Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat LTE usługa publicznego IP

Jacob3 27 Gru 2017 19:37 441 2
  • #1 27 Gru 2017 19:37
    Jacob3
    Poziom 4  

Witam, mam problem, jestem trochę nieogarnięty w tej sprawie, otóż posiadam internet z cyfrowego polsatu, a jest problem bo gram w gry i czasami jest przydatna usługa odblokowania portów, i czy usługa publiczne IP dynamiczne (która jest tańsza)
    to umożliwi mi odblokować porty? Bo w zasadzie wchodząc na 192.168.......
    przez przeglądarkę i logując się to w ustawieniach jest serwer wirtualny ale to jest tak że nic nie napisano o takiej usłudze musiałem się wczytać w forach itd.
    No i pytania.
    Czy usługa publicznego IP umożliwi odblokować porty i stworzyć serwer w moim przypadku do counter strike 1.6 i minecraft.
    Oraz
    Czy jak wybiorę opcję tańszą za 6 coś czyli te statyczne, wiem jakie to, że często się zmienia, i czy mogę właśnie do dynamicznego IP podpiąć IP np w NO-IP?
    To chyba było DDNS. No i tyle, proszę o pomoc osoby które się znają, od razu mówię że miałem już styczność z odblokowanym portem bo miałem internet z Orange, ale orange nie współpracował :/ :cry:

0 2
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2017 20:33
    IC_Current
    Specjalista Sieci, Internet

Jeżeli Twoja umowa pozwala to tak:
    1. Publiczne, zmienne IP za 6 zł rozwiąże problemy z grami.
    2. Można użyć Dynamic DNS, np No-IP i postawić serwer, ale jeszcze wcześniej upewnić się, że operator wyłączył firewall.
    3. Bez firewalla może szybko wyparować Twój pakiet danych ze względu na działania "brzydkich ludzi Internetu". Takie ryzyko: albo ochrona albo swój serwer.

0
  • #3 27 Gru 2017 22:50
    Jacob3
    Poziom 4  

Dzięki rozwiązane!

0
  Szukaj w 5mln produktów