Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka, albo najlepiej pralko suszarka do 2400zł

kamil8865 27 Gru 2017 21:16 2109 14
  • #1 27 Gru 2017 21:16
    kamil8865
    Poziom 4  

Cześć, szukam pralki, albo jakby udało się w tej cenie, to pralko suszarki do 2400zł. Jaki model byście polecili?
    Rodzina 3 osobowa.

0 14
  • #2 27 Gru 2017 23:09
    Pipit
    Poziom 2  

Polecam zakup osobno pralki i osobno suszarki - urządzenia typu 2w1 z reguły dają gorsze efekty.
    W razie pytań o miejsce dla 2 sprzętów podpowiem, że całkiem łatwo i stabilnie można umieścić suszarkę na pralce (lub na odwrót, wiele osób tak robi).

0
  • #3 28 Gru 2017 21:23
    baconp
    Poziom 14  

Na odwrót się nie robi. Nie zalecane. Pralka jest dużo cięższa + woda + wibracje wirowania i kolumna zleci
    Są uniwersalne łączenia z regulowanymi mocowaniami, dzięki temu możesz mieć 2 różne produkty.
    Suszarkę stawia się zawsze na pralce.
    Jeśli chcesz postawić w kolumnie, to wez pod uwagę że pomimo uniwersalnych łączeń pomiędzy pralka a suszarką mozesz miec problem, gdy pralka ma 45cm głebokosci a suszarka 60cm.

0
  • #4 28 Gru 2017 23:08
    kamil8865
    Poziom 4  

Dziękuję za wskazówki, ale jednak chciałbym jedno urządzenie ;)

0
  • #6 29 Gru 2017 17:36
    kamil8865
    Poziom 4  

Właśnie nad tym Samsungiem myślałem.
    Ale znalazłem jeszcze LG F4J6TG0W. Co o nim myslicie?

0
  • #7 29 Gru 2017 22:24
    baconp
    Poziom 14  

Dwie różne technologie
    W LG masz "direct drive" czyli silnik bezpośrednio za bębnem bez paska . Do bloku super sprawa gdyż jest cicho i nie gwiżdze jak odrzutowiec. Jedyny hałas który słychac to pompa wylewająca wodę.
    W Samsungu po staremu jak w każdej pralce, czyli na pasku.
    https://www.youtube.com/watch?v=GrYFFVso0KQ tu masz objaśnienie direct drive. Z praktyki np przy polarze tez lekko pracują teleskopy ale i tak jest ciszej
    10lat gwarancji na silnik daje i samsung i lg.
    Eco bubble wg mnie ściema marketingowa gdyż widziałem z praktyki

0
  • #8 29 Gru 2017 23:17
    kamil8865
    Poziom 4  

W takim razie lepszym wyborem będzie ten LG? czy może jeszcze coś innego?

0
  • #9 30 Gru 2017 00:29
    WSRH
    Poziom 16  

JA od 2013 roku posiadam pralko suszarkę Samsunga, dałem za nią koło 3500zł, po 2 latach a dokładniej po 2 latach i 2 miesiącach poszła suszarka tzn grzałka, naprawa koło 1000zł. Olałem i kupiłem suszarkę stojącą do pokoju. Przynajmniej pranie nie jest powyginane i poniszczone.

0
  • #10 31 Gru 2017 14:34
    kamil8865
    Poziom 4  

Suszarka aż tak wycina i niszczy ubrania?

0
  • #11 31 Gru 2017 18:19
    Lodxx
    Specjalista AGD

Zależy jaka bo taka wbudowana w pralce na pewno bardziej niż normalna kondesacyjna na przykład.Sam używam i przy naszej pogodzie jest to świetne rozwiązanie i nie mam problemów z ubraniami,zawsze suszę na programie do szafy.

Pralkosuszarka jest o wiele gorsza ponieważ po pierwsze pranie może śmierdzieć gumą i wilgocią z pralki,szybciej zużywa się pompka odpływowa,łożyska na bębnie też tego nie lubią no i pralkosuszarka pobiera wodę podczas suszenia.
    Teraz mam suszarkę z pompą ciepła suszy delikatniej niż zwykła grzałkowa ale też dłużej.Ale osobiście polecam oba typy kondensacyjnych z pompą jak i z grzałką.

0
  • #12 03 Sty 2018 23:39
    kamil8865
    Poziom 4  

Rozumiem, to może w takim razie odpuszczę sobie całkowicie suszarkę i pralko suszarkę.
    W takim razie jaką pralkę do 2000zł byście polecili?

0
  • #13 06 Sty 2018 22:44
    kamil8865
    Poziom 4  

Rozumiem, to może w takim razie odpuszczę sobie całkowicie suszarkę i pralko suszarkę.
    W takim razie jaką pralkę do 2000zł byście polecili?

0
  • #14 07 Sty 2018 12:21
    MM2X
    Poziom 26  

Zwróć uwagę przy wyborze jeszcze na jeden szczegół, czy wybrany egzemplarz pralki nie "tańczy" po pomieszczeniu w trakcie wirowania, kiedyś to był problem pralek "Amica". Kilka dni temu kupowałem w serwisie AGD szczotki do silnika i byłem świadkiem rozmowy, gdzie poruszano ten problem właśnie przy wyborze pralki.

0
  • #15 31 Sty 2018 20:17
    baconp
    Poziom 14  

Odkopie kotleta. W sumie to jak sprawdzić czy nie tańczy będac w sklepie?

Ja bym zaczął od wypoziomowaniagdy tańczy. Ewentualnie wsad w pralce się przesunąl , miałem tak przy prostym tanim nowym indesit gdy wynajmowałem, co z tego że wypoziomowałem. Wrzuciłem 2 bluzy polarowe które nasiąknęły wodą. Pralka nie potrafiła rozłożyć równomiernie i pomimo wypoziomowania walił bęben przy wirowaniu. Mały wsad plus cięzkie rzeczy. Nie miałem tego problemu przy pościeli , jeans czy thsirt, po prostu tylko bluzy polarowe. Przy obecnej pralce długo kręci zanim wypoziomuje polara ale nie tłucze. Nie wiem czy znowu direct drive nie jest plusem przy waleniu bębnem i tańczącej pralki. Czasem słyszę kołysanie przy wirowaniu ale nie wyjeżdża z łazienki na polarze jak na polarze w indesit.

Jaka pralka do 2000? Jak mieszkasz w bloku to cicha z bezposrednim napedem, jak w domku z pralnią gdzieś na dole to bez znaczenia. Jeżeli w przyszłości planujesz zakup suszarki to wybierz pralkę 1200 obrotów w zwyż. Przedłużoną gwarancję w sensie ubezpieczenie, zawsze możesz w trakcie obowiązującej gwarancji wykupić i spisz spokojnie. Cokolwiek byś nie kupił zamontuj sobie filtr pralkowy, mniej syfu w pralce i srodki trochę lepiej się pienią ,ubrania nie są zbite.

0