Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 1996 - czujnik uderzeń bocznych Błąd 1221 i 1222.

28 Gru 2017 22:52 2415 3
  • Poziom 32  
    Witam
    Mam pytanie czy w Passacie z zielonymi zegarami z pierwszego wypustu 1996 czujniki zderzeń bocznych są w jakiś sposób powiązane z sensorem. Czy można dokonać wymiany tych czujników czy wymiana nie pomoże z uwagi na spasowanie po nr. Chodzi o czujniki w aluminiowych puchach Bosch nr 0 285 001 177, 3B0 959 643.
    Dziwna sprawa sensor zgłosił błąd czujników obu, z info o otwartym obwodzie przewody ok. Błąd 1221 i 1222.
    Sprawdziłem obwód poprzez wpięcie rezystora i błąd można skasować, więc instalacja ok. Dziwne myślałem że info o przesunięciu bocznym idzie cyfrowo i wpięcie rezystora nic nie da.
    Ale czujniki chciałbym wymienić żeby układ był sprawny.

Czy czujniki można założyć z audi o podobnych nr 8D0959643 lub inne plastikowe
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    czujniki tylko o oznaczeniach jak originalne. Ja bym jeszcze zobaczył czy są na pewno uszkodzone - mechanicznie lub zalane wodą i zgnite w środku, ewentualnie może być uszkodzony sensor (sterownik od Air Bag)
  • Poziom 32  
    No właśnie czujniki uderzenia bocznego nie są zalane, wyglądają ok. Jak dogiąłem i oczyściłem wtyk to nawet na chwile udało się wykasować błąd. Sprawdzę to jeszcze raz jak będę miał auto.
    Nie wiesz czy są jakoś parowane nr z sensorem.
  • Poziom 17  
    Jak kiedyś testy robiłem na golf 4 2000rok to działały mi tylko pary. Czyli sterownik i czujniki od kompletu.
    Audi a6 również, czujnik uderzenia bocznego padł i znajduje się w słupku pod wzijaczem pasa i wymiana na inny nie gasiła błędu dopiero ten sam numer czujnika załatwił sprawę.