Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Opel Vectra C 1.9 cdti dt - P2279-11 przy hamowaniu silnikiem wyświetla auto

marcu186 28 Sty 2018 19:33 3693 43
  • #31 28 Sty 2018 19:33
    migmig85
    Poziom 22  

VectraCDTI napisał:
    02 sensor heater temperaturę pokazuje 573°C
    to temperatura zmierzona przez sondę.
    A jeśli włączysz test EGR to powinien jakieś ruchy wykonać .

• Arrow Multisolution Day
  • #32 29 Sty 2018 11:33
    VectraCDTI
    Poziom 6  

migmig85 napisał:
    [quote="VectraCDTI".
    A jeśli włączysz test EGR to powinien jakieś ruchy wykonać .

no wlasnie tez mi sie tak wydaje ze sie cios powinno dziać a tu wogole nie ma reakcji ani na zimnym silniku ani na rozgrzanym nie wiem kto i jak ale ktoś przede mną club al przy egr bo na poradniku ze strony alfy jest rozebrany egr na części pierwsze tak jak ja to zrobiłem z ta różnica ze tak była gruba sprężyna za tym ,,tłoczkiem,, a u mnie na tej ,,iglicy,, w tloczek wchodzi taka cieniutka. Zreszta uczyniłem go kilkukrotnie raz cala noc liczył sie i wszystko ładnie odpuscilo posmarowałam część elektryczna i nadal zero reakcji . Jedyna ciekawa rzecz to to ze podmienialem od kumpla egr i nic to nie dało z tym ze nie wiem i on tez nie wie czy nie ma wyrzucone egr bo moze być i tak. Jak przyjdzie mi czujnik doładowania założę go i jak nie pomoze to kupie egr. Bo ponoć to bolaczka tych silnikow. Jeszcze na dniach jak odbiorze cos zeby spr cały układ wraz IC i nadal nic to bedzie jednoznaczne z padniety egr tak mi sie wydaje bo jakby był spr to przecież na teście były by jakieś różnice w pracy silnika.
    I ile trwa test egr?? Oraz gdy go włączę powiadomi mnie ze test zakończony??

Dodano po 4 [godziny] 13 [minuty]:

Oto bledy zamrożone

• #33 29 Sty 2018 17:49
    migmig85
    Poziom 22  

Kolego nie taniej i lepiej wyprogramować z ECU ??

• #34 29 Sty 2018 18:06
    VectraCDTI
    Poziom 6  

Nie daleko mnie gość specjalizuje się w elektronice opla ponoć jest bardzo dobry .
    Tylko czy wy stoi bedzie ok jak go wyprogramuje on wtedy wywala monit ciśnień czy nie??
    Dzisiejsze obserwacje op.com

https://youtu.be/G-5u14MpNMw

https://youtu.be/Z4wvrPuT-rQ

W chwili załączenia błędu egr blokuje sie na 40% tzn zadane

• #35 29 Sty 2018 21:42
    migmig85
    Poziom 22  

Po usunięciu z ecu zaślepiasz go i po temacie.

• Arrow Multisolution Day
  • #37 31 Sty 2018 00:29
    rob4028
    Poziom 25  

EGR służy nie tylko do recyrkulacji.....
    Zaślepiając , zajeździsz szybko turbinę.

• #39 14 Mar 2018 02:06
    Robert SI
    Poziom 12  

Witam a ja bym proponował sprawdzenie klap zawirowania w kolektorze ssącym czy działają prawidłowo miałem podobny problem po puszczeniu gazu auto przechodziło w tryb awaryjny ,a olej w układzie dolotowym bierze się z reguły z odmy

• #41 14 Mar 2018 23:04
    Robert SI
    Poziom 12  

zgadza się 150 ma klapy,a co do błędów mogą być czujniki lub wtrysk, miałem podobną historię z audi a4 2,0 tdi 170km za niskie ciśnienie na rampie i okazało się że wtrysk był uszkodzony po wymianie błędów brak autko śmiga, powodzenia

• #42 15 Mar 2018 06:27
    VectraCDTI
    Poziom 6  

Masakra diagnoza mechanika zmieniała mnie z ziemia i najlepiej jak bym sie zakopal pod nia....benzyna zaatakowana 10l..... Wymienił filtr i sposcil ja zalał ON i auto działa naszczescie nic nie uwalilo....

Lecz 2279 nadal jest....

• #44 13 Lip 2018 16:51
    VectraCDTI
    Poziom 6  

Witam,
    Zakupiłem vacumetr na jednym zdj wpiołem bezpośrednio do vacum i wyszło ponad zielony wskaźnik gdy trujnikiem wpiołem sie do węża miedzy turbem a zaworkiem wskazówka była na poczatku zielonego pola przy dodawaniu gazu nie szła w prawo czyli większe podciśnienie tylko w druga(lewa) stronę na czerwone pole o co chodzi . Prosze o pomoc w odczytaniu wyniku