Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE - czy moja lokalizacja pozwala uwolnic sie od Orange?

santorynxd 29 Gru 2017 00:13 1248 44
  • #1 29 Gru 2017 00:13
    santorynxd
    Poziom 6  

Witam, jestem zainteresowany oferta od T-Mobile. Mam firmę, mógłbym wziąć umowę internet bez limitu na 36 msc, 12 miesięcy za złotówkę. Obecnie mam Orange, bylem zadowolony dopóki nie zaczęli wprowadzać ofert " do iluś tam mb" bo ze stałego 10 zrobiło mi się 6 mb i mniej.

Mieszkam miedzy miejscowościami Zwierzno a Rozgart, mapa T-Mobile pokazuje ze jestem w zasięgu LTE.

W lini prostej do wieży, będę mieć jakieś 4-5 km, to jej namiary z BTSearch.

LTE 1800 38877 MNET/11/48877/4/16 zmP 2022-09-30
    LTE 2600 38877 MNET/11/48877/4/16 zmP 2022-09-30
    LTE 800 38877 MNET/11/48877/4/16 zmP 2022-09-30

do drugiej wieży, mam jakoś 6-7 km

LTE 1800 33358 MNET/11/48874/1/17 P 2027-09-30
    LTE 2600 33358 MNET/11/48874/1/17 P 2027-09-30

Nie wiem co dokładnie mówią powyższe dane ale analizując tematy innych osób powinno być spoko, mógłbym zamontować antenę. Tylko jak wybrać odpowiednia wieże. Wziąłbym zapewne czarna skrzynkę Huawei B529G. Jeśli jeszcze dają na testy to pewnie w styczniu sobie sprawdzę jak to działa. Jeśli ktoś z powyższych dany może mi powiedzieć jaka antena powinien się zainteresować to proszę o link, zawsze już będę wiedział coś więcej. Jeszcze mnie zastanawia czy umiejscowienie routera na parterze czy pietrze ma znaczenie? Na pietrze byłoby wygodniej wyprowadzić kable. Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje, to proszę napisać podam wszystko.

0 29
  • Pomocny post
    #2 29 Gru 2017 01:02
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Tak w ciemno to nic nie polecamy. Potrzeba testów. Ten internet możesz wziąć na testy na 30 dni.

santorynxd napisał:
    Huawei B529G

Tego to nie bierz chyba że chcesz być w plecy 198 zł. Bo po co ci bateria w takiej cegle? B525 jest za 1 zł, ma 4xLAN, a B529 tylko 1xLAN. Ma też solidne złącza do anten zewnętrznych SMA (u ciebie pewnie będzie trzeba ich użyć) a B529 słabe TS9. Poza tym bez różnic. Chyba że na tej baterii ci zależy to spoko.

0
  • #3 29 Gru 2017 01:09
    santorynxd
    Poziom 6  

Widzisz, już się dowiedziałem coś ciekawego. Nie zależy mi na baterii taki router zaproponowała strona T-Mobile i dlatego go podałem w poście powyżej. Dzieki!

A jakie testy można samodzielnie wykonać nie będąc zaznajomiony w temacie? Widziałem, że są aplikacje na androida. Może teraz jak wrócę z pracy pod koniec stycznia to wezmę na 10 dni ten zestaw do testów.

Ogólnie umowa z Orange kończy mi się w sierpniu, odebrali moje wypowiedzenie, teraz wziąłem t-mobile dla firm abonament bo pracuje w Niemczech i mam 4GB w roamingu co miesiąc. Miałbym zniżkę jako klient i mógłbym wziąć już tego neta, bo leciały by te miesiące po złotówce. Ciekawe czy taka promocja utrzyma się do sierpnia.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Gru 2017 01:14
    makosuu

santorynxd napisał:
    A jakie testy można samodzielnie wykonać nie będąc zaznajomiony w temacie? Widziałem, że są aplikacje na androida. Może teraz jak wrócę z pracy pod koniec stycznia to wezmę na 10 dni ten zestaw do testów.

Jak masz telefon z LTE to zainstaluj Network Cell Info i daj screeny. Oczywiście z SIM T-Mobile. Jaki to telefon? Bo przy słabym sygnale może nie chcieć zalogować się do sieci i będzie trzeba ustawić tylko LTE.

0
  • Pomocny post
    #5 29 Gru 2017 09:31
    matek451

Jest jedno małe ale czyli pytanie o Orange, z jakiej technologii korzystasz u nich , jaki masz sprzęt i antenę? w tej lokalizacji zasięg Orange na 3G zapewnia BTS UMTS900 NetWorks Gronowo Elbląskie , ewentualnie UMTS2100 Orange na nim. Do korzystania potrzebna zewnętrzna antena kierunkowa na konkretne pasmo. Obecny zasięg LTE jest świadczony z BTS-a NetWorks w Markusach i na nim działa LTE800 Orange i LTE800 T-Mobile. Przy odległości 4-5 km od niego konieczna będzie antena na 800MHz, ale prędkości będą zależeć głownie od obciążenia na BTS-ie LTE800 T-Mobile w twoim sektorze. Tak samo jest z Orange. BTS NetWorks na pozwoleniu T-Mobile Oleśno raczej nie działa Oleśno, trzeba by sprawdzić. Podobnie jak LTE800 z Gronowa.

0
  • #6 29 Gru 2017 13:08
    santorynxd
    Poziom 6  

Chłopaki wszystko ogarnę co piszecie i zdam sprawozdanie, jednak nie nastąpi to szybko bo wyjeżdżam już 2 stycznia. Orange mam neostrade po kablu, nie chce mieć nic wspólnego z tymi złodziejami, telefon domowy tez do kasacji idzie. Prawie 20 lat umowa i żadnych rabatów tylko jakieś za przeproszeniem gówniane prezenty w postaci GPS itp. Jedyne co to neostrada stabilna, LTE się boje ze nagle mi się strony będą wczytywać długo itp. bo w telefonie czasem mam takie przycięcia.

A egzemplarz testowy routera nie ma jakiś podniesionych parametrów żeby zachęcić klienta?

0
  • #7 29 Gru 2017 13:21
    makosuu

santorynxd napisał:
    gówniane prezenty w postaci GPS

Lark FreeBird 43.3? Ja a w zasadzie mama też dostała. Kiedyś drukarkę też dostała :p
    santorynxd napisał:
    Jedyne co to neostrada stabilna, LTE się boje ze nagle mi się strony będą wczytywać długo itp. bo w telefonie czasem mam takie przycięcia.

Pewnie masz słaby zasięg i dlatego.

0
  • #8 29 Gru 2017 13:31
    santorynxd
    Poziom 6  

Tak dostałem i drukarkę (do której tusze kosztowały więcej niż drukarka, ale od razu sprzedałem) i navi tą w sumie była spoko jak się samemu wgrało mapy ale się popsuła po paru latach. ogólnie to kolega ma ten internet domowy z t-mobile, brak anten zewnętrznych i zadowolony jest mówi ze 25 Mb/s to najmniej mu śmiga ściąganie.

Jeszcze jedno co do Orange, jak się przedłuży przez telefon umowę to w życiu prezentu żadnego nie dadzą, a jak się wspomni to mają tylko te najtańsze, a wchodziło się na stronę to zawsze można było sobie wybrać, najlepsze pendrive 4 GB czy nawigacja :D

W nc+ też zabrali wszystko co lubiłem (piłka hiszpańska) także już wypowiedzenie też wysłane, abonent od 2000 roku, zniżek trochę było ale co z tego jak poobcinali programy, to co mam to nowy klient płaci 150 ja mam z multi roomami na 3 pokoje za 89, wezmę jakiś najtańszy Polsat bo i tak teraz mało co się ogląda telewizję.

0
  • #9 03 Lut 2018 11:47
    santorynxd
    Poziom 6  

Panowie, mam ten router model B29s-23a, nie ma opcji testowania, więc musiałem podpisać umowę ale mam 14 dni na jej zerwanie. (nie mieli innego routera).

Wczoraj wieczorem podłączyłem router, wyniki są następujące:

5G - około 15 mb/s speed test

to drugie około 7-10 mb/s

Posiadam dwie kreski na LTE, nic nie przestawiałem, jest fabrycznie. Pierwsza konfiguracje zrobilem przez iOS HuaweiLink.

Podpowie ktoś, co mam zrobić żeby wycisnąć max mocy z tego routera?

Pragnę dodać, ze na telefonie iPhone 7 od dziś tez mam t-mobile na firmę i mam na tych samych speed testach prędkości po 22 mb/s.

0
  • #11 03 Lut 2018 22:28
    santorynxd
    Poziom 6  

rozumiem,ze na ios nie ma takiej aplikacji? jutro to zrobię z innego telefonu, tylko on nie ma możliwości połączenia z ta siecią 5G.

co do pomiarów router i iPhone leżały obok siebie, pomiar zrobiłem włączając LTE w telefonie i speedtest w laptopie na wifi

muszę także sprostować, speedtest ma te ustawienia rożnych wartości prędkości jak Mbps czy MB/s... pisałem bodajże, ze mam 15 mb/s a to było 15-22 Mbps/s

teraz mam tragiczne osiągi bo jedynie 1,92 Mbps/s za to wysyłanie ponad 5 Mbps.

0
  • Pomocny post
    #12 03 Lut 2018 22:33
    makosuu

santorynxd napisał:

teraz mam tragiczne osiągi bo jedynie 1,92 Mbps/s za to wysyłanie ponad 5 Mbps.

Przeciążony BTS.
    Masz komputer pod ręką? Jak tak to spróbuj http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php,, lub wyguglaj skrypt do firefoxa pod ten router.

0
  • #13 03 Lut 2018 22:46
    santorynxd
    Poziom 6  

Internet LTE - czy moja lokalizacja pozwala uwolnic sie od Orange?

ściągnąłem, pobrałem, wpisałem hasło do routera :P nie jestem pro w takich programach, coś zaczęło się dziać o to wyniki.

wyłączyłem wifi w telefonie, mam LTE i speed test pokazuje prędkość pobierania 2,06 MB/s, router ma 0, 39 MB/s...

jeszcze zestawienie w Mbps/s, z teraz:

moja Neostrada - 6,52 Mbps/s

router t-mobile - 4,46 Mbps/s

iPhone 7 po LTE - 8,82 Mbps/s

0
  • #14 03 Lut 2018 22:56
    makosuu

Słabiutki sygnał, słabiutki SINR wszystko wyjaśnia. Na testy kliknij tego + koło frequency band i powybieraj pasma po kolei, zrób screeny i speedtesty. Niestety w tym programie nie sprawdzimy LTE-A ale u ciebie pewnie i tak tylko 800 jest. Tak btw. Neostrada nie za szybka ale nie wiem czy na twoim miejscu bym przy niej nie pozostał.

0
  • #15 03 Lut 2018 23:12
    santorynxd
    Poziom 6  

wiesz postawiłem router byle gdzie, jakbym związał się umową to pewnie bym ogarnął antenę kierunkowa jakąś porządną itp.

do zabawy w zmienianie tych wartości i robienie screenów zabiorę się jutro i wstawię rezultaty.

ogólnie to jak włączyłem pierwszy raz ten internet wczoraj to dużo lepiej działał, moglem full HD yt oglądać swobodnie na co moja Neostrada mi nie pozwala bo tez potrafi świrować z prędkością, umowę z Orange mam do sierpnia. Na testy mam jeszcze 10 dni, teraz jestem 2/3 miesiąca poza domem, więc chce obniżyć koszty utrzymania łącza itp. rodzice mają pakiety po 10 gb w telefonach i im wystarcza. Wifi praktycznie nie używają, chyba, że na laptopie.

zawsze mogę wziac tą tańszą opcje, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw.

jeszcze pytanko, ktorego speedtestu uzywac najlepiej? uzywam Ookla, moze sa jakies wiarygodniejsze albo cos.

0
  • #16 05 Lut 2018 21:42
    santorynxd
    Poziom 6  

Cześć, wyniki pomiarów są następujące. Najlepsze jest to, że kolega mieszkający z 4 km ode mnie ma prędkości 10 razy większe niż ja. Internet działa tylko w pasmach 800 bądź 1800. Robiłem sobie wczoraj i dziś testy co kilka godzin, zawsze ten 1800 był około 4 razy szybszy. Max 20 Mbps/s miałem downloadu. Jakie testy jeszcze mogę wykonać? Czy jest jakaś aplikacja na iOS, która pozwala w łatwy sposób wyszukać najlepsze miejsce gdzie postawić router? Ogólnie też nie wiem z której anteny bierze ten router sygnał, myślę ze Stare Pole.

Internet LTE - czy moja lokalizacja pozwala uwolnic sie od Orange?Internet LTE - czy moja lokalizacja pozwala uwolnic sie od Orange?

0
  • Pomocny post
    #17 05 Lut 2018 21:57
    matek451

LTE800 z BTS-a NetWorks Stare Pole, sygnał dostateczny, niski SINR stąd słabe prędkości. Na LTE1800 to NetWorks z Oleśna, tu słaby sygnał ale niezłe prędkości.

0
  • #18 05 Lut 2018 22:01
    santorynxd
    Poziom 6  

Oleśno jest dużo bliżej niż mnie niż Stare Pole, w takim wypadku jakie anteny powinienem kupić jak coś? Wieżę z Olesna widzę ze swojego domu, czerwone światełka :P

otrzymane rezultaty są z tego 5G połączenia bo na nim zawsze jest lepiej.

0
  • Pomocny post
    #19 05 Lut 2018 22:12
    matek451

Do B529 stosuje się HManagera na telefon z Android, pozwala wymusić na nim też konkretne agregacje pasm LTE. Można sprawdzić działanie LTE1800+800. Ciekawe też ze na LTE800 nie łączysz się z Markusami.

0
  • #20 05 Lut 2018 22:13
    makosuu

Taka antena do LTE 1800.
    http://www.cybertech.com.pl/p173,antena-dualna-lte-a-4g-17dbi-mimo-1800-2600mhz.html
    Kabel max. 10m im krócej tym lepiej. Konektor do B529 bierzesz TS9.
    LTE1800 Networks całkiem nieźle, przy antenie która ustabilizuje sygnał, w godzinach mniejszego obciążenia będzie super, choć aktualnie jest nieźle. Wg. mnie nie ma co sobie głowy zawracać zapchanym LTE 800, lepiej iść w samo 1800.

0
  • #21 05 Lut 2018 22:16
    santorynxd
    Poziom 6  

Mam telefon z androidem ale nie obsługuję on połączenia tego 5G.

HManager - tak się nazywa ta aplikacja czy jak dokładnie? Jak wygląda ikonka? Bo jak wpisałem Huawei Manager to mi ściągnęło to samo co na iOS HuaweiHiLink. Jak dostane dokładne info to jutro ten znajomy do mnie przychodzi na piwko to zainstaluje apke i zobaczymy. Router mam postawiony od strony Starego Pola przy oknie, Markusy to całkiem druga strona domu. Mogę go przestawić, ten znajomy mówił ze 3 dni walczył i przestawił router o 2 metry i dopiero wtedy zaczął mu lepiej działać, zbieg okoliczności czy faktycznie może tak być?

0
  • #23 05 Lut 2018 22:25
    makosuu

santorynxd napisał:
    Mam telefon z androidem ale nie obsługuję on połączenia tego 5G.

Bez znaczenia.

Apka http://www.mediafire.com/file/6164xqf8az6ju81/Huawei_Manager_PL.apk

santorynxd napisał:
    ten znajomy mówił ze 3 dni walczył i przestawił router o 2 metry i dopiero wtedy zaczął mu lepiej działać, zbieg okoliczności czy faktycznie może tak być?

Jak najbardziej ale sygnał pewnie i tak ma kiepski, więc działa jak działa. Wszak ja całe wakacje walczyłem z mobilnym E5220, stawiałem po domku całym, tu było lepiej, tam gorzej, zawsze kiepsko, ale jakoś przy sygnale jednej kreski to szło w najgorszych momentach 0,15Mb/s a czasem nawet 0,8Mb/s ale nigdy stabilnie.

edit:uprzedził matek451 :D

0
  • #24 07 Lut 2018 16:42
    santorynxd
    Poziom 6  

witam, posiadam tą aplikacje na androida. cokolwiek kliknę w niej to mam napisane "niepowodzenie" a potem, ze maksymalna ilość logowań zakończonych niepowiedzeniem,spróbuj za 2 minuty. nic nie moge tam zrobic, jakies instrukcje? :D

0
  • #26 07 Lut 2018 17:07
    santorynxd
    Poziom 6  

Internet LTE - czy moja lokalizacja pozwala uwolnic sie od Orange?Internet LTE - czy moja lokalizacja pozwala uwolnic sie od Orange?Internet LTE - czy moja lokalizacja pozwala uwolnic sie od Orange?

dobra mam, o to wyniki. i jak to wyglada w przypadku polaczenia tych pasm?

0
  • #27 07 Lut 2018 17:19
    matek451

LTE800 to połaczenie z BTS-em T-mobile w Markusach, parametry sygnału dostateczne, jakie DL/UL? LTE1800 to NetWorks Oleśno, tu parametry słabiutkie , jakie prędkości? Agregacja tez Oleśno z LTE1800 jako podstawowe pasmo , jakie DL/UL na niej?

0
  • #28 07 Lut 2018 18:03
    santorynxd
    Poziom 6  

Internet LTE - czy moja lokalizacja pozwala uwolnic sie od Orange?Internet LTE - czy moja lokalizacja pozwala uwolnic sie od Orange?Internet LTE - czy moja lokalizacja pozwala uwolnic sie od Orange?Internet LTE - czy moja lokalizacja pozwala uwolnic sie od Orange?

1) 800
    2) 1800
    3) 800+1800
    4) neostrada

ogólnie to t-mobile na telewizorze wczoraj przy wizycie znajomych full hd ciągle youtube odpalone i bez zacięcia , a Neostrada nie nadąża.
    ściąganie w nocy 2-5 mb/s. może jak się dorzuci tą antenę to byłoby zadowalająco

0
  • #29 07 Lut 2018 20:14
    matek451

Toż to tragedia, BTS-y zapchane. Na LTE800 z Markusów masz niski SINR ale ogólnie i tak lipa. LTE1800 jeszcze gorzej choć tu parametry słabe, Oleśno tez wygląda na zapchane. Perspektywy mało przyjemne. W Pasłęku wg. jednego z użytkowników na PW dostałem info " Maja tak przeciążone BTSy, że jak wcześniej brat zapytał o ofertę w T mobile, to powiedzieli, że nie podpisują nowych umów, z braku możliwości świadczenia usługi mobilnego internetu w Pasłęku " Trzeba zrobic testy na telefonie LTE z aplikacja Network Cell Info pod BTS-ami Markusy, Oleśno i Stare Pole w godzinach szczytu , do tego speedtest w godzinach szczytu. sprawdzisz w ten sposób jak obciązone są te BTS-y przy prawidłowym sygnale i czy warto kupować antenę.

1
  • #30 07 Lut 2018 20:24
    santorynxd
    Poziom 6  

Dobra, mogę podjechać w okolice anten sobie i zrobić takie testy. Godziny szczytu to pora tak 15-18? jak dzieciaki wrócą ze szkoły itp.

Możliwe , że zapchane, skoro nie ma światłowodów to ludzie się rzucili na ta ofertę z t-mobile bo jest to chyba jedyna prawilna oferta na tą chwile. Wiem, że LTE kojarzone jest bardziej z transferem ściąganego pliku 20 Mb/s a nie 2 Mb/s. Jednak i tak jestem zadowolony, bo działa lepiej niż mój stary internet. Zresztą i tak za 3-4 dni muszę to oddać i do sierpnia się męczyć. Chociaż Pani mówiła, na firmę rok za złotówkę jest, ale umowa 36 msc.

0
  Szukaj w 5mln produktów