Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik kotła KOMFORT i brak mocy dmuchawy

28 Gru 2017 18:02 543 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich , potrzebuję porady odnośnie sterowania dmuchawą przez sterownik KOMFORT. Otóż dmuchawa nie ma mocy, tzn słabo dmucha i ciężko osiągnąć temperaturę powyżej 40c. Wymieniłem triaki od pompy i dmuchawy oraz optotriaki ,po wymianie nieznacznie się poprawiło ale to wciąż za mało. Napięcie na silniku wentylatora przy max ustawieniu wynosi 220v. Czy możliwa jest usterka po stronie wentylatora ,czy może jeszcze coś w sterowniku?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    arturant napisał:
    Witam wszystkich , potrzebuję porady odnośnie sterowania dmuchawą przez sterownik KOMFORT. Otóż dmuchawa nie ma mocy, tzn słabo dmucha i ciężko osiągnąć temperaturę powyżej 40c. Wymieniłem triaki od pompy i dmuchawy oraz optotriaki ,po wymianie nieznacznie się poprawiło ale to wciąż za mało. Napięcie na silniku wentylatora przy max ustawieniu wynosi 220v. Czy możliwa jest usterka po stronie wentylatora ,czy może jeszcze coś w sterowniku?

A kondensator w wentylatorze sprawdzony?
  • Poziom 9  
    Tak , jest nowy . Niestety nie pomogło .Zastanawiam się więc czy to czasem nie dmuchawa do wymiany.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    arturant napisał:
    .Zastanawiam się więc czy to czasem nie dmuchawa do wymiany.

To czemu jeszcze nie zrobiłeś testów na bezpośrednim połączeniu 230V?
  • Poziom 9  
    No niestety w tym całym zamieszaniu nie pomyślałem o tym ,żeby podłączyć bezpośrednio do sieci z pominięciem sterownika. Sprawdziłem właśnie i po podaniu napięcia bezpośrednio sytuacja bez zmian, znaczy dmuchawa do wymiany i wszystko jasne. Serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam.