Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A41.8T - Wskaźniki wariują na zegarach

astabian 28 Gru 2017 18:22 192 3
  • #1 28 Gru 2017 18:22
    astabian
    Poziom 3  

Witam,

mam Audi A4 B5 1.8T 2000 rok po lifcie i podczas zimowych dni gdzie temperatura sięga 0 stopni kiedy go odpalę to przez około 1minutę wszystkie wskaźniki wariują, skaczą na lewo i prawo, wszystkie kontrolki, kasuje się przebieg dzienny, etc. Po chwili wszystko wraca do normy. Co to może być? Spec od elektryki powiedział, że może być do wymiany stacyjka, kluczyk i komputer. Gdzie indziej czytam, że procesor Motorola do wymiany. Inny spec od elektryki sprawdził zimne luty i mówi, że powinno być dobrze, ale nie jest. Dodam, że akumulator był rok temu wymieniony na nowy firmy Bosch. Po odłączeniu pływaka w zbiorniku to wszystko działa ok, ale wtedy nie wiem ile mam paliwa. Pływak wymieniony na inny i ten sam problem. Pomocy.

0 3
  • #2 28 Gru 2017 21:39
    patryk44gks
    Poziom 14  

Miałem to samo do wymiany licznik w poliftach były w wiekszosci jaeger które były awaryjne i własnie jak piszesz procesor Motoroli. jest mozliwa wymiana koszt 350zł. Lecz ja zdobyłem licznik VDO i taki założyłem. Oczywiscie sam raczej tego nie wymienisz tzn licznika potrzebny kabelek do odczytu pinu oraz vcds.
    A gdyby naszła cię ochota wyjąć licznik to nie zapomnił wyjąć kluczyka ze stacyjki, a najlepiej odłączyć akumulator ponieważ przez przypadek przekręcisz kluczyk bez licznika i immo zablokuje ci sterownik i nie odpalisz

0
  • #3 29 Gru 2017 12:49
    astabian
    Poziom 3  

Dzisiaj facet co ogarnia elektronikę i trochę się na tym zna powiedział, że wymieni procesor na nowszy, bo w tych modelach aut do 2004 roku procesory, które były wymienione na identyczne po jakimś czasie i tak psuły się. Dopiero w roku 2007 montowali procesor nowszej generacji, który był zdecydowanie lepszy i mniej wadliwy - i taki właśnie zamontuje. Koszt około 150 zł z wymianą.

Taką mam "dyskotekę" jak auto odpalę:

http://www15.zippyshare.com/v/nyQuj2Gk/file.html

Wcześniej po około 5min. wracało do normy, teraz nie reagują wskazówki od prędkościomierza i od obrotomierza, a cała "impreza" trwa cały czas i nic się nie uspokaja.

0
  • #4 29 Gru 2017 14:41
    szymitsu21

Poziom 34  

patryk44gks napisał:

A gdyby naszła cię ochota wyjąć licznik to nie zapomnił wyjąć kluczyka ze stacyjki, a najlepiej odłączyć akumulator ponieważ przez przypadek przekręcisz kluczyk bez licznika i immo zablokuje ci sterownik i nie odpalisz

Bez opowiadania głupot na forum. możesz sobie nawet 100 razy włączyć i wyłączyć zapłon i nie będzie negatywnych skutków poza błędami.

0