Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Będę robił wzmacniacz na TDA7560, jak zamontować dwa potencjometry?

Krystian1256 28 Gru 2017 21:36 588 8
  • #1 28 Gru 2017 21:36
    Krystian1256
    Poziom 7  

Będe robił coś takiego (zaraz dam zdjęcia) - chcę dodać dwa potencjometry jeden od głośności, drugi od tonów. Gniazdo na jack jak to zamontować, gdzie i jakie potencjometry, mam dwa też dam zdjęcia i czy muszę dawać inaczej ścieżki. Proszę o pilny kontakt i z góry dzięki.
    Re: Będę robił wzmacniacz na TDA7560, jak zamontować dwa potencjometry?Re: Będę robił wzmacniacz na TDA7560, jak zamontować dwa potencjometry?Re: Będę robił wzmacniacz na TDA7560, jak zamontować dwa potencjometry?Re: Będę robił wzmacniacz na TDA7560, jak zamontować dwa potencjometry?Re: Będę robił wzmacniacz na TDA7560, jak zamontować dwa potencjometry?
    Nadadzą się od tego? A jeszcze dodać i gdzie przełącznik
    Re: Będę robił wzmacniacz na TDA7560, jak zamontować dwa potencjometry?
    i jakie chłodzenie i gdzie podłączyć?
    Proszę o pomoc, albo powiedzcie do kogo się kierować.

0 8
  • #3 28 Gru 2017 21:43
    Krystian1256
    Poziom 7  

Podasz wszystko co mi jest potrzebne - jakie potencjometry, jakie zasilanie, ile czego, wymiary płytki i rozstaw ścieżek?

0
  • #5 28 Gru 2017 22:21
    Krystian1256
    Poziom 7  

Nie ja bd taka robił a pokaż fote bo ja coś takiego znalazłem
    Re: Będę robił wzmacniacz na TDA7560, jak zamontować dwa potencjometry?Re: Będę robił wzmacniacz na TDA7560, jak zamontować dwa potencjometry?

Dodano po 18 [minuty]:

Chyba że gdzieś takie płytki są same tą co podałem wcześniej albo podobną tylko bez częsci.

0
  • Pomocny post
    #6 28 Gru 2017 23:37
    tomek5333
    Poziom 12  

Możesz kupic sama płytkę AVT za kilka złotych w sklepie np. internetowym

0
  • #7 29 Gru 2017 07:25
    Krystian1256
    Poziom 7  

Mam jeszcze pytanie w sprawie chłodzenia jakie czy nie trzeba zeby nic się nie spaliło bo szkoda pieniędzy

Dodano po 18 [minuty]:

zamontuje go w drewnianej szkatułce

Dodano po 2 [minuty]:

Tylko gdzie dać imput wyjscia zebym zle nie polaczył przełącznik

Dodano po 5 [minuty]:

Mogę tu dać"ark2" zamiast wejścia chodzi mi o te małe za potencjometrami??

0
  • #8 29 Gru 2017 09:50
    PITERRR
    Poziom 43  

Pod TDA7560 możesz zastosuj radiator podobny ja jest montowany w fabrycznym radiu ale też możesz spasować taki .Re: Będę robił wzmacniacz na TDA7560, jak zamontować dwa potencjometry? Porobić otworki pod TDA7560 i przykręcić go na paście termoprzewodzącej może być silikonowa typu H Biała. Szkatułkę to sobie zostaw są uniwersalne obudowy. Radiator musi mieć odpowiednie chłodzenie otwory od spodu i od góry przy dużym obciążeniu dość konkretnie się grzeje TDA 7560.

0
  • #9 29 Gru 2017 11:40
    Freddy
    Poziom 43  

Żeby zbudować wzmacniacz na tym układzie i mieć regulację "tonów" musisz dodać odpowiedni układ do regulacji barwy tonów.
    Najlepszym wyjściem byłoby dodanie przedwzmacniacza z regulacją barwy. Są specjalne układy do tego celu.
    Pytanie, czy potrzebujesz wzmacniacza czterokanałowego? Czy potrzebujesz takich mocy?
    Czemu nie chcesz wybrać wzmacniacza klasy "D", ma wyższa sprawność niż klasa AB.

Na czym głównie Ci zależy?

0
  Szukaj w 5mln produktów