Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa windows 7 po wymianie - po wymianie płyty głównej

27 Gru 2017 21:40 1767 13
  • Poziom 4  
    Witam zmieniłem płytę główną z Gigabyte na Acer DIG43L EUP 4xDDR2 SATA HDMI C2D/C2Q . Procesor jest ten sam intel core 2 quad q9300. Socket też - LGA775. Na dysku mam zainstalowany Windows 7. Komputer włącza się nie da się zalogować , nie da się też wejść do trybu awaryjnego. Nie chcę robić formatu, gdyż zależy mi na tym , żeby nie utracić danych. Poza tym nie mam płytki z Windowsem. Ogólnie poprzednich sterowników do płyty Gigabyte nie odinstalowałem.

Kiedyś już miałem podobną sytuację tylko odnośnie windowsa xp . wtedy wystarczyło wejsc w tryb awaryjny i mogłem odinstalować.
    Teraz nie mogę wyjść w tryb awaryjny , bo się resetuje . Co robić ? ?
  • Poziom 4  
    gigabyte gag31ms2l

pokazuje się " trwa uruchamianie systemu windows " i jest restart
    tak samo jak wybieram tryb awaryjny to samo i też restart

Dodano po 3 [minuty]:

przed chwilą podłączyłem znowu starą płytę tylko do nowego zasilacza nie wiem dlaczego nie ma obrazu. wentylator się kręci. nie ma żadnego dźwięku a speaker jest podlączony. wyjmowałem ram też nic. zastanawiam się czy na pewno to nie jest wina procesora może źle podłączyłem wentylator ? ale w takim razie czemu nie ma sygnałów dźwiękowych ? czy płyta się popsuła ta gigabyte ?

Dodano po 51 [minuty]:

podłączyłem spowrotem płytę Acera wyłączyłem automatyczne ponowne uruchamianie i przesyłam zdjęcie BSoD

Naprawa windows 7 po wymianie - po wymianie płyty głównej
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    GA-G31M-S2L -> ICH7 (IDE)
    DIG43L Eup    -> ICH10 (AHCI, IDE)

W BIOSie: Integrated Peripherals ustaw Onboard SATA Mode [Native IDE]

Alternatywnie (jak masz dyskowe WinRE czyli na samej górze po <F8> jest Napraw komputer) można uaktywnić AHCI (zwłaszcza jak jest lub będzie podłączony SSD) - trzeba wejść i włączyć w rejestrze sterownik msahci czyli:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci
    Start: 3 -> 0
  • Poziom 4  
    Zmieniłem na IDE w biosie i nic się nie zmieniło.
    Nie mam płyty z Windowsem.
  • Poziom 43  
    WojtasJD napisał:
    jak masz dyskowe WinRE

Koledze chodziło o partycję recovery, nie o płytę windowsa.
    Przesiadasz się na inny chipset, więc wypadało by przeinstalować OS.
    Jak widać teraz masz popsute bootowanie nie tylko na Acerze, ale też na Gigabyte.
    Na Gigabyte już teraz też, zapewne przez próby bootowania na Acerze.
    Są metody 3cie na naprawę bootowania, ale podać nie podam, bo mogą być uznane za niebezpieczne.
  • Spec od komputerów
    Nie chodziło. WinRe, można uruchomić z płyty instalacyjnej:
    https://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-metody-startu-opis-funkcji-naprawczych/
    Płytę (obraz) można pobrać z internetu, więc pisanie, że się jej nie ma jest zbędne.

Można tez tak: https://www.raymond.cc/blog/move-windows-xp-h...board-without-getting-blue-screen-of-death/2/
    Fix jest dla XP, ale powinien tez działać pod W7, ale i tak warto zrobić kopie rejestru przed modyfikacja.
  • Poziom 4  
    Czyli co robić po kolei? I mam jeszcze jeden problem bo mam stary napęd na Ata i niestety na razie nie mam możliwości żeby w ogóle cokolwiek odpalić z płyty. Czy jest możliwość jakoś przez pendrive?

Dodano po 44 [minuty]:

poza tym wg tego https://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-metody-startu-opis-funkcji-naprawczych/ mam dostęp lokalny do WinRE z poziomu F8. więc nie potrzebna chyba płyta i w opcjach odzyskiwania systemu wybierałem narzędzie do naprawy podczas uruchamiania i nic się nie zmieniło.
  • Spec od komputerów
    Link opisuje fix_hdc, nigdzie nie polecam Hiren's, ani nie podaję linków od niego.
    Nic nie poradzę, na to, ze fix_hdc znajduje się na tej składance.

Zresztą z tego co widzę to dla W7 jest Fix_7hdc:
    https://tethis92.wordpress.com/2012/05/18/105/
    Potrzebne jest WinRe.
  • Poziom 4  
    prosiłbym żeby ktoś mi napisał po kolei co robić odnośnie tego co napisałem. czy mam się posłużyć jakoś tą naprawą po wcisnieciu f8 ? czy konieczna jest ta płytka ? jeżeli tak skad można ją pobrać ? odnośnie Pobierania obrazów dysków systemu Windows 7 (plików ISO) to niżej jest do wpisania klucz a ja klucz miałem widoczny dopiero w moim komputerze po zalogowaniu. tak to nie mam nigdzie zapisanego . ...
  • Poziom 4  
    zrobiłem wg tego

https://www.maxkomputery.pl/komputerowy-newsletter/2013-08-13-10-57-48.html

i problem nie minął dalej się resetuje, niby sterowniki zainstalowano pomyślnie ale jest napisane że jeżeli problem nie minie że mogą to być sterowniki np do 32 bitów a powinny być do 64 bitów.
    proszę o podanie mi linka do sterowników do tej płyty acera ahci

i w komentarzach na tej stronie piszą jeszcze o chipsecie czy to tez jest konieczne ? jeżeli tak to proszę o podanie też liku do tych sterowników

Dodano po 6 [minuty]:

Udało się okazało się że trzeba w biosie spowrotem z ide zmienić na to poprzednie