Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Po recablingu jedna słuchawka gra ciszej

kewert 28 Dec 2017 18:32 1530 10
 • #1
  kewert
  Level 13  
  Witam

  Niedawno robiłem recabling słuchawek Superlux HMC631. Użyłem żył z przewodu canare starquad l3e5c i wtyków amphenol ks3p-au oraz km2p-au. Całość oczywiście została zaekranowana(na całej długości, łącznie z odcinkami przy samych wtykach) ekranem z przewodu canare oraz powleczona nylonowym oplotem.
  Zauważyłem, że lewa słuchawka gra zauważalnie ciszej oraz brzmienie jest delikatnie inne - minimalnie przytłumione(ta gdzie znajdują się wszystkie połączenia oraz jest wpuszczony przewód). Czy może być to wina tego, że zostawiłem, że tak to ujmę dosyć spory "zapas" przewodów w muszli przez co jest tam dosyć ciasno? Czy może przyczyny szukać gdzie indziej?
 • #2
  Krzysztof L.
  Level 34  
  "recabling"...
  Co to za terminologia? UE narzuca takie rzeczy, czy osobista chęć dążenia za modą adaptacji na siłę obcobrzmiących wtrętów w mowę ojczystą?


  Sprawdziłeś ten cały przewód przed i po lutowaniu? Wiesz, przynajmniej jakaś działająca omomiarka przydałaby się, a nie prezentacja firm złączy i kabli. To jest mało istotne.
 • #3
  kewert
  Level 13  
  "Recabling" przyjął się w mowie potocznej.
  Przewód jest ok, sprawdzę kanały omomierzem i dam znać.
 • #4
  Krzysztof L.
  Level 34  
  Jest druga możliwość, wspominałeś, że zostawiłeś spory "zapas" przewodów w muszli i być może przyciśnięta została membranka przetwornika lub coś podobnego.
 • #5
  karolark
  Level 42  
  kewert wrote:
  "Recabling" przyjął się w mowie potocznej.
  Przewód jest ok, sprawdzę kanały omomierzem i dam znać.


  Gdzie?
  Nowouprzewodowienie jest równie sprawne nowomowe :cry:
 • #6
  kewert
  Level 13  
  Sprawdziłem rezystancje. Wszystko wydaje się być w normie. Od jacka do punktów lutowniczych jest po około 0,8 ohma, zaś rezystancje obydwóch przetworników to około 40ohm(powinno być w granicach 32 ale mój multimetr raczej nie jest zbyt dokładny). Membranka nie jest przyciśnięta.

  Dodano po 3 [minuty]:

  karolark wrote:
  kewert wrote:
  "Recabling" przyjął się w mowie potocznej.
  Przewód jest ok, sprawdzę kanały omomierzem i dam znać.


  Gdzie?
  Nowouprzewodowienie jest równie sprawne nowomowe :cry:


  W czym problem? Wiadomo o co chodzi, a sam zwrot przyjął się dosyć szeroko. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowo "recabling".
 • #7
  398216 Usunięty
  Level 43  
  Zanim moderator zrobi Ci retemating i wysadzi temat do kosza sprawdź lepiej czy same słuchawki (przetworniki) po podłączeniu BEZPOŚRENIO DO NICH sygnału grają tak samo. Po mojemu albo uszkodzona membrana (może wgnieciona) albo przesunięta i częściowo zaklinowana w obwodzie magnetycznym.
 • #8
  BANANvanDYK
  Level 41  
  Miałem taką sytuację z słuchawkami dousznymi które sobie cenię za jakość. Nagle jedna strona zaczęła ciszej grać, a dokładniej straciła basy. Okazało się że wpadł opiłek żelaza na membranę w okolicach cewki (szczeliny magnetycznej). Wyciągnięcie okazało się niemożliwe, a szkoda mi było rozbierać bo na pewno bym uszkodził. Próbowałem wydmuchać punktowo - też nie chciał wyjść. Dopiero mocne dmuchnięcie z pistoletu (10 bar) w akcie desperacji usunął opiłek nie uszkadzając delikatnej membrany.
  Sprawdź na słuch czy któreś pasmo działa gorzej, jeśli tak to możesz mieć podobny problem z przyblokowaniem lub uszkodzeniem mebrany.
 • #9
  kewert
  Level 13  
  Problem rozwiązany. Okazało się, że miał podwójne podłoże. Lewy kanał był gdzieś lekko zwarty oraz karta dźwiękowa okazała się uszkodzona - kanały zamieniały się miejscami i raz na jakiś czas było słychać oba kanały w lewej słuchawce.
 • #10
  DIORADIO
  Level 30  
  Nie zaliczajcie mi punktów, ale też nie wyrzucajcie do kosza! Co to znaczy że " kanał był gdzieś lekko zwarty" to miał 10 omów 50 a może 2? Tak byś powiedział klientowi? No a teraz o nowo pisowni, skąd ludzie biorą takie nazwy? Przykład; pewna pani redaktor ciągle mówi że się przejęzyczyła, a kolega wytłumaczył mi kiedy jest przejęzyczenie, a no wtedy kiedy język spada z łechtaczki na odbytnicę. TO SĄ WSZYSTKIE WYRAZY ZE SŁOWNIKA POLSKIEGO!!!!!! MOŻE DAJMY SPOKÓJ TYM NOWYM WYRAZOM!!!!!!!
 • #11
  kewert
  Level 13  
  Klientowi bym tak nie powiedział ale te słuchawki akurat robię dla siebie. To, że był "lekko zwarty" oznacza, że prawy kanał miał 80 ohm do masy, a lewy już tylko 40.