Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mierniki instalacji Metrel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria do dzwonka bezprzewodowego

Par_Dez 28 Gru 2017 19:09 1395 12
  • #1 28 Gru 2017 19:09
    Par_Dez
    Poziom 9  

Witam !
    Kupiłem latem dzwonek bezprzewodowy i w puszcze z przyciskiem jest bateria 12 V, taka mała. Teraz gdy zimno to mam problem bo taka bateria wytrzymuje raptem 4 - 5 dni i napięcie spada do 3 V. Czy są jakieś inne źródła zasilania tego dzwonka aby wytrzymywał znacznie dłużej ?

0 12
  • Mierniki instalacji Metrel
  • Pomocny post
    #3 28 Gru 2017 19:12
    japycz321
    Poziom 25  

Pokaż zdjęcie tej baterii albo dokładne oznaczenia. Dużo masz tam miejsca? Albo zasilacz albo przeróbka na inne źródło zasilania, np ogniwa 18650 i przetwornica step-up.

1
  • Mierniki instalacji Metrel
  • #4 28 Gru 2017 19:22
    eleklroda.pl
    Poziom 12  

Albo dostała się wilgoć, i coś zaśniedziało - trzeba będzie przeczytać, jak to się przytrafia podobnym pilotom od alarmów samochodowych.

1
  • Pomocny post
    #5 28 Gru 2017 23:51
    _jta_
    Specjalista elektronik

Sprawdź, czy kiedy przycisk nie jest wciśnięty, z baterii nie jest pobierany prąd - może coś skorodowało i zrobiło zwarcie.

0
  • #6 29 Gru 2017 09:43
    Par_Dez
    Poziom 9  

_jta_ napisał:
    Sprawdź, czy kiedy przycisk nie jest wciśnięty, z baterii nie jest pobierany prąd - może coś skorodowało i zrobiło zwarcie.

Po dokładnych oględzinach zauważyłem, że przycisk jest wciśnięty do środka, a śrubka mocująca płytkę z przyciskiem jet ułamana (takie chińskie byle co). Bateria to Varta, także niezłej jakości (8 zł). Właśnie kombinowałem aby dołączyć ogniwo 18650 zamocowane w przedpokoju, u mnie drzwi wychodzą bezpośrednio na dwór bo to domek jednorodzinny i bateria jest narażona na warunki atmosferyczne. Nie rozumiem po co do ogniwa 18650 jest potrzebna przetwornica, ale chyba po to by zapewnić 12 V, akumulatorek 18650 ma max 4,1 V. Czy mam rację ?

0
  • #7 30 Gru 2017 00:04
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

_jta_ napisał:
    Sprawdź, czy kiedy przycisk nie jest wciśnięty, z baterii nie jest pobierany prąd

Podłącz mili( mikro)amperomierz lub zmierz mili voltomierzem metoda pośrednia prąd pobierany w stanie spoczynku. Obstawiam jakiś upływ kiepskiej jakości kondensatora elektrolitycznego lub
    _jta_ napisał:
    może coś skorodowało i zrobiło zwarcie.

Bez usunięcia tego problemu dodawanie akumulatorów nic nie da.

0
  • #8 30 Gru 2017 00:20
    Ture11
    Poziom 35  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Obstawiam jakiś upływ kiepskiej jakości kondensatora elektrolitycznego

Jak najbardziej prawda, ale nie musi to być koniecznie kondensator elektrolityczny - tą samą tendencję mają kondensatory tantalowe i ceramiczne (tak, spotkałem się w praktyce, w pilocie samochodowym - rozładowywał się w dwa tygodnie; całość prądu w spoczynku pobierał kondensatorek ceramiczny).

0
  • #9 30 Gru 2017 00:26
    japycz321
    Poziom 25  

Par_Dez napisał:
    Nie rozumiem po co do ogniwa 18650 jest potrzebna przetwornica, ale chyba po to by zapewnić 12 V, akumulatorek 18650 ma max 4,1 V. Czy mam rację ?

Tak masz rację. Jak ma byc w domu to myślę ze lepiej poszukaj zasilacza, bedzie najprościej.

0
  • Pomocny post
    #10 30 Gru 2017 00:50
    gumisie
    Poziom 39  

Par_Dez napisał:
    Właśnie kombinowałem aby dołączyć ogniwo 18650 zamocowane w przedpokoju, u mnie drzwi wychodzą bezpośrednio na dwór bo to domek jednorodzinny i bateria jest narażona na warunki atmosferyczne
    Zamiast "kombinować" z baterią w przedpokoju nie lepiej było by przenieść tą elektronikę do przedpokoju a na zewnątrz zamontować standardowy włącznik dzwonkowy i połączyć go kablem z tą elektroniką (w jakiś sposób rozwiązałoby to również kwestię uszkodzonego przycisku). Przecież z tego co napisałeś wynika że i tak musiałbyś wywiercić otwór na przewód aby podłączyć do ogniwa lub zasilacza.
    Pozdrawiam

0
  • #11 30 Gru 2017 07:58
    Par_Dez
    Poziom 9  

gumisie napisał:
    Par_Dez napisał:
    Właśnie kombinowałem aby dołączyć ogniwo 18650 zamocowane w przedpokoju, u mnie drzwi wychodzą bezpośrednio na dwór bo to domek jednorodzinny i bateria jest narażona na warunki atmosferyczne
    Zamiast "kombinować" z baterią w przedpokoju nie lepiej było by przenieść tą elektronikę do przedpokoju a na zewnątrz zamontować standardowy włącznik dzwonkowy i połączyć go kablem z tą elektroniką (w jakiś sposób rozwiązałoby to również kwestię uszkodzonego przycisku). Przecież z tego co napisałeś wynika że i tak musiałbyś wywiercić otwór na przewód aby podłączyć do ogniwa lub zasilacza.
    Pozdrawiam

Tak zrobię, daję plusa. Dziękuję i pozdrawiam życząc Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2018 roku.

0
  • #13 30 Gru 2017 16:58
    gumisie
    Poziom 39  

Freddy napisał:
    To po co w ogóle elektronika i zasilanie?
    Można zostawić odbiornik i lekko go modyfikując dać sam przycisk tylko.
    @Freddy, z szacunku do poziomu Twojej wiedzy jaką posiadasz, nie powinienem komentować tej wypowiedzi.
    Mój post #10 to bardziej pytanie aniżeli konkretne rozwiązanie problemu autora tematu.
    Przecież lepiej dać wędkę aniżeli gotowe danie.
    Pozdrawiam

Do siego roku

0