Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 2016 - Blady wydruk, szary pasek, sypiący toner

28 Gru 2017 12:16 873 9
  • Poziom 9  
    Witam. Od jednego z klientów dostaliśmy za darmo Ricoha 2016. Klient kupił sobie nową a z tą nie miał co zrobić więc dał nam na serwis. Chcemy używać jej na własny użytek więc nie będzie codziennie mocno eksploatowana. Po przywiezieniu na serwis i otworzeniu klapki zauważyłem że jest bardzo dużo wysypanego proszku koło miejsca gdzie pojemnik z tonerem wchodzi w tackę. Również pod zespołem bębna było go bardzo dużo. Po wyjęciu podajnika na krótszej krawędzi mniej więcej na środku znajdowała się kupka proszku. Zarówno wydruk jak i kopia są bardzo blade, w kropki i z szarymi paskami na odwrocie. Na drukarce prawdopodobnie od dawna miga komunikat o konieczności przeglądu (już go wyłączyłem). Drukarka ma nabite lekko ponad 153 tyś. stron. Nikt nie był w stanie udzielić mi informacji kiedy drukarka miała jakiś przegląd. Obecnie założony toner to oryginał Ricoh MP2000 made in France. Jest jeszcze ok 1/3 pojemnika.
    Jedyne co zrobiłem to odkurzyłem wysypany toner i przedmuchałem komorę w której jest bęben i toner sprężonym powietrzem. Wyczyściłem też podajnik papieru. Po kilku wydrukach zauważyłem że toner znów wysypuje się na kartki w podajniku i na tackę pojemnika z tonerem. Proszę o pomoc w tym od czego zacząć sprawdzanie gdzie leży problem. Jeżeli koszt części i materiałów eksploatacyjnych nie będzie duży to ją usprawnimy. Mam doświadczenie w naprawie drukarek atramentowych i laserowych ale do tej pory nie pracowałem przy kserokopiarkach.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Bycmoze ktoś trefny toner założył albo toner nie od tej maszyny nawet. Pierwsze co trzeba zrobić to wymiana dewelopera i założenie dobrej jakości tonera. Podejrzewam tez że przy okaji warto tez bęben i listwę założyć . Koszty zamiennych elementów dobrej jakości nie są wysokie . Deweloper tylko oryginał . Sprawdź także zespół grzejny (stan wałków i odrywaczy) czy nie jest pooklejany tym kiepskim tonerem .

C.
  • Poziom 9  
    copyman napisał:
    Bycmoze ktoś trefny toner założył albo toner nie od tej maszyny nawet.

Toner to MP2000 więc jest od tej. Z tego co udało mi się ustalić na tym tonerze drukarka drukowała poprawnie dopiero po jakimś czasie zaczęły się problemy. Z wymianą developera, bębna i listwy nie będę miał problemów. Czy bęben i listwa z firmy Katun są dobrej jakości czy szukać czegoś innego? Jak chodzi o zespół grzejny to jak rozumiem mam go po prostu wyjąć, rozebrać i oglądnąć czy wałki są czyste i nie uszkodzone? Czy podczas wyjmowania i rozkładania zespołu grzejnego zwrócić szczególną uwagę na coś co np. można łatwo uszkodzić? I gdzie powinienem szukać przyczyn wysypywania proszku koło zbiornika z tonerem?
  • Poziom 18  
    Moze zebatki wywolywaczki sie zmieliły. I dlatego blado i sypie tonerem
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jakie zębatki. Maszyna ma zajechane deweloper i rolkę ładująca a przy okazji trzeba najlepiej wymienić bęben i listwę. Co do toneru to chyba też jakiś felerny. Nie ważne jaka jest butelka ważne co jest w środku Po tym powinna działać poprawnie
  • Poziom 9  
    Dopiero teraz miałem czas na wymianę elementów. Po wymianie wałka OPC i jego listwy, developera i tonera wydruki są bardzo dobrej jakości. Została mi jedna kwestia. Szukałem ustawień skanowania do danego folderu na komputerze. Gdy wchodzę w ustawienia książki adresowej to nie ma tego pola by podać ścieżkę do udostępnionego folderu. Jest tylko opcja email. Czy to w ogóle można ustawić na tym modelu? Nie mam też możliwości skanowania z komputera pomimo zainstalowania sterownika skanera. Drukarka jest podłączona do routera przez LAN.
  • Poziom 9  
    Czy ten SAP R/3 to ten frimware? Jeżeli nie ti prosiłbym o jakiś link z instrukcją wgrywania jeżeli to coś więcej niż odpalenie instalatora na komputerze.
  • Poziom 15  
    W tym modelu tylko email lub oprogramowanie "ScanRouter".
  • Poziom 9  
    Ok na razie odpuszczam temat skanowania po sieci. Jak będę miał chwilę to pokombinuje z programami które poleciliście. Dzięki za pomoc i można zamknąć temat.