Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Warmtec WRMS06+ - Podłączenie kurtyny powietrznej na 230v

andren123 28 Gru 2017 18:37 633 6
  • #1 28 Gru 2017 18:37
    andren123
    Poziom 10  

Witam. Proszę o pomoc w podłączeniu kurtyny powietrznej Warmtec WRMS06+ na napięcie 230v??? Podłączenie urządzenia na trzy fazy opisane jest w instrukcji. Mam jednak problem z podłączeniem na 230v a z tego co wiem obsługuje ona takie napięcie.

Warmtec WRMS06+ - Podłączenie kurtyny powietrznej na 230v

0 6
  • #2 28 Gru 2017 19:02
    h jaworski
    Specjalista AGD

Kolego masz 4 przewody N czyli neutralny do tego podłączasz twój neutralny , i L1. L2 L3 to fazowe a ty masz tylko 1 przewód fazowy co moźesz zrobić połączyć wszystkie L1 L2 i L3 razem i do tego twoj fazowy i przeprowadź próbę może zadziała . Trzeba też uwzdlędnić grubość przewodu zasilajączego bo pobór będzie znaczny to co idzie z 3 faz u ciebie bedzie z 1 czyli 3 razy tyle . Ochronny przewód wiadomo . Czy zadziała to zależy od połàczań wewnètrznych np. Jak ogrzewanie iest zasilanie miedzyfazowo to raczej nie zadziała. Było by lepsze zdięcie schematu można by więcej powiedzieć .

0
  • #3 28 Gru 2017 21:47
    andren123
    Poziom 10  

Załączam dokładniejsze zdjęcie schatuWarmtec WRMS06+ - Podłączenie kurtyny powietrznej na 230v

0
  • #4 28 Gru 2017 22:21
    h jaworski
    Specjalista AGD

Wygląda źe powinno działać ogrzewanie bo na grzalki przychodzi przewód neutralny . Silnik też wygląda na sterowany 1 fazą tylko na regulację obrotów ale całość jest sterowane mikroprocesorem i moźe mieć kontrolę 3 faz ? . Trzeba by przeprowadzić dobre testy dobrać wartość zabezpieczenia na szczęscie to najsłabsza nagrzewnica i może będzie działać .

0
  • #5 28 Gru 2017 22:29
    andren123
    Poziom 10  

Czyli faza do zmostkowanych L1L2L3. Masa do N i sprawdzamy????

0
  • #6 29 Gru 2017 09:48
    h jaworski
    Specjalista AGD

Tak ale nie zapomnij też o ochronnym bo obudowa pewnie metalowa .

0
  • #7 22 Sty 2018 11:03
    mpopik
    Poziom 1  

Dzień Dobry, mam taka sama kurtynę powietrzną i również chciałem ja podłączyć do 1 fazy, czy koledze się to udało? Dodam, że w zasadzie wystarczające byłoby dla mnie podłączenie tylko jednego obwodu grzejnego.

Czy jest możliwość podłączenia dodatkowo jakiegoś regulatora mocy nawiewu? Na przykład za pomocą takiego regulatora? Gdzie go wpiąć?

................................................................

Moderowany przez Krzysztof Reszka:

3.1.18. Publikowania informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0