Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukiwane chińskie głośniczki

KacperSzczecin 28 Gru 2017 18:52 441 10
  • #1 28 Gru 2017 18:52
    KacperSzczecin
    Poziom 4  

Poszukiwane chińskie głośniczki

Witam, pilnie potrzebuję 4 szt. takich głośniczków, czy ktoś wie, gdzie można je znaleźć? 3W, chyba 4 Ohm

0 10
  • #2 28 Gru 2017 18:57
    fuutro
    Poziom 43  

Chyba nieidealnie pomocne będzie to, że są to głośniczki uniwersalne o takim a nie innym wyglądzie - mając skrajnie podstawowe dane jak moc i impedancja oraz średnicę głosnika możesz coś takiego nawet na alledrogo upolować.

0
  • #3 28 Gru 2017 19:01
    KacperSzczecin
    Poziom 4  

fuutro napisał:
    Chyba nieidealnie pomocne będzie to, że są to głośniczki uniwersalne o takim a nie innym wyglądzie - mając skrajnie podstawowe dane jak moc i impedancja oraz średnicę głosnika możesz coś takiego nawet na alledrogo upolować.

Szukam na Allegro i szukam i nigdzie nie ma, stąd moje pytanie

0
  • #4 28 Gru 2017 20:22
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

A szukałeś w sklepach mający w ofercie głośniki od TV? Coś mi się wydaje, że podobne (nie wiem czy akurat identyczne) były stosowane w nowszych TV jako część "kolumny" ( zestaw dwóch takich głośników plus malutki wysokotonowy w plastikowej obudowie do przykręcenia wewnątrz chassis TV)

0
  • #5 28 Gru 2017 21:05
    KacperSzczecin
    Poziom 4  

398216 Usunięty napisał:
    A szukałeś w sklepach mający w ofercie głośniki od TV? Coś mi się wydaje, że podobne (nie wiem czy akurat identyczne) były stosowane w nowszych TV jako część "kolumny" ( zestaw dwóch takich głośników plus malutki wysokotonowy w plastikowej obudowie do przykręcenia wewnątrz chassis TV)

Sprawdzałem, ale też nie ma :/

0
  • #6 28 Gru 2017 23:12
    Andrzej Ł
    Poziom 21  

Nie kierował bym się tym kształtem membrany, bo to prawie nie do zdobycia.
    Kup po prostu głośnik o tych samych wymiarach i impedancji z klasyczną membraną stożkową, albo chinola albo STX lub tonsil , po wyglądzie sądzę że to średniotonowy
    coś ok 10cm śr. membrany ,to np. Tonsil GDM10.

0
  • #8 30 Gru 2017 11:37
    Twu
    Poziom 14  

W ogóle napisz jakie wymiary.

0
  • #9 30 Gru 2017 14:33
    KacperSzczecin
    Poziom 4  

Może jeszcze dodam, że nie jest to nic nadzwyczajnego :)
    Jest to chiński głośniczek z jakiejś zabawki, a potrzebował bym takie, bo idealnie pasują mi gdzieś indziej.
    Ma on 5,3 cm x 5,3 cm łącznie z metalowym mocowaniem

0
  • #11 30 Gru 2017 22:45
    KacperSzczecin
    Poziom 4  

Chodzi raczej o tanią chińszczyznę, ale dzięki wielkie za podpowiedzi :)

0