Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP LC-24CHF4012EW - Po podłączeniu jako monitor nie odbiera programów telewiz

jancio_wodnik7 29 Gru 2017 11:45 423 18
  • #1 29 Gru 2017 11:45
    jancio_wodnik7
    Poziom 4  

witam
    zakupiłem telewizor SHARP LC-24CHF4012EW, ten telewizor również ma mi służyć jako monitor komputerowy
    jako że mam dośc stary komputer stacjonarny to nie ma w nim złącza hdmi, w telewizorze mam dwa złącza hdmi, jedno z tych złącz połaczyłem kablem hdmi ze złączem dvi-d (poprzez przejściówkę)w komputerze i takie połączenie dobrze służy mi jako monitor, gdyż mam obraz i dźwięk

telewizor ma wbudowane głośniki 2 razy 3 W, więc nie podłączałem głosników, jednak w zestawie od telewizora mam dwa jacki (chyba tak to się nazywa-dwa przewody w których z jednego końca jest końcówka jak od słuchawek, a z drugiej trzy przewody -odpowiednio w jednym : czerwony, biały, żółty, a w drugim: czerwony, zielony, niebieski

teraz do rzeczy telewizor gdy działa jako telewizor odbiera kanały telewizji naziemnej
    jednak po połączeniu kablem hdmi i przejściówką hdmi-dvi-d oraz po włączeniu komputera (choć jeszcze przez chwilę potrafi odbierać kanały telewizyjne) następuje brak sygnału i telewizor przy poączeniu z komputerem może działać jedynie jako telewizor i gina programy telewizyjne

ewidentnie coś zakłoca, albo cos jest z czyms nie kompatybilne, choć w panelu sterowania sprawdzam, ze wszystkie urządzenia działaja poprawnie, zmienilem rozdzielczośc na mniejszą, probowałem komputer i i kabel zasilacza od głosników podłączac do gniazda bez uziemienia jednak nic to nie daje

nie wiem co zrobić, dodatkowo po kolejnym włączeniu juz samego telewizora muszę od początku wyszukiwac kanały

0 18
  • #2 29 Gru 2017 13:23
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Nie możesz po prostu właczyć telewizji internetowej. Telewizor do oglądania TV ma wbudowany dekoder, to chyba wszystko tłumaczy....

0
  • #3 29 Gru 2017 13:54
    Polon_us
    Poziom 41  

kuferekczasu napisał:
    Nie możesz po prostu właczyć telewizji internetowej.

Kolega poważnie? To chyba jakiś żart noworoczny?
    jancio_wodnik7 napisał:
    telewizor przy połączeniu z komputerem może działać jedynie jako telewizor i gina programy telewizyjne

To coś brzmi niejasno, proszę to wyjaśnić dokładniej.

I jeszcze jedna rzecz.
    Jakie ustawienia w karcie graficznej komputera kolega zmienił po podłączeniu telewizora do komputera?
    Sugerowałbym ryb "Rozszerzony pulpit".
    Ten tryb pozwala na niezależne ustawienie rozdzielczości dla monitora komputera i podłączonego telewizora.

0
  • #4 29 Gru 2017 13:58
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Polon_us napisał:
    Kolega poważnie? To chyba jakiś żart noworoczny?

WPPilot Starter po rejestracji za darmo.........

Nie żart. Wpis popełniłem pod wpływem jednego moderatora który tak ma, że każdemu odradza oglądanie TV na komputerze. z nowym rokiem życzę aby się tak nie katować tą telewizją.

0
  • #5 29 Gru 2017 15:02
    jancio_wodnik7
    Poziom 4  

Polon_us napisał:
    jancio_wodnik7 napisał:
    telewizor przy połączeniu z komputerem może działać jedynie jako telewizor i gina programy telewizyjne

To coś brzmi niejasno, proszę to wyjaśnić dokładniej.

to znaczy że w momencie włączenia komputera podłączonego z telewizorem tym kablem hdmi-dvi przestaje odbierać programy telewizyjne, mimo że na hdmi przełączam ręcznie

Polon_us napisał:
    Jakie ustawienia w karcie graficznej komputera kolega zmienił po podłączeniu telewizora do komputera?
    Sugerowałbym ryb "Rozszerzony pulpit".

zmieniłem za którymś razem rozdzielczxość na mniejszą to znaczy na 1280 na 1024, nic to nie dało

telewizji internetowej nie mogę oglądać, bo nie zawsze mam lte i zeżarłby mnie transfer danych-płacę za ilość przesłanych danych, gdy nie mam połączenia lte

po krótce to jest tak że po włączeniu komputera na telewizorze giną programy i wyświetla się napis brak sygnału

z kolei internet na telewizorze poprzez hdmi działa, ale wolniej

może coś powoduje zakłócenia?
    tylko co?

0
  • #6 29 Gru 2017 16:44
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Tak serio to ja do końca tego nie rozumiem. SD dzisiaj z każdego abonamentu na pewno nie zżera tak danych, a na takim tv nie poczujesz większej różnicy z hd. ja tylko rzucam taką opcję na przyszlosc, w nju jest dosc rozsadna opcja, gdy nie korzystasz z netu w danym miesiącu- nie placisz nic.

jancio_wodnik7 napisał:
    po krótce to jest tak że po włączeniu komputera na telewizorze giną programy i wyświetla się napis brak sygnału

z kolei internet na telewizorze poprzez hdmi działa, ale wolniej

Wybacz nie rozumiem tego zdania.
    Może nagraj krótki filmik minutę dwie, i umieść go tutaj i dostaniesz odpowiedź od razu.

0
  • #7 29 Gru 2017 16:54
    jancio_wodnik7
    Poziom 4  

sprobuje jeszcze tak:
    wlączona wtyczka od telewizora w kontakt
    i włączony zasilacz w kontakt to TELEWIZOR DZIAŁA

po podłaczeniu hdmi-dvi
    wpięciu wtyczki od zasilacza od głośników do przedłuzacza
    wpięciu wtyczki od jednostki centralnej do przedłużacza
    i właczeniu jednostki centralnej komputera GINIE OBRAZ BRAK SYGNAŁU NIE MOGE OGLADAĆ PROGRAMOW TELEWIZYJNYCH NA SHARPIE

zaś po wyborze żródła na hdmi 1 telewizor działa jak monitor i to DZIALA

CZYLI PO PODŁĄCZENIU KOMPUTERA NIE MOGE OGLĄDAĆ TELEWIZJI NA SHARPIE, mam tylko monitor i internet jeśli przełącze na hdmi

0
  • #8 29 Gru 2017 18:52
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, proszę sprawdzić czy w telewizorze wyłączona jest funkcja Aquos Link.
    Jeśli nie jest, to wyłączyć ją.

Po tej zmianie wskazane jest odłączenie telewizora od sieci zasilającej na parę minut.

0
  • #9 29 Gru 2017 19:43
    jancio_wodnik7
    Poziom 4  

Polon_us napisał:
    Hmm, proszę sprawdzić czy w telewizorze wyłączona jest funkcja Aquos Link.
    Jeśli nie jest, to wyłączyć ją.

jak to sprawdzić? bo w opcjach nigdzie nie widzę aquos link

0
  • #10 30 Gru 2017 07:25
    Polon_us
    Poziom 41  

W instrukcji telewizora nic nie ma ten temat?
    Telewizor nie jest wyposażony w "Pomoc"?

Byłaby możliwość podłączenia innego komputera?

0
  • #11 30 Gru 2017 08:06
    jancio_wodnik7
    Poziom 4  

mam jeszcze laptopa

telewizor jest wyposażony w pomoc jednak nic nie ma na temat aquos link

w instrukcji od telewizora tez nic na ten temat

0
  • #12 30 Gru 2017 08:52
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, to proszę przejrzeć menu telewizora pod kątem -> HDMI-CEC.
    Nie zdawałem sobie sprawy, że ten telewizor nie ma wbudowanego systemu SMART.

Jeśli laptop ma gniazdo HDMI, to może kolega podłączyć ów laptop do tego telewizora?
    Interesujące będzie, czy będą te same objawy.

0
  • #13 30 Gru 2017 11:01
    jancio_wodnik7
    Poziom 4  

Polon_us napisał:
    Hmm, to proszę przejrzeć menu telewizora pod kątem -> HDMI-CEC.

mam tak hdmi cec wyłączone

a jak włącze to hdmi cec to wtedy mam podświetlone
    audio receiver wył.
    Device auto powef off wyl
    tv auto power on wył.
    lista urządzeń
    device menu

później spróbuje z lapkiem

Dodano po 29 [minuty]:

po podłączeniu laptopa tez nie ma telewizji

0
  • #14 30 Gru 2017 14:13
    Polon_us
    Poziom 41  

No cóż, nie jest to typowy objaw i telewizor nie powinien tak działać.
    Nie mam osobiście pomysłu, dlaczego tak się dzieje.

Można zapytać w serwisie Sharpa o opinię.
    Alternatywnie, można by rozważyć użycie zewnętrznego dekodera telewizji podłączonego do gniazda HDMI.

0
  • #15 30 Gru 2017 17:53
    jancio_wodnik7
    Poziom 4  

to to hdmi cec ma być wyłączone?

i włączone i wyłaczone nic nie daje

jest tak, że WŁĄCZENIE KOMPUTERA PRZEYWA ODBIÓR POGRAMÓW TELEWIZYJNYCH

dlaczego?
    komputer zagłusza telewizor w jaki sposób?
    wina jednego gniazdka?
    częstotliwości?

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

0
  • #16 31 Gru 2017 00:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jancio_wodnik7 napisał:
    CZYLI PO PODŁĄCZENIU KOMPUTERA NIE MOGE OGLĄDAĆ TELEWIZJI NA SHARPIE, mam tylko monitor i internet jeśli przełącze na hdmi

Albo ja tu czegoś nie rozumiem, albo Ty tak kiepsko to tłumaczysz... - ale Ty chcesz JEDNOCZEŚNIE w tej SAMEJ chwili korzystać z komputera i tunera DVB-T w tym tv?

0
  • Pomocny post
    #17 31 Gru 2017 05:00
    Polon_us
    Poziom 41  

KOCUREK1970 napisał:
    ale Ty chcesz JEDNOCZEŚNIE w tej SAMEJ chwili korzystać z komputera i tunera DVB-T w tym tv?

Autor tematu ma następujący problem.
    Fakt włączenia komputera, który jest podłączony do telewizora poprzez DVI-HDMI powoduje zablokowanie odbioru programu telewizyjnego z wbudowanego tunera.

W obecnej sytuacji (urządzenia połączone poprzez HDMI) nie jest np. możliwa sytuacja -> włączony komputer, aby przeglądać Internet na monitorze komputera i jednocześnie oglądanie telewizji na wspomnianym telewizorze.

Innymi słowy, nie ma możliwości trzymania na stałe połączenia DVI-HDMI pomiędzy komputerem a telewizorem.

Przy prawidłowo działającym odbiorniku nie powinno być problemem przełączanie się pomiędzy odbiorem TV a sygnałem na gnieździe HDMI.

Moim zdaniem sygnalizuje to jakiś problem z telewizorem i swoje sugestie napisałem w moim poprzednim wpisie.

0
  • #18 31 Gru 2017 11:26
    jancio_wodnik7
    Poziom 4  

Polon_us bardzo dobrze to wytłumaczył jaki mam problem

0
  • #19 31 Gru 2017 17:48
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@jancio_wodnik7
    Wgrać nowsze oprogramowanie do tv (jeśli jest dostępne).
    Zresetować tv do ustawień fabrycznych.
    Może któreś pomoże?

0