Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa 1,0 b - cieknący olej z czujnika temperatury

camelot7777 28 Dec 2017 20:36 9609 15
    camelot7777
    Level 6  
    Witam. Ja z problemem cieknącego oleju silnikowego w Opel Corsa b 1,0 z czujnika, jak się nie mylę, temperatury. Mianowicie w silniku na górze po lewej stronie jest czujnik, domyślam się że jest on od temperatury, cieknie mi z niego olej, jak odpalę auto to cieknie pod ciśnieniem aż oblewa chłodnicę i paski. Dopatrzyłem się gdy wyciągnąłem czujnik że jest w nim uszczelka gumowa ale nie spełnia uszczelnienia, spod podkładki miedzianej nie cieknie tylko właśnie tym czujnikiem. Co to za przyczyna i jak ją naprawić?
    camelot7777
    Level 6  
    To jest czujnik ciśnienia oleju z tego co się dowiedziałem a znajduję się po otwarciu maski po lewej stronie silnika na wprost chłodnicy, oczywiście w moim oplu corsa b 1.0, bo w innych silnikach może być w innym miejscu. Jak wyjdę z pracy to zrobię fotkę i podeślę.
    autoas
    Level 42  
    A nie przyszło ci do głowy wymienić go na nowy....
    rob4028
    Level 25  
    autoas wrote:
    A nie przyszło ci do głowy wymienić go na nowy....

zmiana producenta czujników ciśnienia oleju (bo przeciekały) :D :D :D :D
    LENIWIEC_PL
    Level 28  
    Jeśli autor tematu posiada Corsę B z silnikiem X10XE (1.0 Ecotec) to ma na myśli za pewnę czujnik ciśnienia oleju. Jest on montowany po lewej stronie silnika obok obudowy rozrządu lub na jej obudowie(nie pamietam dokładnie). Proponuję nie bawić się w wymianę uszczelek tylko wymienić cały czujnik gdyż to koszt zaledwie 10-20zł a więc niedrogo. W zestawie z czujnikiem powinny być uszczelki.
    camelot7777
    Level 6  
    Witam. Tak Panowie dokładnie chodzi o ten czujnik o którym piszę leniwiec_pl. Opel Corsa 1,0 b - cieknący olej z czujnika temperatury
    Ten czujnik nie jest jednolity, nie cieknie mi olej spod podkładki tej miedzianej przy silniku tylko cieknie mi mimo że jest uszczelka na samym początku czujnika. Ja wiem że to nie jest duży koszt czujnika i należy go wymienić tylko czy ktoś z was wie o jakimś zastępczym i lepszym czujniku.
    zybex
    Helpful for users
    Czujniki są bardzo tanie. Kiedyś ktoś polecił mi wymienianie go co rok, szczególnie gdy kupimy tańszy odpowiednik.
    W Corsie C zmieniałem go już bodajże 3 krotnie w ostatnich kilku latach.
    Bulas71
    Level 2  
    Witam.Muszę zabawić się w górnika. Jestem na wyjeździe i mam problem z tym czujnikiem-kapie z niego olej. Nie wiem czy można go od ręki kupić i wymienić?Ubytek oleju uzupełniłem ale muszę wrócić do domu 600km. Można go bez obaw zawinąć w jakąś reklamóweczkę i owinąć taśmą? Dzięki za wszelkie sugestie... Auto to Astra h 1.4 benzyna.
    zybex
    Helpful for users
    Bulas71 wrote:
    Nie wiem czy można go od ręki kupić i wymienić?

Kupowałem go już trzykrotnie w tym samym, niedużym sklepiku motoryzacyjnym. Wymiana jest prosta. Potrzebny jest tylko odpowiedni klucz płaski. Najpierw trzeba wypiąć kabelek.
    Bulas71
    Level 2  
    Ważne jest aby był dedykowany czy są jakieś uniwersalne?
    Bulas71
    Level 2  
    Kurna,patrzę w ASO cena ponad 135 zł🤔...edit -dzwoniłem do ASO w Krakowie i niby jest to ciśnienia oleju i 48 zł. Jak sprawdzić czy jest to poprawiony czujnik?
    zybex
    Helpful for users
    Ten do Corsy, który kupowałem kosztował niewiele. Fakt, iż sprzedawce mówił, że to jest jakiś odpowiednik i dlatego jest tani. Mówił, że warto nawet profilaktycznie raz w roku go zmienić za tą cenę. Wystarczy popatrzeć na znanym portalu aukcyjnym (dla orientacji) wpisując "czujnik ciśnienia oleju Corsa" (w moim przypadku).
    Alfred_92
    Level 33  
    Jakiego nie kupisz to wytrzyma rok lub dwa (cieknie po pinie wewnątrz).
    Bulas71
    Level 2  
    Kupiłem w ASO za prawie 5 dych...mam nadzieję, że posłuży długo.Asterką jeżdżę ponad 5 lat i pierwszy raz wymieniam.Dzięki za pomoc.