Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 40PFH4109 - Uszkodzony pilot / wymiana

maciej66666 27 Gru 2017 20:50 324 4
  • #1 27 Gru 2017 20:50
    maciej66666
    Poziom 16  

Witam

mam taki problem z pilotem do tv Philipsa 40PFH4109 - mianowicie pilot nie reaguje na przyciski w obszarze regulowania głośności , czy mute .
    Czasem zareaguje z dużym opóźnieniem. Nie wiem co może być tego przyczyną , ale prawdopodobnie były mocno naciskane te przyciski i się zużyły , bo np. sterowanie za pomocą kina domowego i HDMI ARC + easy link z pilota kina domowego ścisza i podgłaśnia tv bez problemu.
    W związku z powyższym planuje zakupić nowy pilot. I tu mam pytanie - czy one są jakoś zaprogramowane od razu do działania ? że kupuje konkretny model i będzie się komunikował z telewizorem ? I drugie pytanie. Czy kupować oryginał za 90 zł czy lepiej co jakiś czas zamiennik za 20 zł zamiennik.
    Bo na allegro zdecydowanie 90 % te zamienniki wybiera.
    Pilot jak na zdjęciu.

Philips 40PFH4109 - Uszkodzony pilot / wymiana

0 4
  • Pomocny post
    #3 27 Gru 2017 21:05
    zyga c
    Poziom 14  

Pilot delikatnie rozpołowić na zatrzaskach. Klawiaturę umyć pod bieżącą wodą - wysuszyć i miernikiem /omomierzem / zmierzyć czy gumki przewodzą. Gdyby która nie przewodziła - można kupić nowe gumki razem z klejem. Uszkodzoną gumkę ściąć np. żyletką i nakleić nową. 100 gumek + klej to ok. 8zł

0
  • Pomocny post
    #4 27 Gru 2017 21:46
    maksar
    Poziom 24  

PITERRR napisał:
    ponieważ zamienniki czasem mogą mieć poprzestawiane funkcje

Jak kupisz z wysp, może mieć przyciski po lewej. :D
    A tak poważnie może nie być 1:1 z rozmieszczeniem przycisków ale funkcje będą wykonywać te same.

0