Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 8062 6kg - błąd otwartych drzwi

Soczek232 28 Gru 2017 18:47 1125 2
  • #1 28 Gru 2017 18:47
    Soczek232
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z pralką Whirlpool AWM 8062 6th sense. Pralka rozpoczyna program prania poprawnie. Pierze dłuższy czas do końca ustalonego czasu lecz na tym koniec, zatrzymuje się na jednej minucie i tak bez końca. Nie przełącza do programu płukanie oraz wirowanie. Ręczny wybór programu płukanie + wirowanie skutkuje płukaniem bez końca i również nie następuje przełączenie do kolejnego programu wirowanie.

Na samym programie wirowanie pralka kręci się na wolnych obrotach lecz nie rozpoczyna wirowania. Wirowanie działa tylko przy programie delikatne wirowanie 500 - 100 obrotów, 600 obrotów nie działa. Zauważyłem również, że pralka kręci się tylko w przeciwną do ruchów zegara stronę, a gdy ma się kręcić w prawo zaświeci się dioda "drzwi otwarte" i kontynuuję obracanie w lewo.

Sprawdziłem elektrozamek drzwi i jest ok. Grzałka grzeje, szczotki silnika wymienione, więc pozostaje tylko programator. Być może miał ktoś podobny problem lub może doradzić, gdzie jeszcze szukać problemu...

0 2
  • Pomocny post
    #2 28 Gru 2017 21:28
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Soczek232 napisał:
    więc pozostaje tylko programator

Dokładnie tak. Programator czyli moduł trzeba wymontować, obejrzeć płytkę elektroniki a na pewno znajdziesz przepalone "coś". Poznacz sobie dobrze wszystkie wtyczki bo można się potem pomylić . Niektóre pasują w inne miejsca.
    To przepalone trzeba oczyścić i polutować i będzie OK.

1
  • #3 02 Sty 2018 11:08
    Soczek232
    Poziom 2  

Okazało się, że to jednak programator padł. Pomogła tylko wymiana na inny używany. Zamykam temat.
    Whirlpool AWM 8062 6kg - błąd otwartych drzwiWhirlpool AWM 8062 6kg - błąd otwartych drzwi

0