Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Bosch PIF651FB1E zasilanie

28 Gru 2017 22:58 621 4
 • Poziom 27  
  Witam,
  Czy płyta indukcyjna mająca możliwość podłączenia L1, L2, L3, w istocie jest zasilana 3x230V, czy trójfazowo? Czy odłączenie przewodu Neutral spowoduje spalenie płyty?
  W jakim celu jest opcja zwarcia dwóch faz w gnieździe przyłączeniowym?
 • Poziom 31  
  w istocie jest zasilana 3x230V

  N musi być !!!
  Zwarcie dwóch faz ( na listwie przyłączeniowej ) może być zastosowane w przypadku braku dostępu do zasilania z trzech faz.
 • Poziom 27  
  remot napisał:

  N musi być !!!

  Ale czy bez kabla N po prostu nie będzie działać, czy pojawi się napięcie międzyfazowe? (Jako brak kabla N rozumiem jakieś przypadkowe odłączenie).

  Jeżeli instrukcja przewiduje opcję podłączenie trzech faz, to co zyskam na takim podłączeniu - np. booster na wszystkich palnikach?
 • Poziom 31  
  To nie jest urządzenie trójfazowe w normalnym tego słowa znaczeniu. Listwa przyłączeniowa umożliwia takie podłączenia aby ograniczać pobór zbyt dużego prądu ( ok. 7kW ? ) z jednej fazy.
  Co wcale nie wyklucza, tak na prawdę, zasilania płyty przy zmostkowaniu L1,L2,L3 z jednej fazy pod warunkiem, że instalacja to wytrzyma ( 4 pola odpalone z boosterem to trochę sporo )
  Jak napisałem wcześniej - N musi być podłączone!!!

  Mam niejasne wrażenie, że za dużo kombinujesz.
 • Poziom 27  
  remot napisał:


  Mam niejasne wrażenie, że za dużo kombinujesz.

  :) Płytę mam podłączoną od dawna i tam nie zaglądam. Ale lubię wiedzieć, co i jak.
  Ale wciąż nie wiem, co się stanie po odczepieniu "N". Jeżeli płyta jest zasilana jednofazowo 3X230V, to na moje rozumowanie odłączenie zera skutkuje jedynie przerwaniem zasilania.