Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

De Dietrich CITY 2.24 brak c.o.

27 Gru 2017 22:33 981 2
 • Poziom 33  
  Witam.
  Piec jak w temacie. Ma 14 lat. Woda użytkowa bez problemu. Po przełączeniu na ogrzewanie zawór trójdrożny nie otwiera. Pompa chodzi i mieli. Brak kodów usterek. Zawór wyjąłem, rozebrałem na części pierwsze oczyściłem i dalej lipa.

  Czy na prawdę nikt nie jest w stanie nic podpowiedzieć? Podpiąłem dwa nowe zawory ale po włączeniu nie ruszają się.

  Ok Ciąg dalszy, może komuś kiedyś się przyda. Piny od zworki na płycie sterownika miały nalot korozji i źle kontaktowały. Po oczyszczeniu piec zaczął odpalać. Ale zawór nie otwiera się nadal. Że jest zimno, to wyjąłem prawy zawór ten koło pompy rozebrałem go, ręcznie otworzyłem i teraz co prawda oba układy są na stałe otwarte ale wszystko działa. Naprawa doraźna ;)

  Pytanie. Czy przez tą zworkę sterownik nie wysyłał sygnału do zaworu (tego nowego), a teraz jest stary (zepsuty?) czy to inna usterka? Może ktoś w końcu odpowie..
 • Poziom 21  
  Pełna nazwa tego modelu to CITY 2.24/II FF. Jest to wersja CITY z podwyższonym komfortem c.w.u. Bardziej rozbudowana hydraulicznie. Są dwa zawory 3d i oba muszą być sprawne. Te zawory (a właściwie osady na nich się gromadzące) sprawiają najwięcej problemów w tych kotłach. Więcej można by powiedzieć stojąc przy kotle i obserwując jego poczynania.
 • Poziom 33  
  Prawy nie pracuje. Nie wiem czy nie ma wysterowania z płyty czy zawór uszkodzony. Jak pisałem oba zawory były rozebrane na części pierwsze. Niestety tylko raz miałem do dyspozycji dwa nowe zawory, ale wtedy nie wiedziałem jeszcze że zworka na płycie jest uszkodzona i ani drgnęły. Teraz piec odpala ale zawór nie pracuje więc otworzyłem go ręcznie na stałe i mam c.o i c.w.u. na jednym obiegu.