie lepszy?
    Szukam antyalergicznego i z pojemnikiem.
    Czy 800 W wystarczy?
    Proszę o doradzenie.
    arekb81
    Level 27  
    Żaden z powyższych. Wszystkie odkurzacze bezworkowe to straszne badziewie.
    Jak antyalergiczny, to tym bardziej musi być z workiem.
  • Helpful post
    Felini
    Moderator
    Opierając się tylko na danych producentów, lepiej wypada Hoover.
    Filtry HEPA w Hoover można myć, w Dirt Devil - odkurzyć miękkim włosiem.
    Moce elektryczne silników są takie same.

Najważniejsze różnice Hoover/Dirt Devil:

- głośność 75/80 dB
    - klasa czyszczenia dywanów A/D
    Borutka
    Level 29  
    Odkurzacz bezworkowy do jedynie prawdziwy cyklon, czyli Dyson. Jest to technologia działająca przez lata ze 100% czystym powietrzem na wylocie, całkowicie bez wymiany filtrów. W nim Hepa nie stoi na drodze przelotu kurzu, a jedynie wyłapuje jakieś niedobitki, więc nigdy się nie zapcha, a bardzo rzadko wymaga czyszczenia. W moim przypadku po 12 latach Hepa jest jak nowy. Ale to inna półka cenowa.
    Miałem kiedyś bezworkowego Samsunga za 1000zł, ale u niego własnie na filtrze Hepa spoczywało odseparowanie brudu. Skutek był taki, że filtr ciągle się zapychał i spadała moc sssania.
    A te wymienione modele to jakieś egzotyczne sprzęty i nie wierzę w ich satysfakcjonujące działanie na dłuższą metę.
    ja548
    Level 17  
    @Borutka
    Ile taki Dyson może kosztować z tych najtańszych i dobrych?
    Może jakiś link do modelu
  • Helpful post
    Borutka
    Level 29  
    Najtańszy to DC33 był za 999zł, ale nie ma filtra Hepa, a filtr zmywalny wg instrukcji trzeba myć co miesiąc. Ale to też odkurzacz godny zakupu. Ceny są ruchome i trzeba śledzić ofertę w największych sklepach internetowych. Ogólnie filtr Hepa nie jest absolutnie niezbędny, ponieważ zastosowana technologia oraz filtr wstępny są wystarczające.
    Warto rozważyć zakup używanego, ale oznaczonego cyfrą nie mniejszą niż DC19. Cyfry niższe to już będą bardzo wiekowe egzemplarze. DC19 to też model niemłody, ale niezniszczalny i bardzo sprawny. Na allegro chodzi średnio po 300-350zł. Takie mam u siebie i w rodzinie, 2 kupione jako nowe i kilka używek. W razie czego dla używanego na north.pl niedrogo można dokupić nowe filtry (wstępny i Hepa). Za używanym przemawia również fakt, ze konstrukcje mają pancerne wykonanie, a te najnowsze na pierwszy rzut oka już niekoniecznie. Także jak dobrze wybierzesz, to za śmieszną kasę masz czysty odkurzacz na lata.
    Pamiętaj jednak o tym, że z powodu samej technologii separacji kurzu, Dysony nie są ciche i nie mają elektronicznej regulacji siły ssania
    ja548
    Level 17  
    @Borutka
    Dziękuję za informację ;) gdyby jeszcze były tańsze to byłoby fajnie.