Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips FW650C - napis NO DISC mimo wymiany lasera

28 Gru 2017 11:38 966 17
  • Poziom 4  
    Witam, dostałem wieżę Philips CD Plaer z laserem VAM1202 (był to laser zamiennik chiński), kupiłem nowy drugi, ponieważ tamten poprzedni nie świecił ani w ogóle nie reagował. Postanowiłem zakupić drugi CDM12.1. Lecz niestety po wymianie mam to samo, moduł jest sprawny na układach TDA7073a pokazuje 6V napięcie, ogólnie tacka się wysuwa, płyta wchodzi, próbuje nią zakręcić, na wyświetlaczu pisze Reading, lecz niestety nie podnosi się laser i wyskakuje informacja No Disc, potem tacka się chowa. Silniczki działają, wszystko sprawdzałem z osobna łącznie z przejściami na taśmach. Ekstra wcześniej wymieniłem pasek od napędu, poprzedni był sparciały. Skończyły się dla mnie już pomysły, więc proszę o pomoc. :(
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 39  
    Pisz precyzyjnie, "laser" to nie jest mechanizm czytnika !!
    Prześledź teraz jak jest wykrywana płyta w zmieniaczu i czy działa cała detekcja ustawień mechanizmu...
  • Poziom 4  
    SERVICE-AV napisał:
    Prześledź teraz jak jest wykrywana płyta w zmieniaczu i czy działa cała detekcja ustawień mechanizmu...
    mysle ze piszac ogolnie CDM12.1 kazdy wie o co chodzi... plytka jest wykrywana na fotokomórke, reszta jak najbardziej działa od 1 do 7 wysuwa tacke z danej przypisanej półki więc nie widzę związku...

Dodano po 4 [minuty]:

wolalbym sie dowiedziec czy moze to byc winą jednak ktoregos TDA a moze "nowego lasera"

Dodano po 1 [minuty]:

SERVICE-AV napisał:
    detekcja na mikrostykach... kazdy dziala rowniez zostalo to sprawdzone
  • Poziom 39  
    Serwisówka podaje jak wejść w tryb testu CD i prześledzić FOCUS i TRACKING.
  • Poziom 4  
    dostaje info FOC 0 ... dalej informacja niekonkretna

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Nwm w którym momencie laser powinien świecić ale ten nie świeci od nowości ....
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 23  
    Witam, w opisie naprawy nie znalazłem czy Solder Joint został usunięty (kropelka cyny na ściezkach).
    Jeżeli nie usunięty to nie odczyta płyty.
  • Poziom 4  
    Zworka przy akurat tym zestawieniu to tylko blaszka na taśmie
  • Poziom 39  
    Zatem prześledź zasilanie diody lasera
  • Poziom 4  
    tak, przesledze zasilanie lasera, ale chwilowo musze zaczekac az do nowego roku, dam znac
  • Poziom 4  
    witam, laser nadal nie swieci, na zlaczu tasmy lasera jest napięcie 6,5V
  • Poziom 4  
    powiem tak, miałem przyjemność przetestować to wszystko jeszcze raz na innym NOWYM laserze, i tak samo po włożeniu płyty NO DISC, na teście FOC 0
  • Poziom 39  
    Nie podałeś czy pracuje focus/tracking, dostań się do optyki i zobacz !
    I taśmy nie przerwałeś pomiędzy servo a płytą główną ?
  • Poziom 4  
    SERVICE-AV napisał:
    Nie podałeś czy pracuje focus/tracking, dostań się do optyki i zobacz !
    I taśmy nie przerwałeś pomiędzy servo a płytą główną ?

taśma ma przejścia na multimetrze więc nie zostało zerwane nic....
    soczewka probuje cos robic ale tak jak pisałem FOC 0 czyli tego focusa nie ma, laser powinien przecież świecić, a niestety żaden tego nie robi

Dodano po 7 [minuty]:

wymieniłem te scalaki TDA na nowe, lecz niestety dalej to samo ...
  • Serwisant
    Witam

Piszesz ,że:

jesteś pewnien ,że nawet na moment nie zaświeci,a piszesz ,że zakręci na chwile płytą, a jak to było na starym czytniku też płyta się zakręciła na chwilę czy nie ruszyła się???
  • Poziom 4  
    Telo napisał:
    Witam

Piszesz ,że:

jesteś pewnien ,że nawet na moment nie zaświeci,a piszesz ,że zakręci na chwile płytą, a jak to było na starym czytniku też płyta się zakręciła na chwilę czy nie ruszyła się???
    na starym czytniku bylo Reading, potem NO DISC, plyta sie nie krecila tylkoo odrazu wjezdzala do zmieniarki
  • Poziom 43  
    Jeżeli przedtem nie kręciła, to nie widział laser płyty. Teraz kręci, więc się poprawiło o tyle, że ją zauważa. Być może laser jest lepszy niż ten stary, ale nadal nie doskonały. Gdzie kupowałeś i za ile?
    Ja miałem podobny przypadek z tym modelem lasera kupowanym w Impelu - kilka razy reklamowałem, aż w końcu gość poprosił żebym poczekał na nową dostawę - podobno dostali całą partię wadliwych.
  • Poziom 4  
    398216 Usunięty napisał:
    Jeżeli przedtem nie kręciła, to nie widział laser płyty. Teraz kręci, więc się poprawiło o tyle, że ją zauważa. Być może laser jest lepszy niż ten stary, ale nadal nie doskonały. Gdzie kupowałeś i za ile?
    Ja miałem podobny przypadek z tym modelem lasera kupowanym w Impelu - kilka razy reklamowałem, aż w końcu gość poprosił żebym poczekał na nową dostawę - podobno dostali całą partię wadliwych.
    kupilem w dwoch sklepach, jeden na allegro (sam laser za 30zl) drugi za 70 zl z przesylką ze sklepu SENTEL...