Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prosta strona html responsywna

piotrek8940 28 Gru 2017 22:30 762 6
  • #1 28 Gru 2017 22:30
    piotrek8940
    Poziom 8  

Witam
    Mam problem potrzebuje zrobić stronę w html czy tam php żeby miała funkcjonalnośc
    taka jak :

https://mammarzenie1zl.wixsite.com/mojawitryna

Czyli 2 obrazki po bokach strony które odsyłają do różnych stron.

Dobrze by było żeby ta strona była skalowalna w zależności od wielkości wyświetlacza

Może dla kogoś jest to banalnie proste ale ja jakoś nie mogę się w tym odnaleźć .

Proszę o zrobienie czegoś takiego dla mnie ..

bardzo dziękuję i pozdrawiam

0 6
  • #2 28 Gru 2017 23:37
    michcior
    Poziom 30  

piotrek8940 napisał:
    html czy tam php

To nie są zamienne rzeczy, tak jak byś powiedział "zrobić zdjęcie aparatem albo inną drukarką".
    Ten portal bardzo nie lubi roszczeniowej postawy, szczególnie ze strony osób nie wykazujących się minimalnym wysiłkiem ze swojej strony. Poczytaj co to jest PHP a co HTML, pomoże Ci to z pewnością lepiej sprecyzować co jest Ci tak na prawdę potrzebne.

0
  • #3 29 Gru 2017 07:47
    piotrek8940
    Poziom 8  

Jeśli nie wprowadzasz nic do tematu ...to po co się odzywać ...wiem co to jest html i wiem co to jest php...i wiem że można to zrobić tą technologią i tą ...i nie mów że nie wykazuję się minimalnym zaangażowanie gdyż zrobiłem stronę jak to ma działać ...
    W html-u też wiem jak to napisać : - umiem posługiwać się wyszukiwarką : odnośnik href
    tylko mam problem w css jak to umiścic obok siebie ...

Może ma ktoś gotowe rozwiązanie :)
    Ale dziękuję Ci za odpowiedź ...

0
  • #5 29 Gru 2017 09:22
    piotrek8940
    Poziom 8  

wydaje mi się że jest to za potężne narzędzie do zrobienia czegoś tak prostego jak
    napis i 2 odsyłacze obrazkowe ...
    Prosiłem o pomoc bo nie miałem czasu tego zrobić ... a nie umiem tego zrobić tak od ręki
    a potrzebowałem tego na już ...wiem że dla programisty webowego jest to 2 minuty roboty ...
    ale widocznie mało kto wchodzi na elektrodę w okresie świątecznym i nikt mi nie pomoże

0
  • #6 29 Gru 2017 10:18
    michcior
    Poziom 30  

Widzisz, responsywna czyli dostosowująca się do różnych ekranów. Do tego jeszcze wyświetlająca się dobrze we wszystkich ważniejszych przeglądarkach, ich starszych i nowszych wersjach, na telefony, tablety. Jeśli myślisz, że to się da tak "O!" to ja cię przepraszam, ale nie ma sensu rzeźbić tego od zera. Bootstrap to przykład czegoś co powstało właśnie w tym celu. Oprócz treści i układu strony strony nic cię nie interesuje, ktoś zadbał o wszystko co normalnie jest kłopotliwe. Weź najprostszy przykład, podstawowy szablon i z głowy. To NIE BOLI, od czasu pierwszego postu już byś to miał. 

0
  • #7 02 Lut 2018 19:33
    PajDziku
    Poziom 10  

Mogę podpowiedzieć ze swojej strony żebyś skorzystał z właściwości float w CSS.
    Zarówno jeden z kontenerów, który zawiera zdjęcie powinien mieć 50% szerokości jak i drugi, oba powinny też mieć wspomnianą wcześniej własność float. Możesz to również zrobić za pomocą flex, jednak to rozwiązanie nie będzie wspierało starszych przeglądarek.

Jeżeli chodzi o dostosowanie obrazków ekranów o różnych rozmiarach poczytaj o właściwości @media również w CSS.

Jeżeli uda Ci się coś sklecić, ale nie do końca będzie działać, wstaw kod, a pomogę ;)

Nie zgodzę się z tezą, że do tak prostej rzeczy niezbędny jest bootstrap..

0