Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie sprzętu pasywnego i aktywnego razem

28 Gru 2017 16:04 543 8
  • Poziom 9  
    Witam potrzebuję pomocy. Mam sprzęt pasywny mixser Behringer Xenyx 1204 końcówki (Ads lx1400 i Behringer ep2500) Kolumny góry i doły po dwie sztuki. Chciałbym do tego zestawu podłączyć jeszcze dwie aktywne górki czy jest jakaś możliwość żeby to połączyć razem czy nie da rady. Z góry dzięki :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Teraz podłączam tak od mixsera do jednej końcówki a potem od niej do drugiej albo przez Crossover (używam czasem bo ads ma wbudowany i to mi wystarcza :)) Wszystko leci kablami xlr
  • Poziom 9  
    A jak bym podał od tej drugiej końcówki sygnał na kolumny aktywne? Potrzebne mi takie połączenie na raz a ten sprzęt trochę kosztuje :)
  • Poziom 43  
    Jeśli te aktywne kolumny mają grać tylko pasmem mid-hi, czyli tym samym pasmem co odcięte crossoverem pasywne nadstawki, to sygnał na aktywne kolumny możesz podać z równoległych gniazd końcówki mocy, zasilającej pasywne nadstawki.
    Jak aktywne kolumny mają grać całym pasmem, to masz możliwość podać na nie sygnał bezpośrednio z miksera, np. wyjściem ALT 3,4, lub Control Room.

Pozdrawiam.