Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać Samsung UE55MU6102 czy Samsung UE55MU6172? Może inny?

29 Gru 2017 12:43 6357 8
  • Poziom 3  
    Jakie są różnice między tymi tv? Co wybrać, może coś innego lepszego, a w podobnej kwocie? Kupować teraz czy czekać na nowy rok.
    W obecnym sony taka sytuacja.
    Jaki wybrać Samsung UE55MU6102 czy Samsung UE55MU6172? Może inny?

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora ? 3m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu ? Na wprost czasem jednak pod kątem.
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie ? SONY Kdl 40ex6501
    4. Jaką markę preferujesz ? LG, Samsung, Sony raczej nie ponieważ padła mi matryca po 4 latach.
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz ? 55 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder nc plus i ps4 slim
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wszystkie
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC ? ps4 slim
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora ? Tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień ? Dzień, noc
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora ? 2600 ale jeśli byłaby potrzeba to i 3000 zł
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Seria MU61 jest ok.
    Najtansze tv Samsunga z 60Hz matryca 4K. Do telewizji się nadają i są stosunkowo tanie.
    Smart to Tizen . Wszystkie popularne apki są.
  • Poziom 3  
    Ludwik XVI napisał:
    Seria MU61 jest ok.
    Najtansze tv Samsunga z 60Hz matryca 4K. Do telewizji się nadają i są stosunkowo tanie.
    Smart to Tizen . Wszystkie popularne apki są.

Dzięki za odpowiedź. Możesz powiedzieć czym te tv się różnią, który wybrać lepiej? Obecnie MU6101 w promocji jest za 2390 w jednym ze sklepów a MU6172 jest za 2573 zł. Czy model tego pierwszego jest starszy czy o co chodzi bo zdaję się, że oba tv są takie same. Nie wiem jak z matrycami.
  • Moderator RTV Co kupić
    Technicznie to samo.
    Pewnie roznia sie tunerami, kanalem sprzedazy etc.
    Jak potrzebujesz detali napisz do Samsunga na FB.
  • Poziom 3  
    Ludwik XVI napisał:
    Technicznie to samo.
    Pewnie roznia sie tunerami, kanalem sprzedazy etc.
    Jak potrzebujesz detali napisz do Samsunga na FB.

Jeśli nie ma wielkich różnic wezmę 6102 jest dostępny od ręki nawet za godzinę. Ciekawe tylko jak z matrycami ips czy va bo słyszałem, że jest losowo.
  • Moderator RTV Co kupić
    HiJack92 napisał:
    Ciekawe tylko jak z matrycami ips czy va bo słyszałem, że jest losowo.

Trzeba sprawdzac kazdy model.
  • Poziom 3  
    Ludwik XVI napisał:
    HiJack92 napisał:
    Ciekawe tylko jak z matrycami ips czy va bo słyszałem, że jest losowo.

Trzeba sprawdzac kazdy model.

Jakaś szybka rada jak to rozpoznać? W VA za palcem zostaje czarny ślad? Czy to powinno być opisane w specyfikacji tv, gdzieś na tabliczce?
  • Poziom 3  
    tv zakupione wybór padł na mu6102 co śmieszniejsze trzy sprawdzane modele miały matryce IPS a jeden VA no i va wziąłem. Jak za taką cenę jakość obrazu spoko, troszkę czasu zajęło dostrojenie tv pod siebie, ale jestem jak najbardziej zadowolony. Jak za tą cenę jest naprawdę spoko. Cena końcowa 2390 zł za 55 cali.