Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka jest żywotność filtra do akwarium?

macbull 28 Gru 2017 17:08 240 3
  • #1 28 Gru 2017 17:08
    macbull
    Poziom 7  

Mam pytanie odnośnie filtra akwariowego wewnętrznego made in China. Filtr jest prawie cały zanurzony w wodzie i zastanawiam się jak długo można go bezpiecznie użytkować.Kabel zasilający wchodzi do obudowy i (mam nadzieję :-) jest odpowiednio zabezpieczony przed przepięciem, ale mam pewne obawy, że kiedyś izolacja może nie zadziałać. Pytanie kiedy? Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia?

0 3
  • Pomocny post
    #2 28 Gru 2017 19:27
    karolark
    Poziom 40  

macbull napisał:
    jest odpowiednio zabezpieczony przed przepięciem,

A skąd tam przepięcie?

0
  • #3 28 Gru 2017 19:27
    Foxtrott
    Poziom 33  

W swojej przygodzie z akwarystyką nie słyszałem jeszcze (i obym nie usłyszał) o porażeniu wywowałym od filtra "ze starości" - prędzęj pęknięta grzałka.
    Dla własnego bezpieczeństwa podłącz wszystkie urządzenia pod listwę i gdy będziesz "coś" robił w akwarium na chwilę wyłącz po prostu wszystko.
    W moim akwarium od kilku ładnych lat pracuje filtr i nic zupełnie się nie dzieje , filtry zalewane są specjalną żywicą - o ile nie doświadczy upadku z większej wysokości oraz mechanicznego uszkodzenia przewodów nie powinieneś się martwić - by być super przezornym :-) możesz zastosować przystawkę ochronną RCD do gniazdka .Jaka jest żywotność filtra do akwarium?

0
  • #4 29 Gru 2017 15:43
    macbull
    Poziom 7  

Chodziło mi o możliwość rozszczelnienia obudowy filtra i możliwość porażenia prądem ryb i (co gorsze :-) ich właściciela. Zastanawiam się jaka jest trwałość takiego uszczelnienia i po ilu latach użytkowania powinienem zmienić filtr na nowy, nawet gdyby dobrze działał.

Dodano po 3 [minuty]:

Foxtrott napisał:
    W swojej przygodzie z akwarystyką nie słyszałem jeszcze (i obym nie usłyszał) o porażeniu wywowałym od filtra "ze starości" - prędzęj pęknięta grzałka.
    Dla własnego bezpieczeństwa podłącz wszystkie urządzenia pod listwę i gdy będziesz "coś" robił w akwarium na chwilę wyłącz po prostu wszystko.
    W moim akwarium od kilku ładnych lat pracuje filtr i nic zupełnie się nie dzieje , filtry zalewane są specjalną żywicą - o ile nie doświadczy upadku z większej wysokości oraz mechanicznego uszkodzenia przewodów nie powinieneś się martwić - by być super przezornym :-) możesz zastosować przystawkę ochronną RCD do gniazdka .Jaka jest żywotność filtra do akwarium?

Dziękuję, to zalanie żywicą mnie uspokoiło. Teraz będę już spał spokojnie i pomyślę o tej przystawce ochronnej.

0
  Szukaj w 5mln produktów